Ugrás a kommentre

Chuck Wendig: The Aftermath Trilógia


Darth Revan9

Hogy tetszett a könyv trilógia?  

12 felhasználó szavazott

  1. 1. Milyen osztályzatot adnál a könyvnek?



Ajánlott hozzászólás

Az első részt annak idején alaposan túlértékeltem, jobban meggondolva 3,5-nél nem tudok jobbat adni rá. A második résznél még tartom a 4-est. Ha végzek a Hőssel nekiugrok A Birodalom végének.

Máshol nagyon erősen szidják Az Utóhatás-trilógiát. Egyes helyeken az első részt minden idők legrosszabb Srar Wars regényének tartják, még a 90-es évek mélypontjainál is gyengébbnek. Az egyik vélemény végén az olvasó kifejezte óhaját: Wendig ne írjon több Csillagok Háborúját.

 

Sky, az Adósságban szereplő kronológiai bakihoz mit szólsz? Arról, ami a Prológusban és az Epilógusban szerepel.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egyes helyeken az első részt minden idők legrosszabb Srar Wars regényének tartják, még a 90-es évek mélypontjainál is gyengébbnek.

Hát azért ez finoman szólva is orbitálisan nagy túlzás. Szerintem se egy nagy eresztés az első kötet, de azért ha hideg fejjel, objektíven nézzük, nem említhető egy lapon az olyan förmedvényekkel, mint a Jedi Herceg-széria, a Kristálycsillag vagy Barbara Hambly írónő rettenetei.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hideg fejjel, objektíven nézni valamit. Szerintem ez a könyvek értékelésénél, véleménynyilvánításnál nem lehetséges. Egy adott egyén véleménye és értékelése akármilyen könyvről, filmről... stb csakis szubjektív és személyes lehet.

Egyébként szerintem se olyan rossz ez a trilógia, de sajnos nem is olyan kiemelkedő.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Palpatine komppal szállt le a Jakkura, ami lehetett köztársasági is. Azt pedig előre tudhatta, hogy császár lesz, ezért utalt magára így. Persze ez csak egy erőltetett belemagyarázás a részemről.

Valószínűbb, hogy ez is baki, hiszen A Birodalom végében lévő flashback is 30 évet ugrik vissza, mégis, egyértelműen az Ep3 után járunk a leírás szerint... kíváncsi vagyok, hogy a Story Group mit mondana erről. :roll:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Igen, nekem is pont ezek a belemagyarázások jutottak annak idején eszembe. :)

Egyetértek, szerintem is inkább kronológia baki. Wendig elszámolta magát 10 évvel.

Arra én is kíváncsi lennék, hogy ilyen eseteben a Történet Csoport mit csinál. Fantasztikusan ügyelnek arra, hogy ne legyenek bakik. :lol:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egy közel 900 oldalas trilógiában van 2-3 baki, amit egy olyan csapat hagyott bent, aminek a feladata tízszer annyi anyag feldolgozása és ellenőrzése, mint amennyiről te egy év alatt álmodsz. Tényleg csak röhögést és gúnyt érdemelnek... :angry::facepalm::fuck2::fuckoff:

Szerkesztve: - Dzséjt
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Tényleg csak röhögést és gúnyt érdemelnek...

 

+egy évig száraz kenyeret és vizet. :D

 

Viccet félretéve tényleg figyelhetnének, oké, hogy sok, de (valószínűleg) az a munkájuk amit szeretnek/imádnak így azért pláne illik belerakni a 110%-ot. Még egyszer leírom ez a munkájuk, más területen ilyen bakik súlyos következményekhez is vezethetnek (mondjuk vonatfék összeszerelés) csak azért, mert náluk ilyen nem áll fenn már bocsánatos is?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Emberek, így nyilván hibáznak. Persze nem mindegy, milyen sűrűn és mekkorát. Elvégre pont az a dolguk, hogy az ilyen bakikat elkerüljék.

