Ugrás a kommentre

5x02 - A War on Two Fronts


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

Meglehetősen életszerűtlen, hogy a majdani Lázadók Szövetsége egyetlen bolygó ellenállásából indul ki.

Erről szó sincs. Anakin mondta is az epizód elején, hogy számos bolygón vannak az Onderon-iakhoz hasonló helyzetű lázadók, és azt javasolta, hogy az összes ilyet képezzék ki. Az Onderon-on szimplán tesztelik az ötletet, és ha beválik, akkor mennek tovább a többi bolygóra.

 

Picit vitatkoznék ezzel, mert Ahsoka és Lux kapcsolata a Raxus -on kezdődött.

Ott ismerték meg egymást, igen, de én arról beszétem, hogy a Carlac-on kellett volna közelebb kerülniük egymáshoz. Ahsoka könyörgése Lux-nak a rész végén egyértelművé teszi, hogy ez volt a készítők szándéka.

 

Később szerintem többször is összefuthattak, nem hinném, hogy a Carlac -i találkozás volt a második alkalom, hogy látták egymást.

Ennek éppcsak az mond ellent, hogy Minát szinte rögtön a béke indítvány benyújtása után megölték, Lux-nak pedig át kellett vennie a helyét a Szepi parlamentben. Azt pedig nem tartom túl valószínűnek, hogy egy Szeparatista Szenátor és egy Jedi padawan, a Köztársasági hadsereg egyik parancsnoka túl gyakran összefuthatnának.

Szerkesztve: - Werebazs
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A bemutató alapján nem hittem hogy tetszeni fog a rész, de nagyon jó lett végül. Tetszett ahogy lassan felkészítették a lázadókat. Azt a kis féltékenykedést nem értettem, de belefért. Anakin Ügyes, roppant ügyes beszólását imádtam. Tényleg lassú epizód volt, de valahogy nagyon hangulatos volt. Egyszerre volt EP1 és 4 feelingem közben. Várós a köv rész! :) 6,5/10

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Érdekes rész volt, de annyira nem nyerte el a tetszésemet, ezért is vártam eddig. Valahogy nem érzem a kidolgozottságot a sztori mögött. Itt vannak a totál képzetlen ellenállók, de jól el vannak látva működő droidekákkal és AAT-kal, vagyis felmerül a kérdés, honnan vannak? Meg eleve, a Jedik most már ellenállókat képeznek? Miért nem ment oda szokott módon egy légiónyi klón és csapott szét a szepik között? Ja, hogy a Jedik nem támadásra használják az Erőt? Kérdem én, ennek mi köze a háborúhoz? Békefenntartók, nem katonák, valami ilyesmit mondott Windu anno. De most már katonák, és bizony, támadnak. Az egész háború ezzel indult, a Konföderáció részéről jött cassus belli, a Köztársaság részéről Yoda tábornok (nem lovag vagy mester) vezetésével pedig a Geonosis elleni támadás.

Ezután pedig minden támadást "felszabadító hadjárat" címen aposztrofáltak, de az attól még támadás. De miért nem akarták felszabadítani az Onderont?

Apropó, Onderon, miért zuhant vissza az iparosodás kora előttre? Anno egy modern világnak tűnt, űrhajókkal, siklókkal, most meg tevekaravánok? Jó, a szekér legalább repurziós volt. Mondjuk ez a kép még a következő részben változhat.

Sajnos szegény Lux karaktere is igencsak el volt nyomva az elején, amíg nem nevezték nevén, le sem esett, hogy ő az. Hogy megnőtt. :D Ez persze nem gáz, csak én vagyok figyelmetlen. Viszont bejött a szerelmi háromszög. Kicsit gyagya lett volna, ha Ahsoka és Lux között valami tartósabb alakulna ki, hiszen elég ritkán találkoznak, akkor is futólag, árulások és csaták közben. Most komolyan, egy tinédzser, pláne, ha más csajok is vannak a közelében, ráadásul azok állandóan jelen vannak, vajon ki mellé fog csapódni? Szóval ez így reálisabb, viszont remek párhuzam, hogy Ahsoka kezd ugyanabba a csapdába esni, amiben mestere már egy ideje benne van. Ez fontos pillanata a karakternek, mert itt kiderül, vajon felülemelkedik-e az érzelmein, és végre a Jedik útjára lép, vagy megreked, mint Anakin, és akkor bizony hív a Sötét Oldal.

