Ugrás a kommentre

Sorozat fordító


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

Úgy látom a fájl nevet Werebazs nem írta át Sötétkard-ra de a feliratban én mindenhol átírtam és ahogy látom úgy hagyta ezért ott elvileg nincs kavarodás. Werebazs először Árnykardnak fordította de úgy láttam hogy itt a fórumon és az interneten a Sötétkard az elfogadott megnevezése ezért átírtam.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Aha, így már értem miért nem találta az SE az "Árnykard" kifejezést. Már lefeküdni készültem, mert ötkor kelek, ezért nem néztem nagyon bele a fájlba, csak simán a programmal próbáltam lecserélni Sötétkardra.

 

Nem tudom, nekem a Sötétkard egész egyszerűen hülyén hangzik. A lightsaber-ből sem véletlenül lett fénykard, nem pedig fényszablya. Az egyik f*szán hangzik, a másik meg nem.

Másrészt ott van amit te is mondtál Fulcrum: a sötét a fény ellentéte. És itt pont nem erről van szó. Itt szimplán arról van szó, hogy ennek a kardnak "sötét fényű" a pengéje. A harmadik pedig, hogy nálam a sötét az alapból formátlan, iránytalan, mindent beterít, a Sötét Oldalra ezért is illik. Az árnyék az aminek észlelhető formája van.

Szerkesztve: - Werebazs
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A lightsaber-ből sem véletlenül lett fénykard, nem pedig fényszablya

Létezik olyan szinkron, amiben fényszablya a lightsaber, és szerintem ez jobban is hangzik, mint az, hogy fénykard vagy lézerkard. Szóval, hogy mi hangzik jobban, az elég szubjektív. Én eddig mindig sötétkardoztam a részek nézése közben. Az jobban is passzol a fénykardhoz, hiszen a fény ellentéte a sötétség, a light-nak a dark. És azért ezt sem árt figyelembe venni.

 

Különben is, ha a készítők árnykardot akartak volna, akkor shadow saber lenne a neve, ami meg már van a Power Rangersben és nem biztos, hogy jó lenne arra asszociálni, már csak a mű minősége miatt is. :evil:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Létezik olyan szinkron, amiben fényszablya a lightsaber, és szerintem ez jobban is hangzik, mint az, hogy fénykard vagy lézerkard. Szóval, hogy mi hangzik jobban, az elég szubjektív.

Én csak a legújabb szinkront ismerem, de akkor elnézést kérek. :)

 

Az jobban is passzol a fénykardhoz, hiszen a fény ellentéte a sötétség, a light-nak a dark. És azért ezt sem árt figyelembe venni.

Figyelembe is vettem, pont azt mondtam, hogy nem erről van szó. Az a penge nem sötétségből van, hanem sötét fényből, akármilyen hülyén is hangzik ez.

 

Különben is, ha a készítők árnykardot akartak volna, akkor shadow saber lenne a neve, ami meg már van a Power Rangersben és nem biztos, hogy jó lenne arra asszociálni, már csak a mű minősége miatt is. :evil:

Én például kedvelem a Power Rangerst, igaz leginkább nosztalgia, és az "Olyan szar, hogy már jó" kvalitásai miatt :D

 

De mondom, most már marad Sötétkard.

Szerkesztve: - Werebazs
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Aha, így már értem miért nem találta az SE az "Árnykard" kifejezést. Már lefeküdni készültem, mert ötkor kelek, ezért nem néztem nagyon bele a fájlba, csak simán a programmal próbáltam lecserélni Sötétkardra.

Pedig beleírtam a szokásos jegyzettömbbe sorszámokkal együtt.

 

Másrészt ott van amit te is mondtál Fulcrum: a sötét a fény ellentéte. És itt pont nem erről van szó. Itt szimplán arról van szó, hogy ennek a kardnak "sötét fényű" a pengéje.

Igen, fénykardnak meg világos fénye szóval még mindig az ellentéte.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 4 héttel később...

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.