Ugrás a kommentre

Solo spoileres topik


Lok Durd

Ajánlott hozzászólás

Ingruber volt már Ford pótlék. Én is azt hittem esélyes lehet.

Számomra nem adta ez a gyerek bizonyítékát tehetségtelenségének.

És számomra nem adta a többi jelölt bizonyítékát tehetségének.

Szóval el tudtam képzelni.

Mint ahogy titeket is el tudlak képzeli más szerepben is.

Pl.: a ha hivatalos közleményben benyomták volna, hogy a fiatal Solo Ingruber lesz, szerintem itt mindenki ilyeneket nyomna:

"Kézenfekvő döntés volt!" :clap:

"nincs ebben semmi meglepő.." :cool:

"na csak elvégeztették a sráccal a színi-iskolát, -hajrá!!" :rock:

Szerintem ilyenek vagyunk..

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ha őt választották volna ki, az azt jelentené, hogy láttak benne akkora potenciált, hogy elvigye a projektet. Ne felejtsük el, hogy ez nem csupán egy SW film lesz, de kifejezetten Han Solo-ról fog szólni, azaz a karakter sokkal inkább középpontban lesz, mint eddig bármikor. Ehhez komoly kvalitások kellenek. Viszont ha Ingruber-t választják, akkor bíznak benne, ami jó jel, elvégre a SW filmek eddig casing terén nagyon jól muzsikáltak. Így nem is gondolnám annyira meglepőnek, hogy őt is nagyjából pozitívan fogadták volna sokan.

A nagy különbség az, hogy most egy másik srácban látták meg az illetékesek a megfelelő Han Solo-t, erre jön a kritikus hangnem, hogy ez így hülyeség, hiszen nem is hasonlít rá. Ha nem egy nőt vagy egy más rasszbelit kérnek fel, akkor felőlem aztán szinte bárki lehet. Én bíznék annyira a casting-ban, hogy nem fognak bakot lőni, szóval kár vészmadárkodni. Pláne azon elégedetlenkedni, hogy nem egy nem épp felső kategóriás figurát jelöltek, aki azon kívül vajmi keveset tud eddig felmutatni, hogy hasonlít Ford-ra.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

pb69 tökéletesen összefoglalta. Ingruber mellett annyi az érv, hogy hasonlit. Hát ez édeskevés. Pláne a filmográfiája alapján, ami finoman szólva nem túl fényes. Ezt a másik srácot viszont elvileg kiválasztották. Bár ez csak pletyka. De ha igaz, akkor nyilván tud valamit. Semmi értelme azalapján támadni, hogy nem hasonlit.

Az ep.7 alapján egy "picit" értenek a szereplőválogatáshoz.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Fura lesz így, már ha valóban ő lesz Han. Szerintem alapból tévút ez a film kb. azért, amiért egy Boba film is az lenne. Mit tehetnek hozzá a karakterhez vele? Főleg így, hogy ismerjük Han életútjának fontos állomásait. Hogy ismerkedett meg Csubakkával? Ez az egy még érdekelne is, na de más? Szerintem a legkisebb kérdés az, hogy hasonlít-e Fordra a színész vagy sem.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Fókuszba kerülhetne a Star Wars alvilága. Ráadásul ez lehetne az első film amiben semmiféle nagybani háború nincs. Ha harc van az inkább a gengszter-bandák között lehetne. A galaxis leglepattantabb helyei pedig felkerülhetnének a nagyvászonra. A filmekben eddig egyedül Jabba palotája volt ilyen. Világépités szempontjából sok új hangulattal/karakterrel/helyszinnel szinesithetnék az SW-t. Ha jól csinálják szerintem egy kifejezetten érdekes filmet kaphatunk.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Fókuszba kerülhetne a Star Wars alvilága. Ráadásul ez lehetne az első film amiben semmiféle nagybani háború nincs. Ha harc van az inkább a gengszter-bandák között lehetne. A galaxis leglepattantabb helyei pedig felkerülhetnének a nagyvászonra. A filmekben eddig egyedül Jabba palotája volt ilyen. Világépités szempontjából sok új hangulattal/karakterrel/helyszinnel szinesithetnék az SW-t. Ha jól csinálják szerintem egy kifejezetten érdekes filmet kaphatunk.