Ugyanakkor az erős túlzás, hogy tízszer annyi anyaggal foglalkoznak, mint egy rajongó. Nagyjából ugyanazzal az alappal dolgoznak. A filmek és sorozatok ismerete mellett néhány tucat könyvet, képregényt, enciklopédiát stb. nem olyan nagy kunszt figyelmesen elolvasni, kijegyzetelni belőle a fontos infókat, amiket később vissza lehet keresni. Amolyan zárt körű Wookieepediaként. Ráadásul nem egy emberről beszélünk, hanem egy csapatról. Ha az egyik hibázik, korrigálhat a többi.

 

Egyébként azért, mert valami nem tetszik a másiknak, nem kell mindjárt heveskedni...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Amolyan zárt körű Wookieepediaként.

 

Szerintem ezt terjeszd fel nekik, hogy csináljanak egy ilyet csak belső használatra hátha "kinyitják a könyvet és beírják a neved" :D, már ha nincs nekik ilyen adatbázis, ha van akkor meg mondjuk nem értem, hogy fordulhat ilyen elő.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

más területen ilyen bakik súlyos következményekhez is vezethetnek (mondjuk vonatfék összeszerelés)

Hát azért a kettő naaaaagyon nem ugyanaz a kategória. Az egyik csak szórakoztatást céloz, a másikon életek múlnak. El sem tudom képzelni, hogy lehet ezt a kettőt egymás mellé állítani. :roll:

 

És attól, hogy valószínűleg szeretik csinálni, és beleadnak 110%-ot, még hibázhatnak. Tudod, én is imádom a munkám, 150%-ot nyomtam belé, és így is hibáztam, mert amikor az ember ilyen hülyeséget csinál, elfárad. És ha elfárad, még többet is hibázik. Attól, hogy szereted és nyomod, nem leszel hibamentes dolgozó. És eddig hány mű jött ki? Sok. Mennyi bakit szedtünk össze eddig, amit bizonyítottan a Storie Group követett el, nem mondjuk a zseniális ferdítő? Szerintem elég lenne a két kezem hozzá, hogy megszámoljam. Attól, hogy szereted, amit csinálsz, meg az a munkád, hibázhatsz. Nyilván ők is kapnak ejnye-bejnyét ezért, de mert eltévesztett egy kitalált történet le sem jegyzett évszámát... hát állítsuk már mindjárt falhoz őket...

 

Ugyanakkor az erős túlzás, hogy tízszer annyi anyaggal foglalkoznak, mint egy rajongó. Nagyjából ugyanazzal az alappal dolgoznak.

Sokszorosan többel foglalkoznak, mert ők foglalkoznak a még készülő és tervasztalon lévő anyagokkal is. Filmekkel, könyvekkel, képregényekkel. Te neked ezekhez, mint rajongó van hozzáférésed? Ha igen, akkor mától te vagy az új legjobb barátom! :):P

Valószínűleg most is párhuzamban dolgoznak olyan dolgokon, amikről mi még nem is hallottunk. Ők nem a már elkészült anyagok lektorai, hanem az egész folyamatban benne vannak a tervektől kezdve. Megadják a szükséges mankókat, tanácsokkal szolgálnak és felelnek a kérdésekre, stb. Lehet a szűk határidők miatt egy nyomdakész könyvet már nem is látnak.

És éppen ezért, honnét veszitek, hogy a Story Group cseszte el? Ugyanannyi esély van rá, hogy az író hibázott. A csapat felhívta rá a figyelmet, de ő meg elfelejtette átírni. Vagy átadták neki a hivatalos idővonalat, és Wendig számolta el.

 

Egyébként azért, mert valami nem tetszik a másiknak, nem kell mindjárt heveskedni...

Nem heveskedtem, csak unalmasnak és bosszantónak találom, hogy akárhányszor van egy kis hiba, máris jönnek a gúnyos megjegyzések. Nekem meg ez nem tetszik. ;)

Szerkesztve: - Dzséjt
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ez azért korántsem "kis hiba", itt súlyos kronológiai mulasztás történt, amely az író és a (e tekintetben) a Story Group hanyagságáról árulkodik. "de mert eltévesztett egy kitalált történet le sem jegyzett évszámát... hát állítsuk már mindjárt falhoz" - Ilyet egyébként ki mondott? Vagy mostantól már nem is lehet semmit sem kritikával illetni, mert úgy is csak kitalált történet?

