Ugrás a kommentre

Könyvek


Nute Gunray

Ajánlott hozzászólás

Thrawn, Vérvonal, harmadikat nem tudok mondani, mert a maradékból elég sok tetszett belőlük. Talán az Új Hajnal tetszett a legjobban.

Egyébként jövőhétig szerintem várjál, mert most Legendák akció van a szukitson, és ilyenkor elég sokszor Kánon akció követte, és így 50%-al olcsóbban is tudsz majd párban kapható könyveket venni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Sziasztok! Jelenleg 8 könyv között vacillálok, hogy melyik 3 -mat vegyem majd meg. Ezek a könyvek az alábbiak:

 

Sötét tanítvány

Ahsoka

Tarkin

Sith nagyurak

Thrawn

Új hajnal

A jedi örököse

Vérvonal

 

Ezek közül melyik 3 -mat vegyem meg? A véleményeteket szeretném kérni! :)

Vérvonal, Új hajnal és Tarkin. A Thrawnt még nem olvastam, azt csak azért nem merem még ajánlani, de lehet, hogy az Új hajnal vagy a Tarkin helyett azzal is jól jársz. De egy biztos: a Vérvonal legyen az egyik. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Köszi skacok az ajánlásokat. :)

 

Természetesen kombináltam csomószor hogy melyek legyenek azok a könyvek. A Vérvonal egy kombináció kivételével mindben szerepelt, szóval az szerintem 99,9%, hogy vétel lesz.

 

A jövőhetet akkor megvárom, addig van időm még átgondolni, de igazából a távoli jövőben mind meg lesz majd úgyis - legalábbis remélem, mert ezt tervezem. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Thrawn-t nem olvastam így arról nem tudok nyilatkozni, de a Vérvonalt én is mindenképp ajánlom, viszont a Jedi örökösét csak akkor ha már nincs más. Az Új hajnal nekem anyyira nem tetszett. Amúgy meg az összes többiben van valami jó, tedd fel magadnak a kérdést kiről akarsz többet megtudni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A korábban kiadott négy Star Wars-kézikönyvhöz hasonló kötet is lesz a VIII. részt felvezető könyvek között. Ennek a címe Rebel Files (azaz "Lázadó akták") lesz, és értelemszerűen a Lázadást mutatja be. Az írója Daniel Wallace, aki a korábbi kézikönyveken és más Star Wars projekteken is dolgozott, rajzolója pedig a szintén veteránnak számító Joe Corroney lesz. A kötet november 14-én jelenik meg.

 

star-wars-books-celebration-orlando-10.jpg

 

star-wars-books-the-rebel-files-interior-pages-3.jpg

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Na reggel megérkeztek a könyvek. :) Mivel suliban voltam akkor - gondolkodtam, hogy kiveszek 1 nap szabit :D - megkértem a szüleimet, hogy intézzék gyorsan el. Mind3 könyv - Sötét tanítvány, Thrawn, Vérvonal - remek állapotban van, nagyon szépek - különösen a Thrawn - és nagyon szépen néznek ki egy sorban a Katalizátorral karöltve + még mellettük ott van 1 szem Legends könyv is, a klónok háborúja - külső űr is. Lassan de növekedni fog a sor.

Hogy mikor fogok bele a Sötét tanítványba, az jó kérdés, mert jelenleg hétköznap a suli a nap nagyrészét kiteszi, illetve itthon is van néhány elintézni valóm, és nem nagyon akarok lassan haladni az olvasással. Tippre pénteken kezdem majd, mert hosszú hétvége lesz, illetve utána nemsokkal jön az őszi szünet - majdnem télit írtam, de jó is lenne bizonyos szemszögből nézve ;) - ahol már jobban tudok velük haladni.

Szerkesztve: - Bence1997
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Timothy Zahn új regényében a Thrawn: Alliancesben Thrawn Főadmirális és Darth Vader összefognak, hogy legyőzzenek egy, a Birodalmat érintő fenyegetést. Nyomon követhetjük, hogyan tesz szert még nagyobb hatalomra a Birodalmon belül Thrawn Főadmirális - és egyúttal a múltban is nyomába szegődünk, hogy megtudjuk, miként zajlott első találkozása azzal az emberrel, akiből később Darth Vader lett.