Érdekes volt a kiképzés is, de nagyon sokadlagos szál volt, ez kicsit csípi a csőröm. Lényegében semmi eget rengető taktikát nem tanultak, pláne bosszantó, hogy még a klónok sem alkalmazzák ezeket. Egyedül a droidekás manővert láttuk egyszer Rextől, de azt sem éppen így hozta össze. Tankokat meg jószerivel egy remek rakétavetővel iktatnak ki (vagy ráengedik a felajzott Yodát :)). Jó lett volna, ha inkább valami gerillataktikát, vagy hasonlókat mutatnak be.

Na, nagyjából most ennyi jutott az eszembe egy megnézés után. Eredetileg meg akartam nézni még egyszer, de erre már nem jutott időm, majd a második résszel együtt sort kerítek rá.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ez persze nem gáz, csak én vagyok figyelmetlen.

Ezzel eléggé egyetértek, mert a két legfontosabb kérdésedet megválaszolták a részben :P

 

A tankot meg a droidekákat én is furcsálltam, de aztán leesett, hogy valószínűleg az az utánpótlás-szállító hozta őket, amelyikről Rex is beszélt az eligazításon, amit a droidok is észrevettek, és ami után a kutaszokat kiküldték.

A Jedik azért nem küldtek klónokat, mert egyrészt nincs elég csapatuk, hogy minden stratégiailag jelentéktelen bolygót elfoglaljanak, másrészt Anakin terve nem csak annyi, hogy ezeket a lázadókat kiképezzék, ő azt javasolta, hogy a más bolygókon levő hasonló sejteket is készítsék fel. Az Onderon-iakon csak tesztlik a tervet. Ha beválik, tovább mennek más bolygókra, más lázadókat tanítani. Windu még mondta is, hogy ezzel megnyithatnak egy második frontot, és megoszthatják a droidokat.

Szerkesztve: - Werebazs
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

De miért nem akarták felszabadítani az Onderont?

Mert ott papíron legitim kormány működött, akinek saját döntését tiszteletben kellett tartani. Persze ehhez az is kellett, hogy ne legyenek fullra militánsak a Köztársaságiakra nézve, hanem békében meglegyenek magukban. Geonosis meg a többi bolygó tevékeny részese volt a háborúnak, van ahol droid gyárak telepítésével, máshol pedig kemény katonai támogatással álltak a Szeparatisták oldalára. Ott nem elég az ejnye-bejnye, az agresszív fenyegetésre meg volt a Jedik válasza. Pár tevehajcsárt miért is kellett volna lerohanni? Persze az egy másik kérdés, hogy a Jedik nem látták a fától az erdőt. Azaz: a háborúban épp azt az elvet tiporták sárba, amiért most Onderon esetén kiállnak. Igaz, mindezt a Köztársaság védelme érdekében tették, de sajnos nem ismerték fel ennek a hibának a súlyosságát.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Aranyos rész volt, kiváncsi vagyok mivé fogja magát kinőni. Bízok benne, hogy Ahsoka és Lux közötti kapcsolatot még ebben a sztoriban tisztázni fogják vagy legalábbis látszani fog, hogy a készitők milyen irányba akarnak velük elmenni.

 

Az, hogy amit láttunk az a Lázadás magja az viszont jól meglepett: abból, hogy a Lázadók első sikeres akciója a Birodalom ellen a Halálcsillag tervrajzainak az ellopás (legalábbis az ep.4 nyitószövege szerint) kifejezetten azt gondoltam, hogy ez eleinte inkább politikai szerveződés volt és a katonai rész csak nagy lassacskán jelent meg. De akkor ezek szerint 18 évig ment a harc épp csak a Birodalmiak végig szétszivatták a Lázadókat? Persze lehet hogy más a megoldás de kiváncsi vagyok hogy ezt ki fogják-e fejteni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

De akkor ezek szerint 18 évig ment a harc épp csak a Birodalmiak végig szétszivatták a Lázadókat?

Jogos felvetés. Én ezt úgy képzelem, hogy most még a harci ellenállással próbálkoznak, aztán amikor létrejön a Birodalom, akkor ezeknek a harci egységeknek a jelentős részét is felszámolják, és alig maradnak egy páran, a küzdelem pedig átterelődik politikai területre - átmenetileg.
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Jogos felvetés. Én ezt úgy képzelem, hogy most még a harci ellenállással próbálkoznak, aztán amikor létrejön a Birodalom, akkor ezeknek a harci egységeknek a jelentős részét is felszámolják, és alig maradnak egy páran, a küzdelem pedig átterelődik politikai területre - átmenetileg.

Én is erre tippelnék. Plusz a politikai erősödéssel a katonai szárny is újra erőre kapott...?