 

Érdekes, egyesek most milyen megengedőek, míg a régi EU-ról egy ilyen "kis hibáért" valósággal leszedték volna a keresztvizet.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hát azért a kettő naaaaagyon nem ugyanaz a kategória. Az egyik csak szórakoztatást céloz, a másikon életek múlnak. El sem tudom képzelni, hogy lehet ezt a kettőt egymás mellé állítani. :roll:

 

Persze, mások a léptékek csak az érzékletesség kedvéért használtam direkt, nem kell egyből a flegma szemforgatósdi ;) . Azonban a hiba ugyanúgy hiba, csak mondjuk a vonatos esetben lehet a munkavégző 101edszer is megnézi jó-e amit csinált mert tudja, hogy a mulasztása ember életeket követel és esetleg még be is varrják jó pár évre, de attól még, hogy valaki nem életek felett rendelkezik szerintem ugyanígy elvárható ugyanezen precizitás. Azért, hogy valami közelebbit is mondjak, pl a hímzőnő elrontja a mintát egy terítőn a célnak továbbra is megfelel, viszont esztétikailag ronda, na most itt van az SW univerzum, mint textil és rajta a díszítések a történetek amivel ha továbbra is ilyenek történnek nem lesz valami szép.

 

És attól, hogy valószínűleg szeretik csinálni, és beleadnak 110%-ot, még hibázhatnak. Tudod, én is imádom a munkám, 150%-ot nyomtam belé, és így is hibáztam, mert amikor az ember ilyen hülyeséget csinál, elfárad. És ha elfárad, még többet is hibázik. Attól, hogy szereted és nyomod, nem leszel hibamentes dolgozó. És eddig hány mű jött ki? Sok. Mennyi bakit szedtünk össze eddig, amit bizonyítottan a Storie Group követett el, nem mondjuk a zseniális ferdítő? Szerintem elég lenne a két kezem hozzá, hogy megszámoljam. Attól, hogy szereted, amit csinálsz, meg az a munkád, hibázhatsz. Nyilván ők is kapnak ejnye-bejnyét ezért, de mert eltévesztett egy kitalált történet le sem jegyzett évszámát... hát állítsuk már mindjárt falhoz őket...

 

Ahogy írták már lejjebb is senki nem akarta meglincselni őket (még), valamint szintén lejjebb írták nem egy emberről beszélünk. Egy ember hibázik ok fáradt, beteg stb. 2 is belefér még, 3 is, de egy egész "Group"-ról beszélünk.

"hány mű jött ki? Sok." Ennél csak több lesz, ha már most sem bírnak vele mi lesz később? A hatalmas kőtömbök hajszálvékony repedéseibe a víz utat talál később megfagyva a víz térfogata tágul ezáltal a repedés nagyobb lesz amibe még több víz lesz majd képes belecsorogni etc-etc. Nem láttam a Legends indulását, de a kezdeti időben talán ott is csak ilyen nüansznak tűnő dolgok voltak, viszont azt már mind láttuk hová futott ki.

 

Sokszorosan többel foglalkoznak, mert ők foglalkoznak a még készülő és tervasztalon lévő anyagokkal is. Filmekkel, könyvekkel, képregényekkel. Te neked ezekhez, mint rajongó van hozzáférésed? Ha igen, akkor mától te vagy az új legjobb barátom! :):P

Valószínűleg most is párhuzamban dolgoznak olyan dolgokon, amikről mi még nem is hallottunk. Ők nem a már elkészült anyagok lektorai, hanem az egész folyamatban benne vannak a tervektől kezdve. Megadják a szükséges mankókat, tanácsokkal szolgálnak és felelnek a kérdésekre, stb. Lehet a szűk határidők miatt egy nyomdakész könyvet már nem is látnak.