Én is így vélem. Pláne érdekes lenne Hant azután látni a "kezdeteknél", miután már láttuk a végét. Honnan indult az, aki az ep7-ben a fiáért és a felesége kedvéért hal? Azért Hant nem éppen ifjú titánként, hanem már harmincas férfiként ismertük meg. Az alvilág pedig külön színesítheti ezeket a dolgokat. És azért van még pár dolog, amit érdemes lehet megnézni. A sokat emlegetett Kessel futamot, a Falcon elnyerését Landótól, hogyan lett a tartozása Jabba felé, vagy egyáltalán, miért állt csempésznek. A lényeg az, hogy ezt jól és érdekesen meséljék el. Ez a fölösleges, de még valami jó is kisülhet belőle helyzet. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ha őt választották volna ki, az azt jelentené, hogy láttak benne akkora potenciált, hogy elvigye a projektet. Ne felejtsük el, hogy ez nem csupán egy SW film lesz, de kifejezetten Han Solo-ról fog szólni, azaz a karakter sokkal inkább középpontban lesz, mint eddig bármikor. Ehhez komoly kvalitások kellenek. Viszont ha Ingruber-t választják, akkor bíznak benne, ami jó jel, elvégre a SW filmek eddig casing terén nagyon jól muzsikáltak. Így nem is gondolnám annyira meglepőnek, hogy őt is nagyjából pozitívan fogadták volna sokan.

A nagy különbség az, hogy most egy másik srácban látták meg az illetékesek a megfelelő Han Solo-t, erre jön a kritikus hangnem, hogy ez így hülyeség, hiszen nem is hasonlít rá. Ha nem egy nőt vagy egy más rasszbelit kérnek fel, akkor felőlem aztán szinte bárki lehet. Én bíznék annyira a casting-ban, hogy nem fognak bakot lőni, szóval kár vészmadárkodni. Pláne azon elégedetlenkedni, hogy nem egy nem épp felső kategóriás figurát jelöltek, aki azon kívül vajmi keveset tud eddig felmutatni, hogy hasonlít Ford-ra.

Ezt el kell fogadjam. :peace:

A gondom az marad csak, hogy egyelőre nem nagyon érdekel a film.

De a Rogue One-ból kiindulva kijelenthető, hogy tud változni ez a hozzáállás.

Szerkesztve: - csoli1138
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ingruber volt már Ford pótlék. Én is azt hittem esélyes lehet.

Számomra nem adta ez a gyerek bizonyítékát tehetségtelenségének.

És számomra nem adta a többi jelölt bizonyítékát tehetségének.

Elég csak megnézni a klasszikus Han Solo utánzós jelenetét. Ez nem színészkedés, utánzás, és a két dolog bizony messze nem ugyanaz.

 

Amellett, hogy örülök, ha tényleg nem ő lesz... nálam ez a film alapból hátránnyal fog indulni a hasonlóság hiánya (ha lesz) miatt. Egyetértek a lentiekkel, igen. Inkább olyasvalaki jöjjön, aki jó színész, de nem hasonlít, mint az ellenkezője. De ezzel együtt is... nekem nagyon nehéz lesz elfogadni, hogy ez a Han Solo ugyanaz a Han Solo, aki belép az EpIV-ben. Ewannél egyébként ezt nagyon jól megoldották... ott egy pillanatig sem zökkent ki, mintha szó szerint egymásba vezették volna a két színész által megformált karakter kinézetet. Ha ezt itt is meg tudják oldani (nem hiszem, mert kevesebb idő lesz ezen film vége és az EpIV között), akkor megemelem a kalapom. Ha nem... akkor nehéz lesz maximálisan élveznem a filmet.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem értek itt egyeseket, mint SW rajongó hogyan lehet ilyeneket mondani, hogy nem érdekel a film, vagy csak akkor ha erről vagy arról szól, felesleges stb. Ennyi erővel új trilógiát indítani is felesleges volt. Én úgy vélem ha épül az Univerzum és az minőségi anyag akkor mindegy, hogy mi az amiről szól, hisz valamit hozzáad a kedvenc világomhoz.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Elég csak megnézni a klasszikus Han Solo utánzós jelenetét. Ez nem színészkedés, utánzás, és a két dolog bizony messze nem ugyanaz.

