Ugrás a kommentre

A Jedik Jedije, A Sithek Sithe.


Obi1

Szerinted ki a leghatalmasabb Jedi?  

49 felhasználó szavazott

  1. 1. Szerinted ki a leghatalmasabb Jedi?

    • Yoda
      13
    • Mace Windu
      1
    • Qui-Gon
      11
    • Obi-Wan
      6
    • Anakin
      9
    • Luke Skywalker
      5
    • Ki-Adi Mundi
      0
    • Plo Koon
      1
    • Aayla Secura
      0
    • Más....
      1


Ajánlott hozzászólás

A legjobb szót többféleképpen értelmezhetjük....

Lehet legerősebb, legokosabb, legügyesebb, legtapasztaltabb, legjobb harcos, legjobb erőhasználó, stb.....

 

De ha összesítve kéne nézni a dolgokat:

 

1.:

Yoda

2.

Obi

3.

Qui gon

4.

Mace

5.....többi jedi...

 

Szerintem

 

Sithek:

 

1. Palpatine

2. Vader

3. Dooku

4. Maul

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Huhuhuuuu micsoda kérdés. Majdnem eldönthetetlen. Én azért mégis Yodára szavazok. Kora miatt is, no meg olyan tapasztalata van, ami a Jedik történetében egyedüli szintre emeli. Kíváncsi lennék előtte volt-e olyan mester, aki addig élt volna mint ő. Utánna Luke-ra szavaznék.

 

Sithek között egyértelmű: Sidious. Ő volt az a Sith, aki képes volt legyőzni a Jediket. Ez volt a Sithek vágyálma már időtlen idők óta, és Sidious volt az első aki ezt véghez tudta vinni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Yoda a legbölcsebb, legtapasztalta, + még sok sok leg. De Qui-Gon és Obi-Wan állnak hozzám legközelebb.

 

Sidious objektíven nézve egyértelműen a best, de nekem Vader a kedvenc. Ha meglátom, kiráz a hideg, a saga legszuggesztívebb kataktere

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nahát én Luke Szájpókerre szavaztam.

Benne megvan Anakin és Qui-gon is, ugyanakor Padme, Obi, és Yoda is. Lehet azért választom őt, mert vele tudtam először azonosulni és miatta kezdtem olvasni a folytatásokat. Szal szubjektíve.

Obit és Yodát azért vettem bele, mert ők tanították Luke-ot, ha valakinek nem lenne világos, hogy értem.

Benne van meg a szív természetes bölcsessége, ami Qui-gonban, és a hite amit vakmerőségnek titulálnak, törhetetlen. ;)

Ja és a kiválasztott fia...:)

 

Sith? Az oly egyértelmű hogy le sem írom, hogy Sidius. :)

Azért amit Ody is írt. :P

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A leghatalmasabb Jedi szerintem egyértelműen Yoda, ezért őrá szavaztam. De a legjedibb Jedinek mégis inkább Qui-Gon Jinnt tartom. Ha rá gondolok, az jut eszembe, hogy ő A Jedi. Ideális. Ilyennek kéne lennie a többi Jedinek is. És még Yoda is tanul tőle egyet s mást. ;)

 

A legnagyobb Sith egyértelműen Darth Sidious, ezt senki sem vitathatja el tőle. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hogy ki a legjobb Sith vagy a legjobb Jedi? Természetesen a kettő egy és ugyanaz: Darth Vader alias Anakin Skywalker ;) . Persze a kérdés sok értelmezést hagy és bizonyos szempontból mindenképp Yodának kéne a legjobb jedinek lennie, de hát:

 

Anakin a Kiválasztott... a jedi aki onnan is visszatért, ahol már Yoda és Obi-Wan is lemondtak róla. A Jedi, aki egyensúlyt hozott az Erőben és, aki végül megölte a Sith Lordot beteljesitve a jóslatot, mely már emberöltökkel a születése elött megjósolta óriási tettét (mégha nem is számoltak akkor a meglehetősen rögös uttal, ami oda vezet).

 

És persze ő a sithek sithek is... najó talán nem olyan jó cselszövő mint Palpatine és biztosan nem olyan gonosz... de a vásznon számomra mindig is Vader jelenetett a gonosz esszenciáját, föleg a Birodalom visszavágban. A sith, aki megölte a jediket, mind egy szálig... ahogy Obi-Wan mondja. A szuszogása, a járása, a kinézete és a sötét aura, amit áraszt magából, ami még a legnagyobb pofájú birodalmi tisztet is elhallgattatja :) Igen... ő a király :twisted:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nálam Qui-Gon az első.20 éve elképzeltem ,hogy milyen lehetett egy Jedi.Mikor az EP 1-ben megláttam, már tudtam, hogy ő az.Pont ilyennek képzeltem el.Tetszik a bölcsessége, hogy van esze, nem csak a Tanács utasitásait hajtja végre.Meg ugye ő jön rá az "örök" élet titkára.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Qui-Gon Jinn, a tökéletes Jedi. A Jedi. Jó harcos, bölcs, a saját feje után is képes menni, meglátja azt, amit más nem. És még szimpatikus is. No és persze zöld a fénykardja ;)

Viszont a leghatalmasabb mégis Yoda. Egyszerűen hosszú élete miatt ez elkerülhetetlen titulus.