És éppen ezért, honnét veszitek, hogy a Story Group cseszte el? Ugyanannyi esély van rá, hogy az író hibázott. A csapat felhívta rá a figyelmet, de ő meg elfelejtette átírni. Vagy átadták neki a hivatalos idővonalat, és Wendig számolta el.

 

Ezen feltételek mellett költség kímélési szempontból a Story Groupot akkor el is bocsájtanám vagy átcsoportosítanám valami másra, söprögetni vagy valami, mert akkor mi a fittyfenének vannak, ha nem az övék a végső szó??? Pláne (ma már sokadszorra használom esküszöm nem ez volt a mai szó a WC papíron :D :D ) nem értem ha már a kezdetektől benne vannak, hogy fordulhatnak elő ilyen bakik. Meg mi az, hogy felhívták rá a figyelmet, de elfelejtette átírni, szvsz az is a feladatkörükbe tartozik, hogy amit mondanak az úgy is legyen és be legyen tartva.

Szerkesztve: - Darth Cupsy
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ez azért korántsem "kis hiba", itt súlyos kronológiai mulasztás történt, amely az író és a (e tekintetben) a Story Group hanyagságáról árulkodik. "de mert eltévesztett egy kitalált történet le sem jegyzett évszámát... hát állítsuk már mindjárt falhoz" - Ilyet egyébként ki mondott? Vagy mostantól már nem is lehet semmit sem kritikával illetni, mert úgy is csak kitalált történet?

 

Érdekes, egyesek most milyen megengedőek, míg a régi EU-ról egy ilyen "kis hibáért" valósággal leszedték volna a keresztvizet.

A régi EU-nál sem érdekeltek az ilyen kis hibák. Ott engem az összkép zavart már nagyon, ahogy az én több ízben is leírtam már, amikor úgy fogalmazok, hogy a 88. ex-birodalmi zsarnok ugrott elő a 99. Sötét Jedi/Sith társaságában, és még mindig csak Luke-Han-Leia állhatott az útjába. ;)

Kritikával élni meg persze, hogy lehet, te is azzal éltél, más is, és én is. Csak én azt kritizálom, hogy szegény Story Group állandóan kritizálva van. Ez is csak egy kritika, egy vélemény.

 

Azért, hogy valami közelebbit is mondjak, pl a hímzőnő elrontja a mintát egy terítőn a célnak továbbra is megfelel, viszont esztétikailag ronda, na most itt van az SW univerzum, mint textil és rajta a díszítések a történetek amivel ha továbbra is ilyenek történnek nem lesz valami szép.

És ez mennyivel ideillőbb példa, mint az emberéleteket követelő változat. Ha ezzel kezded, ha helyénvalóval kezded, máris nem kötök bele ebbe.

 

Ahogy írták már lejjebb is senki nem akarta meglincselni őket (még)

Ja, még... Én meg már ezt vizionálom.

 

szvsz az is a feladatkörükbe tartozik

Bingó! "Szvsz", szerény vélemény szerint, ugye. Úgy ítéljük meg emberek munkáját, hogy csak elképzelni tudjuk azt, ahogy dolgoznak, de valójában hót fogalmunk nincs arról, hogy mi a Story Group napi munkamenete. Mennyi és milyen jogkörük van, mivel hogyan fogalmaznak, mik a prioritásaik. Én majdnem biztos vagyok abban, hogy az utolsó szó távolról sem az övék, hanem azoké, akiknek pénze van a dologban. De még ide is ide kell tennem, hogy "majdnem", mert hiába próbáltam kideríteni, még csak vázlatos leírás sincs arról, mi a búbánatot csinál a Story Group a mindennapokban. Lehet csak a töküket vakarják, meg ping-pong labdákat dobálnak Pablo bögréjébe. :)

Vagy ők csak egy tanácsadói testület, hét ember, akik folyamatban lévő projektekhez nyújtanak segítséget, segédeszközöket, és ennyi. A lényeg, hogy fogalmunk sincsen, milyenek a mindennapjaik, hogyan dolgoznak, miben mennyire szólhatnak bele.