 

 

 

Nem kötözködni akarok, de amit Ewan csinált, hogy átvette Alec Guinness hanghordozását, gesztusait, az most utánzás, vagy színészkedés. Biztos vagyok benne, hogy az utobbi. Én azt mondom, hogy az élet már elvégezte a castingot Han Solo szerepére és egyetértek a kétkedőkkel.

Szerkesztve: - A pécsi
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem kötözködni akarok, de amit Ewan csinált, hogy átvette Alec Guinness hanghordozását, gesztusait, az most utánzás, vagy színészkedés. Biztos vagyok benne, hogy az utobbi.

 

Igen, csak ezeket a gesztusokat jó helyen és időben alkalmazni más, mint egy már létező jelenet egy színészének játékát egy az egyben másolni. Erre az utóbbira megfelelő mennyiségű gyakorlással bárki képes, Pl én is elég jól dobom Solo félmosolyát, de ettől még nem leszek jó színész.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Igen, csak ezeket a gesztusokat jó helyen és időben alkalmazni más, mint egy már létező jelenet egy színészének játékát egy az egyben másolni. Erre az utóbbira megfelelő mennyiségű gyakorlással bárki képes, Pl én is elég jól dobom Solo félmosolyát, de ettől még nem leszek jó színész.

 

Egyébként biztos voltak jelmezes próbák, meg minden. Biztos láttak benne fantáziát, mert ott szakemberek dolgoznak. Talán mutathatnának egy két próbafelvételt, meggyőzés képpen. Egy ilyen félmosoly jó lenne, végülis egy ikonról van szó.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem értek itt egyeseket, mint SW rajongó hogyan lehet ilyeneket mondani, hogy nem érdekel a film, vagy csak akkor ha erről vagy arról szól, felesleges stb. Ennyi erővel új trilógiát indítani is felesleges volt. Én úgy vélem ha épül az Univerzum és az minőségi anyag akkor mindegy, hogy mi az amiről szól, hisz valamit hozzáad a kedvenc világomhoz.

Én csak annyit mondok, hogy nem ugrálok örömömben, mert Han messze nem tartozik a kedvenceim közé, nem tartom elég érdekesnek egy saját filmre, és jobban szerettem volna, ha nem 2 OT töltelékkel indítanak a story filmek.

Új trilógiát? Viccelsz? Kikérem magamnak! Ilyen a sorok közt sem volt. Azért más a kettő. Sokkal jobban várom a 8-at, mint ezeket, de főleg ezt.

Más tud lenni a várakozás. Hajaj. Vagy te ugyanúgy várod a Han filmet, mint anno az ep1-et vagy tavaly az ep7-et? Kizárt dolog.

Szerkesztve: - csoli1138
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Húha, szép kis vita kerekedett itt. :D Leírom a véleményem, hátha érdekel valakit. :D

 

- Talán többen is írták, hogy ez a film nem is annyira lényeges, vagy nem ér annyit, mint az Episodeok. Nos... hogy ebben véleményt nyilvánítsak, először látni kellene a Rogue Onet. :D Egyelőre még nem tudom megítélni, nekem mennyire tud autentikus Star Wars élményt adni egy film, amiben nincsenek Jedik, fénykardpárbaj, satöbbi. Tudom, hogy nem ezek a SW alfája és omegája, tudom, hogy aki erre vágyik, azoknak pont, hogy ott a fő szál, de azért mégsem vagyok biztos benne, hogy miképpen fogom megélni. Majd kiderül, én bizakodó vagyok. :D

 

- Anthony Ingruber. Én abszolúte megértem, hogy érzelmi alapon többen simán rámondjuk, hogy igen, ez az, ő a fiatal Han Solo. Ha az ember megnézi a Solo impression videóját, utána szerintem senkit nem lehet elítélni, ha beleéli magát a dologba. Felmerült a kérdés, hogy mennyire alkalmas színész az utánzáson túl. Látta valaki az Age of Adaline című filmet? Ebben Ingruber és Ford ugyanazt a karaktert alakították, és mindemellett Ford nagyon elismerően nyilatkozott a fiatal színészről. Én még nem láttam, ezért Ingruber színészi kvalitásairól nem tennék messzemenő kijelentéseket, mert fogalmam sincs, hogy mit tud a srác. Aki szerint gyenge, mert kevés szerepe volt, az nézze meg, hány szerepe volt Fordnak az első SW szereplése előtt. Ahogy néztem imdb-n, nem sokkal több, és nem sokkal komolyabbak, mint Ingrubernek. Attól, hogy valaki tud jól utánozni, nem biztos, hogy csak erre képes. Én nem szólnám le a srácot csak ezért.

