Ugrás a kommentre

Könyvek


Nute Gunray

Ajánlott hozzászólás

Hát ez bizony király lenne, ha nem attól az írótól származna, aki azt a mondatot adta Luke szájába, hogy

"Együttérzés azoknak jár, akik megérdemlik!" :facepalm: Hanem volna Story Group most kezdenék félni az új EU-tól/ért. Remélem veszik a próbát és nem hagynak ehhez hasonló ökörségeket átcsúszni.

Szerkesztve: - Werebazs
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ventress elvileg szőke lesz. A könyv sztorija a TCW 7. évadához tartozott volna. A szkript írásában Lucas is közreműködött.

Azzal én is ki tudnék egyezni, ha a TCW megírt, de az animációról már lecsúszó történeteinek mindegyike megjelenne hasonló formában.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ventress elvileg szőke lesz. A könyv sztorija a TCW 7. évadához tartozott volna. A szkript írásában Lucas is közreműködött.

Azzal én is ki tudnék egyezni, ha a TCW megírt, de az animációról már lecsúszó történeteinek mindegyike megjelenne hasonló formában.

Szőke? :? Ez biztos? Mert nekem a concept art és a novellás kép alapján fehérnek tűnik.

 

Amúgy tényleg. Emékszem erre a sketch-re Dave Filoni blogjáról:

 

Season7WritersConferenceDaveNotes-29.jpg

 

Szerintem a könyv ezt fogja feldolgozni.

Szerkesztve: - LordGravon
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem is emlékeztem, hogy volt ilyen concept art. A borító alapján azt hittem, hogy Ventresst vissza akarják erőltetni a negatív karakterek közé.

 

A szőke haj nem biztos, egy Comic Conos tweet állította. Gondolom, nekik valamivel több infó jutott a helyszínen.

A borítón elég félrevezetőek a fényviszonyok, de szerintem ilyesféle hajszín volt a koncepció:

 

Nightsisters-SWE.jpg

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az is lehet, hogy az Éjnővérek hamarabb őszülnek. :D

Végülis kvázi-albínók...bár akkor Talzin-nak honnan maradt 50+ éves korára ilyen skarlátvörös hajkoronája?

 

A csudába....Hiába az aggasztó író választás (egy kicsit utána olvastam Golden-nek, a jelek szerint az egyéb franchise-okban elkövetett írásai is elég megosztóak), már alig várom ezt a regényt.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Kicsit több infó a Ventress-es regényről.

 

Plusz, mivel a SDCC-ról néhány szerencsés rajongó hazavihetett egy-egy példányt A New Dawn-ból, immár tudjuk, hogy ki volt Kanan Jarrus mestere:

 

 

Depa Billaba; a Jedi Tanács tagja(és a régi EU szerint Windu néhai tanítványa), aki az életét adta azért, hogy Kanan megmenekülhessen.

 

Depa-32BBY.jpg

 

 

Szerkesztve: - LordGravon
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

 

 

Én elolvastam és tetszett.

 

A könyv bevezetőjét különösen érdekesnek találtam:

Még a Klónok Háborújának idején játszódik és egy Caleb Dume nevű ifjú Jedi életébe nyerhetünk betekintést, aki Depa Billaba mester kiszemeltje, így nyilván a fiatal Kanan-ról van szó, aki ezek szerint később nevet változtatott, plusz a haját feketéről barnára festette(mint Jax Pavan a régi EU-ban).

A prológusban szerepel még Obi-Wan is és "Kanan" hívja fel arra a figyelmét, hogy vész esetén kódolt üzenettel el lehetne küldeni a Jediket a Templomból, ami persze mint azt tudjuk, később jól fog jönni.

 

További érdekességek a TheForce.net-ről:

 

- Kanan itt még részeges, cinikus és kissé egoista, de legbelül jó szívű, és ez a tulajdonsága Hera hatására felszínre kerül

- Hera Kanan szakasztott ellentéte: már majdhogynem túlzottan is idealisztikus

- a könyv 68. oldalán alátámasztást nyer az, hogy Kanan 14 évesen lett "árva": "There he'd been, fourteen years old... And then, all at once, the Republic and its clone soldiers had turned against the Jedi. Depa Billaba fought to protect him--and he fought to protect her. She died. He fled."

- a románcról meg annyit, hogy Kanan vonzódik Herához és flörtöl vele, de ennyi

 

 

Szerkesztve: - LordGravon
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

 

 

Én elolvastam és tetszett.

 

A könyv bevezetőjét különösen érdekesnek találtam:

Még a Klónok Háborújának idején játszódik és egy Caleb Dume nevű ifjú Jedi életébe nyerhetünk betekintést, aki Depa Billaba mester kiszemeltje, így nyilván a fiatal Kanan-ról van szó, aki ezek szerint később nevet változtatott, plusz a haját feketéről barnára festette(mint Jax Pavan a régi EU-ban).