 

Sith, hát ez nekem nehéz kérdés. Darth Sidious maga a Sith, ilyen értelemben ő az úr a dobogón.

Viszont Darth Maul is Sith Sith a maga nevében, hiszen sohasem volt Jedi, nem ismeri a fényt. És ha ránézek, érzem benne azt, ami Sidiousból árad, a végetelen gonoszságot.

Darth Vader viszont olyan karakter, aki túl komplex, és ismerve a tetteit, semmiképpen sem marad le az első két Sithtől, talán csak abban, hogy valaha Jedi volt.

Darth Tyranus, ő egy kicsit kilóg a sorból, rajta látszik nagyon, hogy túl sokáig volt Sith. Erős karakter, de valahogy nem érzem gonosznak. Tehát ő csak a negyedik a sorban.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Boomar! Hát tulajdonképpen valahol én is így érzem. Ez hosszabb boncolgatást igyényelne nekem. Jól összefoglaltad a lényeget.

 

Anakin egy "special edition" Jedi aki képes Sith-é válni, majd legyőzni a legrafkóbb Sithet, beleértve magát is persze, és visszatérni a világos oldalra, ami ugye példátlan. Ilyen értelemben valahol ő se nem Sith se nem Jedi, hanem a Kiválasztott.

Ő a legügyesebb, a legerősebb (nem jellem) a legmitudoménmibb, ám nem a legtudatosabb. Yoda a legtudatosabb.

A legbölcsebb szerintem nem is egyértelműen Yoda, hanem Qui-gon. Yoda a legtapasztaltabb és Anakin után a legerősebb, Sidius talán kicsit gyengébb, de ez is vita tárgya lehetne.

 

Obi-wan talán a legegyszerűbb, legkövetkezetesebb, legkiszámíthatóbb, (ezt mint nemes vonást értem), a leginkább hűséges, alázatos, ami nem félelemből fakad hanem hitből.

 

A legtisztább?

Mi az hogy Jedi? Egyáltalán.

 

Sidius a leginkább Sith-szerű Sith. A szándékai és a döntései alapján. Anakin inkább csak a döntései alapján Sith, a céljai is sok tekintetben egyeznek a Sith célokkal. Bár itt némi átfedés van Jedik és Sithek közt. Anakin nem egyértelműen önző és a hatalmat nem tisztán bosszúból vagy önzésből akarja mint Sidius, az alapmotívum nála a ragaszkodás és a mentés, nem az öncélú kihasználás.

 

Vader Sithként is őriz magában valami Jedi-szerűt ami miatt tisztelni tudom, borzongani tőle és még - "We would be honored if you would join us."- szellemes is :);) .

A birodalom visszavág Vadere az amiről nekem a keménység, a kegyetlenség és a legyőzhetetlenség eszembe jut.

"...

Észak-fok, titok, idegenség,

Lidérces, messze fény,

Lidérces, messze fény."

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

"...

Észak-fok, titok, idegenség,

Lidérces, messze fény,

Lidérces, messze fény."

 

Ez mi lenne kedvesem? Elnézést a műveletlenségemért. ;)

 

Ady Endre: Szeretném, ha szeretnének...nem ismerős? Gimnáziumi alaptananyag, nem gúny, én se mindig tudom honnan idéznek, egyszerűen előjött miközben felidéztem mit éreztem mikor most hétvégén láttam Vadert a Birodalom visszavág-ban...(amiért, muszáj leírnom: odavagyok újra és újra!)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Tapasztaltabb, nagyobb tudású.  

Potenciálisan Anakin a legerősebb. A midiszám alapján. Olyan mint az izom, a fekvőtámasznál nem minden, azért meglehetősen sokat számít.

 

Midiszám alapján lehet, hogy anakin a legerősebb, de tapasztalatileg, és főleg a bölcsességet tekintve Yoda az Isten. ;)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Qui-Gonra szavaztam. Nagyon húztam Yoda felé is, de végül is lemaradt egy hajszállal. Számomra Qui-Gon a Jedi, ahogy már más is írta. A többit nem részletezném, mert csak ismételném az előttem szólókat.

Sith: Sidious. No comment.

 

Anakin/Vader kiválasztottsága és különlegessége folytán egy külön kategória. Ezért nem is sorolom be egyikbe sem.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Bölcsességben és tapasztalatban(no meg erőben) nekemis Yoda a favorite.

 

Dookuról énse nézem le hogy annyira gonosz, inkább csak lázadó.De nagyon erős és nagyon elegáns.

 

Maul egy pincsikutya, még beszélni is alig tud.Gonosznak gonosz, rondának ronda..