 

- Mindenesetre az tény, hogy a casting folyamata általában nem hasraütésszerűen működik, és szerintem a Disneynek is érdeke, hogy minél nagyobbat kaszáljon a film, aminek a kulcsa az, hogy sikeres legyen, amit meg úgy lehet elérni egy ilyen filmnél, ha hiteles, hogy Han Solot látjuk a vásznon. Ezért én bízom a döntésben, bárkit is válasszanak végül, mert hiszek benne, hogy a Star Warsot semmiképpen nem akarják elcseszni. (Persze ezt most egy olyantól olvashatjátok, aki imádja a TFA-t; tudom, van, aki számára már azzal is elcseszték. :)) Szóval ha Alden Ehrenreich, akkor ő, ha más, akkor más. Nézzetek róla azért olyan képeket is, amin nincs borostája, szerintem úgy már bizalomgerjesztőbb Solo szerepét illetően. Baromi nehéz olyat találni, aki alkalmas is, és hasonlít is Harrison Fordra. (Adam Driver, valaki?) És ha nem egy bizonyos színészt választanak egy szerepre, az sem jelenti azt, hogy ő akkor alkalmatlan, csak szimplán azt, hogy mást még alkalmasabbnak tartottak. Lehet, hogy ha láttuk volna Ehrenreich castingját, akkor azt mondanánk, hogy "hű baszki, na tényleg ez a Hánszóló!". Csak nem láttuk. De azt erősen kétlem, hogy a fiú bebattyogott a stúdióba, elmondott két sort, pocsék volt, semmiben nem hasonlított Solora, és rámondták, hogy "mindegy, jó lesz".

 

- Obi-Wanos példa: ez azért nem stimmel nálam annyira, mert Han Solo abszolút egybeforrt már Harrison Forddal, míg az én szememben ugyanez nem mondható el Sir Alec Guinnessről. (Húha, nem sok fórumon merném ezt leírni. :D) Egyrészt azért nem, mert konkrétan egy film volt, amiben 5 percnél hosszabb ideig láthattuk Obi-Wan szerepében, ami ugyan egy felejthetetlen darab, viszont azért nem Guinness vitte el a hátán a filmet egyedül - ezzel szemben Ewan McGregor három filmen keresztül vitte Obi-Wan karakterét, ráadásul igencsak főszerepben. (A prequel trilógiában néha inkább érzem őt főszereplőnek, mint Anakint.) Másrészt meg azért nem, mert huszonéves vagyok, és a prequeleken nőttem fel. Tisztelem Guinness alakítását, de nekem McGregor éppúgy (sőt, igazság szerint jobban) egybeforrt Obi-Wannal, mint ő. Ha azt mondják, Solo, azt mondom, Ford. Ha azt mondják, Kenobi, azt mondom, McGregor. Szóval valljuk be, nem ugyanaz. Másrészt, aki szerint Ehrenreich nem hasonlít, itt egy fiatal Guinness... mennyire hasonlít rá McGregor? A színészi játék és a sminkesek, jelmezesek munkája miatt rámondjuk, hogy hasonlít, de azért nem mondanám kiköpött hasonmásnak sem. :D Mégis lehet Obi-Wan mindkettő.

 

- Végszó: Star Wars, meg fogom nézni. Azt, hogy rossz, akkor fogom kijelenteni, ha megnéztem, és szerintem tényleg rossz. Nem előbb. De kétlem, hogy erre sor fog kerülni...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én csak annyit mondok, hogy nem ugrálok örömömben, mert Han messze nem tartozik a kedvenceim közé, nem tartom elég érdekesnek egy saját filmre, és jobban szerettem volna, ha nem 2 OT töltelékkel indítanak a story filmek.

 

Mégsem azt írtad le, hogy jobban örültél volna másnak hanem, hogy ez nem érdekel.

 

Új trilógiát? Viccelsz? Kikérem magamnak! Ilyen a sorok közt sem volt. Azért más a kettő. Sokkal jobban várom a 8-at, mint ezeket, de főleg ezt.