A prológusban szerepel még Obi-Wan is és "Kanan" hívja fel arra a figyelmét, hogy vész esetén kódolt üzenettel el lehetne küldeni a Jediket a Templomból, ami persze mint azt tudjuk, később jól fog jönni.

 

További érdekességek a TheForce.net-ről:

 

- Kanan itt még részeges, cinikus és kissé egoista, de legbelül jó szívű, és ez a tulajdonsága Hera hatására felszínre kerül

- Hera Kanan szakasztott ellentéte: már majdhogynem túlzottan is idealisztikus

- a könyv 68. oldalán alátámasztást nyer az, hogy Kanan 14 évesen lett "árva": "There he'd been, fourteen years old... And then, all at once, the Republic and its clone soldiers had turned against the Jedi. Depa Billaba fought to protect him--and he fought to protect her. She died. He fled."

- a románcról meg annyit, hogy Kanan vonzódik Herához és flörtöl vele, de ennyi

 

 

 

 

Örülök, hogy elrendezték Billaba mester sorsát, ugyanis eddig a Tanácstagok közül csak róla nem lehetett tudni, hogy mi lett a konkrét sorsa.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Tarkin angol nyelvű fülszöveg.

He’s the scion of an honorable and revered family. A dedicated soldier and distinguished legislator. Loyal proponent of the Republic and trusted ally of the Jedi Order. Groomed by the ruthless politician and Sith Lord who would be Emperor, Governor Wilhuff Tarkin rises through the Imperial ranks, enforcing his authority ever more mercilessly . . . and zealously pursuing his destiny as the architect of absolute dominion.

 

Rule through the fear of force rather than force itself, he advises his Emperor. Under Tarkin’s guidance, an ultimate weapon of unparalleled destruction moves ever closer to becoming a terrifying reality. When the so-called Death Star is completed, Tarkin is confident that the galaxy’s lingering pockets of Separatist rebellion will be brought to heel—by intimidation . . . or annihilation.

 

Until then, however, insurgency remains a genuine threat. Escalating guerrilla attacks by resistance forces and newfound evidence of a growing Separatist conspiracy are an immediate danger the Empire must meet with swift and brutal action. And to bring down a band of elusive freedom fighters, the Emperor turns to his most formidable agents: Darth Vader, the fearsome new Sith enforcer as remorseless as he is mysterious; and Tarkin—whose tactical cunning and cold-blooded efficiency will pave the way for the Empire’s supremacy . . . and its enemies’ extinction.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Íme a Ventress-es regény szinopszisa.

 

 

 

Quinlan Vos és Asajj, mint egy pár? :hmm: Érdekes. Már én is eljátszottam a gondolattal, de azért sajnálom, hogy végleg búcsút kell mondanunk a banya Obi-Wannal való "se veled, se nélküled" jellegű kapcsolatának.

 

Ezek szerint tényleg Dooku volt a korábbi concept art-okon és úgy tűnik, mintha Ventress már nem érné meg ennek a történetnek a végét. :para:

 

 

Szerkesztve: - LordGravon
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Íme a Ventress-es regény szinopszisa.

 

 

 

Quinlan Vos és Asajj, mint egy pár? :hmm: Érdekes. Már én is eljátszottam a gondolattal, de azért sajnálom, hogy végleg búcsút kell mondanunk a banya Obi-Wannal való "se veled, se nélküled" jellegű kapcsolatának.

 

Ezek szerint tényleg Dooku volt a korábbi concept art-okon és úgy tűnik, mintha Ventress már nem érné meg ennek a történetnek a végét. :para:

 

 

Címet kéne már inkább kapnia, hogy bekerülhessen a 2016-os szerződéscsomagba.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 héttel később...

Elindult az új Kiegészítő Univerzum felnőtt regényeinek sora, Amerikában megjelent A New Dawn.

 

Úgy tűnik, hogy akik előrendelték kedvező véleménnyel vannak eddig a könyvről.

http://www.goodreads.com/book/show/22011931-a-new-dawn?from_search=true

 

John Jackson Miller-nek ez már a 4. SW könyve (a Lost Tribe of the Sith-et is beleszámítva). Amúgy is nagyon szereti ezt a menekülő Jedi egyedül az igazságtalanságok ellen témát, pont neki való volt Kanan eredet története.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mivel a kiadó be van táblázva 2015 végéig, így leghamarabb 2016-ban. A helyzet az, hogy a Lucasfilm nagyon későn jelentette be az új könyveket. Akkoriban a Szukits Kiadó már tárgyalásban volt a 2015-re tervezett szerződéscsomag 10 kötetére.

Így a New Dawn a legújabb könyvekkel együtt a 2016-os szerződéscsomag részét képezheti majd. Jelenleg úgy néz ki, hogy évente kell ajánlatot tenniük a következő évre, így talán az újdonságokkal nem leszünk nagyon elmaradva.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.