 

OFF

Bomarr! Az első rész ennyire nem tetszett? :D

ON

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az, hogy amit láttunk az a Lázadás magja az viszont jól meglepett: abból, hogy a Lázadók első sikeres akciója a Birodalom ellen a Halálcsillag tervrajzainak az ellopás (legalábbis az ep.4 nyitószövege szerint) kifejezetten azt gondoltam, hogy ez eleinte inkább politikai szerveződés volt és a katonai rész csak nagy lassacskán jelent meg. De akkor ezek szerint 18 évig ment a harc épp csak a Birodalmiak végig szétszivatták a Lázadókat? Persze lehet hogy más a megoldás de kiváncsi vagyok hogy ezt ki fogják-e fejteni.

Már a Lázadás megalakulás előtt is voltak kisebb katonai akciók. A TFU (Tomboló Erő) éppen azt mutatja be (részben), hogy maga a szövetség, hogyan is alakult meg. Spoiler mögött kefejtem mert ha valaki ki akarja tolni a TFU-t akkor nem akarom elrontani az élményét.

 

Egyszercsak az Uralkodónak támadt egy ötlete, hogyan is söpörhetné el az összes ellenségét egy csapásra: Vadernek volt egy tanítványa Starkiller (kb olyan mint Ventress), akivel Vader elhitette, hogy együtt legyőzhetik az Uralkodót, viszont csak akkor szervezkedhetnek, ha Sidious figyelmét leköti valami. Ezért Vader kiadta az ukázt, hogy Starkiller gyűjtse össze a Birodalom ellenségeit (Organa család, Mon Mothma, Garm Bel Iblis) és alakítsa meg a Lázadást. Ez sikerült is neki, azonban az első meetingen Vader rajtuk ütött, foglyul ejtette a vezetőket és Starkillert is majdnem megölte. A majdnem azonban nem volt elég, és az újdonsült jedi utánuk ment a halálcsillagra, kiszabadította a rabokat (ez azonban az életébe tellett) és így alakult meg a Lázadás - tulajdonképp Vader és Sidious közreműködésével

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Már a Lázadás megalakulás előtt is voltak kisebb katonai akciók. A TFU (Tomboló Erő) éppen azt mutatja be (részben), hogy maga a szövetség, hogyan is alakult meg. Spoiler mögött kefejtem mert ha valaki ki akarja tolni a TFU-t akkor nem akarom elrontani az élményét.

 

Egyszercsak az Uralkodónak támadt egy ötlete, hogyan is söpörhetné el az összes ellenségét egy csapásra: Vadernek volt egy tanítványa Starkiller (kb olyan mint Ventress), akivel Vader elhitette, hogy együtt legyőzhetik az Uralkodót, viszont csak akkor szervezkedhetnek, ha Sidious figyelmét leköti valami. Ezért Vader kiadta az ukázt, hogy Starkiller gyűjtse össze a Birodalom ellenségeit (Organa család, Mon Mothma, Garm Bel Iblis) és alakítsa meg a Lázadást. Ez sikerült is neki, azonban az első meetingen Vader rajtuk ütött, foglyul ejtette a vezetőket és Starkillert is majdnem megölte. A majdnem azonban nem volt elég, és az újdonsült jedi utánuk ment a halálcsillagra, kiszabadította a rabokat (ez azonban az életébe tellett) és így alakult meg a Lázadás - tulajdonképp Vader és Sidious közreműködésével

 

A TFU-t azért fura ide citálni mert annak pont semmi köze ehhez az új információhoz, miszerint az onderoni lázadásból lett a nagy betűs Lázadás, sőt alaposan szembemegy vele, igy úgy tűnik nem csak én de a Lucasfilm se veszi túl komolyan a TFU játékok sztoriját (amiket egyébként én is végigjátszottam).

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Különösebben nem megy szembe vele, attól még, hogy látszólag nincs közük egymáshoz, még kapcsolatba léphetnek később egymással.

Az egyik azt állitja, hogy ebből nő ki a Lázadás, a másik bemutatja, hogy nem ebből... ennél nem tudom hogy mondhatnának jobban egymásnak.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A TFU-t azért fura ide citálni mert annak pont semmi köze ehhez az új információhoz, miszerint az onderoni lázadásból lett a nagy betűs Lázadás, sőt alaposan szembemegy vele, igy úgy tűnik nem csak én de a Lucasfilm se veszi túl komolyan a TFU játékok sztoriját (amiket egyébként én is végigjátszottam).