Más tud lenni a várakozás. Hajaj. Vagy te ugyanúgy várod a Han filmet, mint anno az ep1-et vagy tavaly az ep7-et? Kizárt dolog.

 

Még jó, hogy nem volt, ugyanis azt nem te írtad. Úgy kezdtem, hogy több embert nem értek ("egyeseket"), nem idézgettem, mert feltételeztem mindenki megtalálja a magára vonatkozó részt és nem veszi magára más ingét egy kis 4 sorosban. Tévedtem...

Mint ahogy lentebb írtam, én annak örülök ha épül az Univerzum, bármilyen(minőségi) formában, szóval igen ugyanúgy örülök egy Story filmnek, mint egy Saga filmnek és ugyanúgy várom is őket.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

- Anthony Ingruber. Én abszolúte megértem, hogy érzelmi alapon többen simán rámondjuk, hogy igen, ez az, ő a fiatal Han Solo. Ha az ember megnézi a Solo impression videóját, utána szerintem senkit nem lehet elítélni, ha beleéli magát a dologba. Felmerült a kérdés, hogy mennyire alkalmas színész az utánzáson túl. Látta valaki az Age of Adaline című filmet? Ebben Ingruber és Ford ugyanazt a karaktert alakították, és mindemellett Ford nagyon elismerően nyilatkozott a fiatal színészről. Én még nem láttam, ezért Ingruber színészi kvalitásairól nem tennék messzemenő kijelentéseket, mert fogalmam sincs, hogy mit tud a srác. Aki szerint gyenge, mert kevés szerepe volt, az nézze meg, hány szerepe volt Fordnak az első SW szereplése előtt. Ahogy néztem imdb-n, nem sokkal több, és nem sokkal komolyabbak, mint Ingrubernek. Attól, hogy valaki tud jól utánozni, nem biztos, hogy csak erre képes. Én nem szólnám le a srácot csak ezért.

Biztos fel tudták volna "gyúrni a szerepre. Illetve biztos össze tudta volna magát szedni a szerep kedvéért. Sajnos én sem láttam a közös filmjüket.

De abból indultam, ki, hogy ha már egyszer jó volt Fordnak, most is jó lehet.

Mások meg abból, hogy ha nem őt választották, akkor nyilván nem elég jó..

részemről sajnálom.

 

Mégsem azt írtad le, hogy jobban örültél volna másnak hanem, hogy ez nem érdekel.

Azt már leírtam korábban, de lehet, hogy az általános topicban, hogy milyen spin off-oknak örülnék.

Amúgy azért nem tudok úgy várni úgy egy spin off-ot mint egy trilógia darabaot, mert az előbbiek még nem bizonyítottak, utóbbiak meg egytől-egyig.. ;):peace:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Azt már leírtam korábban, de lehet, hogy az általános topicban, hogy milyen spin off-oknak örülnék.

Amúgy azért nem tudok úgy várni úgy egy spin off-ot mint egy trilógia darabaot, mert az előbbiek még nem bizonyítottak, utóbbiak meg egytől-egyig.. ;):peace:

Nekem a Disney bizonyított, hogy egy korrekt EP VII-t csináltak, ha azt össze tudták rakni akkor a spin-offoknak is mennie kell. :)

Szerkesztve: - Darth Cupsy
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nekem a Disney bizonyított, hogy egy korrekt EP VII-t csináltak, ha azt össze tudták rakni akkor a spin-offoknak is mennie kell. :)

 

Az EP VII nem egy Harrison Ford nélküli Han Solo film volt. A spin-off viszont az lesz, és ez nagyon veszélyes, Még Lucas is egy agyonsminkelt Tarkint tett az EP III-ba mert ragaszkodott Cusing kinézetéhez, és mutatta vagy 15 másodpercig. Hogy fog ez működni 2 órán keresztül? Kíváncsi leszek az akkori rajongói kommentekre. Nehéz ügy az biztos, de megoldják.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 3 héttel később...
  • 1 hónappal később...

Iain McCaig Az ébredő erő grafikai vázlatait elkészítő művész szerint a forgatókönyv a legjobb, amit valaha olvasott.

 

http://index.hu/kultur/cinematrix/2016/07/01/azt_mondjak_a_han_solo-film_forgatokonyve_az_eddigi_legjobb_star_wars-sztori/

Szerkesztve: - tomcsi80
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.