Szerkesztve: - tomcsi80
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A legközelebbi két kánon könyv a From a Certain Point of View, valamint a Leia, Princess of Alderaan lesz.

Jelen állás szerint előbb az antológia, majd az új Gray regény jelenhet meg. Egyelőre még nem tudni, hogy mindkettő belefér-e 2018. első negyedévébe, de az biztos, hogy 2018. első felében jönnek.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Tavaly adták ki A sci-fi politológiája című kötetet, amelyben több sci-fi és fantasy világát elemezte Tóth Csaba. Ennek "folytatásaként" jelent meg idén a Fantasztikus világok, amelyben ezúttal több szerző írásait olvashatjuk a témáról.

 

Természetesen a Csillagok háborúja ezúttal sem maradhatott ki, a kötet több szövege is foglalkozik vele. Szó van a Halálcsillagról, a Köztársaság Birodalommá válásáról és a Tarkin-doktrínáról. Mindhárom szöveg nagyon érdekes, jó meglátásokat olvashatunk bennük. Tóth Csaba nagy éleslátással elemzi a Zsivány Egyesben látottakat és a Halálcsillag szerepét; Hoffman István gyönyörűen levezeti, hogyan és miért tudta Palpatine diktatúrává alakítani az ezer éves demokráciát; és végül Földi Bence jól összefoglalja a Birodalom ideológiájának lényegét.

 

Ami miatt külön dicséret illeti a szerzőket, hogy nem csak a filmeket nézték meg, kapunk ugyanis utalást az animációs sorozatokra és a könyvekre is!

 

A kötet a Star Wars mellett foglalkozik többek közt Asimov írásaival, a Trónok harcával, a The Walking Deaddel, a Battlestar Galacticával és a szuperhős-történetekkel is. Így igazából azoknak ajánlott, akiket a Csillagok háborúja mellett ezek közül is érdekel egy-kettő.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Na reggel megérkeztek a könyvek. :) Mivel suliban voltam akkor - gondolkodtam, hogy kiveszek 1 nap szabit :D - megkértem a szüleimet, hogy intézzék gyorsan el. Mind3 könyv - Sötét tanítvány, Thrawn, Vérvonal - remek állapotban van, nagyon szépek - különösen a Thrawn - és nagyon szépen néznek ki egy sorban a Katalizátorral karöltve + még mellettük ott van 1 szem Legends könyv is, a klónok háborúja - külső űr is. Lassan de növekedni fog a sor.

Hogy mikor fogok bele a Sötét tanítványba, az jó kérdés, mert jelenleg hétköznap a suli a nap nagyrészét kiteszi, illetve itthon is van néhány elintézni valóm, és nem nagyon akarok lassan haladni az olvasással. Tippre pénteken kezdem majd, mert hosszú hétvége lesz, illetve utána nemsokkal jön az őszi szünet - majdnem télit írtam, de jó is lenne bizonyos szemszögből nézve ;) - ahol már jobban tudok velük haladni.

A Sötét tanítvány egészen jó regény, bár én olvastam már jobbat is. Ha tetszett a The Clone Wars animációs sorozat, illetve Asajj Ventress karaktere, akkor valószínűleg nem fogsz csalódni a könyvben. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 3 héttel később...

Padmé Amidala is saját regényt kap! Az ifjúsági kategóriába tartozó könyv 2018. április 24-én jelenik meg az USA-ban. A besorolás nem feltétlen jelent gyerekes hangvételt, hiszen pl. az Eleveszett csillagok, vagy az Ahsoka is "young adult" kötetek voltak, mégis hozták egy felnőtt regény színvonalát.   

 

Ja, a sztori pedig az eddig igencsak feltáratlan Ep1 és Ep2 közötti időszakkal foglalkozik. Én várom. ;)

Szerkesztve: - Darth Sky
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.