Csak azért hoztam fel, mert ez alapján nem ez volt Anakin/Vader egyetlen lökése a Lázadás megalakulása szempontjából, mert amíg a TCW-ből kiderül, hogy hogyan biztosított erőforrásokat a Lázadásnak, a TFU-ból az, hogyan segítkezett magában a szervezet megalakításában

 

Szerk.:

pont semmi köze ehhez az új információhoz, miszerint az onderoni lázadásból lett a nagy betűs Lázadás,

Ez nem igaz, mert nem kifejezetten ebből a lázadásból, csak az efféle lázadásokból, mert ugye ez után rengeteg bolygón megindult a kisebb gerilla csoportok kiképzése és felfegyverzése, és a leírásban szerintem erre gondoltak, hogy ezek a kiképzett katonák később előszeretettel csatlakoztak a Lázadáshoz, ergo "ezek adták később a Lázadás gerincét". De ettől függetlenül a Lázadást meg kellett alapítani, ami a TFU-ban van levezetve

Szerkesztve: - Nabopolasszar
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A TFU-t azért fura ide citálni mert annak pont semmi köze ehhez az új információhoz, miszerint az onderoni lázadásból lett a nagy betűs Lázadás, sőt alaposan szembemegy vele, igy úgy tűnik nem csak én de a Lucasfilm se veszi túl komolyan a TFU játékok sztoriját (amiket egyébként én is végigjátszottam).

Ezt a véleményt nem osztom.A TFU-ban pont Lucas ötlete volt az Uralkodóval kapcsolatos dolog, a készítők eredetileg őt ki is hagyták volna a sztoriból és máshogy akartak egyes dolgokat, amit meg George nem engedett. A TFU történetébe, tehát a jó öreg Lucas is alaposan beleszólt, hiszen Haden Blackman-ék éppen tabu korszakban jártak.

Ez az onderoni szál nem megy vele szembe. Csak pluszt ad hozzá. Már itt elkezdődött valami. Nem tudunk semmit se az EP3 és EP4 közötti időszakból, nem tudhatjuk hány lázadás is volt ez alatt. Még az is lehet, hogy egy pár évig tartó kisebb polgárháború, amit a Birodalom végül levert. De az is lehet, hogy csak szeparált, kisebb felkelések voltak.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az egyik azt állitja, hogy ebből nő ki a Lázadás, a másik bemutatja, hogy nem ebből... ennél nem tudom hogy mondhatnának jobban egymásnak.

Az Onderon szál maga egyáltalán nem állít ilyesmit, pusztán a készítők kommentárja, de az out-of-universe dolog. Szerintem elfér egymás mellett a két dolog, de ez már OFF.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Remek kis rész volt, sokkal jobban tetszett, mint az évadnyitó. Ez főleg a helyszín választásnak köszönhető, mivel már a Kotor 2 óta kedvelem Onderont.

Hawk feltűnésének nagyon örültem, hiszen őt még a TCW moziba láthattuk először. Elég kitartó klón, remélem párszor még látjuk.:)

A történet, hogy Anakin és Rex képzi a lázadókat elég érdekes a jövőt figyelembe véve.

Eddig Ahsoka és Lux kapcsolata nem igazán érdekelt, de az új résztvevőkkel már sokkal érdekesebb.

 

 

Valami negatívumot is kéne írni, mert anélkül nem az igazi.

Egyel több droid humor volt a részbe, mint amennyi kellett volna.

Illetve sokkal szívesebben néztem volna ezt a részt évadnyitónak, mint a Revival-t.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Illetve sokkal szívesebben néztem volna ezt a részt évadnyitónak, mint a Revival-t.

 

Én nem panaszkodom. Az évadzáró óta azon keseregtem, hogy nem Maulékkal folytatják..

De még a kronológiát is felborították a kedvemért! ;)

Nem rossz az Onderon szál sem, de messze nem a kedvencem..

Szerkesztve: - csoli1138
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 héttel később...
  • 5 hónappal később...

Csak én éreztem úgy, vagy mindenkinek kicsi mélyebb hangja volt ebben a részben (a többi Onderonosat még nem láttam magyarul)? Nekem valamiért nagyon fura volt. Lux hangja szerintem baromira nem passzol az eredetihez... mintha egy 30 éves fickót hallottam volna.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csak én éreztem úgy, vagy mindenkinek kicsi mélyebb hangja volt ebben a részben (a többi Onderonosat még nem láttam magyarul)? Nekem valamiért nagyon fura volt. Lux hangja szerintem baromira nem passzol az eredetihez... mintha egy 30 éves fickót hallottam volna.

 

Nem, a hang valóban egy kicsit torz al mammut linkjeinél. Én máshonnan szoktam letölteni a TCW-t magyarul és ott nincs ilyesmi.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.