 

Vader a leg összetettebb Sith.Megvan benne a jó, ami nem teszi kiváló Sith-é őt.

Könyörtelen.Sötét.

 

Palpatine:THE SITH

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Azért Yoda sokkal erősebb Anakinnél.

 

A filmben mást mondanak.

Tapasztaltabb, nagyobb tudású.

Potenciálisan Anakin a legerősebb. A midiszám alapján. Olyan mint az izom, a fekvőtámasznál nem minden, azért meglehetősen sokat számít.

 

Nem.A midi szám nem kimondottan az erősségére mutat.Csak arra, hogy nagyon fogékony lehet az erőre.Azis lehet, hogy valakinek 10-20 ezer a midi számja, és nem tud bánni az erővel.Yoda a ROTSban egy másodperc alatt leverné.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Potenciálisan a legerősebb, de ez még nem a legerősebb, csak az lehetne. Ha Anakin tökéletesen kitanulja az Erő mibenlétét (legyen akár a Világos vagy a Sötét Oldalon), valószínűleg nagyobb Erőhasználó lett volna mint Yoda és Sidious. Erre vannak is példák, amikor pusztán kiáltással szétzúzza a termet, vagy hogy vívás közben röptet dolgokat (még Yodának és Palpatinenak is rá kellett mutatnia arra, amit röptetni akart).

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem is Yoda a legjobb Jedi, de Obi-Wan-ra szavaztam, nehogy nagyon lemaradjon.

Objektívan nézve, csak Yoda nyerhet, de a szubjektívitásom legyőzte ezt.

 

Obi-Wan sokmindenben nem a legjobb, de ő a legegységesebb.

 

Sitheknél, nálam Vader a nyerő, puszta megjelenése már maga a félelem.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én Obi-wanra szavaztam. Ki tudta nőni az arroganciáját, észrevette azokat a szabályokat a kódexben, melyek a Jedi-rend fejlődését gátolták (pl. szemet hunyott Anakin Padmé viszonyán), és képes volt igazából szeretni. (Anakin). Erre még Yoda sem volt képes.

 

Donát.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Megadom magam!!!  

Bevallom ezt a Stover könyvből vettem, hogy Anakin potenciálisan a legerősebb. Ebben is szimpatizálok Stoverrel. Persze leverné, de nem azért mert erősebb, hanem mert jobban ismeri az erőt. Szerintem.

 

Akkor én is egyetértek Stoverrel... a történetből nekem is az jön le, hogy bár Yoda a legbölcsebb, nem a legerősebb. Nem véletlen az sem, hogy inkább Luke-ot küldi Vader legyőzésére, ahelyett, hogy ő maga menne (pedig addig volt pár rá lehetősége... a Birodalom visszavágban is bepattanhatna, de inkább marad és végignézi ahogy Luke kockára teszi az életét... talán mert tudja, hogy Luke-nak még igy is több esélye van, mint neki lenne... a Kiválasztott vérvonal ugyebár). Szóval Yoda óriási bölcsessége megkérdőjelezhetetlen... de szerintem semmiképp sem a legerősebb. :33:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csak egy kérdés barátaim:

Anakin a legerősebb???? Mert elvileg, hangsúlyozom elvileg erősebb Palpinál és még Yodánál is--:)

De ha mecssre kerülne sor, akkor Sidi, Yoda jönne ki a győztesként, mert több a tapasztalatuk..

 

Én szerintem Yoda ezért nem ment Bespinre, mert egyrészt addigra már teljesen kiöregedett, másrészt, csak egyetlen egy személy lehet aki megállíthatja az uralkodót, és vadert:

LUKE!!!

 

DE az az érdekes, legalabbis azt figyeltem meg, hogy Yoda+Obi tudja h Luke-nak nincs esélye a sith Vader és Palpi ellen....

AMikor Yoda és Obi wan beszél Luke nak h ne menjen el Bespinre, akkor Yoda azt mondja:

Csak egy jedi aki mellett ott az erő az győzheti le az uralkodót és Vadert....

Yoda mellett ott volt az erő és még sem tudta legyőzni, Macenek is volt erejke Ő sem tudta, szal csak azt akartam mondani, h az érzelem miatt hittek Lukeban, h megtduja változtatni Anakint, de h legyőzze őket azt kizártnak találták..

 

ELNÉZÉST AZ OFF-olással:)

:shock: :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

DE az az érdekes, legalabbis azt figyeltem meg, hogy Yoda+Obi tudja h Luke-nak nincs esélye a sith Vader és Palpi ellen....

AMikor Yoda és Obi wan beszél Luke nak h ne menjen el Bespinre, akkor Yoda azt mondja:

Csak egy jedi aki mellett ott az erő az győzheti le az uralkodót és Vadert....

+Ekkor Obi nagy szemekkel Yodara figyel, mintha ha sejtené, tudná, ez nem így van sajnos..:)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.