Ha az a dolguk, hogy olvassák át a kész művet és szakmai lektorálást hajtsanak végre rajta, akkor ja, jogos a kritika, mert elszúrták. De ha csak annyi a dolguk, hogy adják át az írónak mondjuk a kronológiát, amiből dolgozhat, és válaszolniuk kell az írók esetleges kérdéseire (még ez is sokkal egyszerűbbé teheti egy író dolgát, mert nem neki kell a Wookieepediát átnyálaznia), míg a regénnyel csak a boltban találkoznak, akkor legfeljebb a Lucasfilmet cseszegethetjük, mert ennyi jogot adtak nekik.

 

Én a magam részéről respektálom a munkájukat, mert alig maradnak bakik a művekben, ahhoz képest, hogy milyen döbbenetes adatmennyiséggel kell foglalkozniuk, mennyi ember munkáját kellhet átnyálazniuk akárcsak a kezdeti fázisban is, mennyi mindent tesznek a Star Warsért. És még a hülye rajongókat is eltűrik, válaszolnak az idióta kérdéseikre. :) Számomra ennyi baki ekkora melóban, ami ráadásul nem létkérdés, bőven belefér. Eleve tudtam, hogy lesznek bakik, hiszen hatalmas univerzumról van szó, képtelenség hibátlanul csinálni. Aki máshogy hiszi, az hatalmasat téved.

Szerkesztve: - Dzséjt
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A kronológiai bakit én nagyobb hibának tartom. Főleg úgy, hogy az első két trilógia között eltelt éveket lefixálták. Ha az Utóhatás a 90-es években született volna meg, akkor elnézhető a dolog, mivel akkor még nem volt semmilyen koordináció vagy kontroll. Most meg elméletileg szoros együttműködés van.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Olvasom A Birodalom végét. Új Szeparatista Unió, Kereskedelmi Rendszerek Konföderációja. Ezekről remélem lesz még szó.

Az előző kötetben nem emlékszem, hogy a vukik simabőrűnek hívták volna az embereket. Most szúrt szemet. Egyből a Vuk ugrott be. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

És ez mennyivel ideillőbb példa, mint az emberéleteket követelő változat. Ha ezzel kezded, ha helyénvalóval kezded, máris nem kötök bele ebbe.

 

Csak a kontraszt miatt éltem az előzővel. :)

 

...Én majdnem biztos vagyok abban, hogy az utolsó szó távolról sem az övék, hanem azoké, akiknek pénze van a dologban...

 

...Ha az a dolguk, hogy olvassák át a kész művet és szakmai lektorálást hajtsanak végre rajta, akkor ja, jogos a kritika, mert elszúrták. De ha csak annyi a dolguk, hogy adják át az írónak mondjuk a kronológiát, amiből dolgozhat, és válaszolniuk kell az írók esetleges kérdéseire (még ez is sokkal egyszerűbbé teheti egy író dolgát, mert nem neki kell a Wookieepediát átnyálaznia), míg a regénnyel csak a boltban találkoznak, akkor legfeljebb a Lucasfilmet cseszegethetjük, mert ennyi jogot adtak nekik.

 

 

Az előbbi esetben én most is úgy látom, hogy akkor baromira felesleges a munkájuk, a művek kiadása pedig rohadt következetlen munkamódszerrel történik. :(

 

Lehet valóban nem a Story Group a baki forrása, de számomra ez másodlagos, a lényeg, hogy hiba történt és ne legyen ilyen, hanem az EU legyen konstans.

 

Én a magam részéről respektálom a munkájukat, mert alig maradnak bakik a művekben, ahhoz képest, hogy milyen döbbenetes adatmennyiséggel kell foglalkozniuk, mennyi ember munkáját kellhet átnyálazniuk akárcsak a kezdeti fázisban is, mennyi mindent tesznek a Star Warsért.

 

Én is tisztelem amit csinálnak, de a hibákat akkor sem tudom elfogadni, még ha ez igazságtalan is.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az előbbi esetben én most is úgy látom, hogy akkor baromira felesleges a munkájuk, a művek kiadása pedig rohadt következetlen munkamódszerrel történik. :(

Ha úgy működik, ahogy lentebb leírtam, akkor valóban így van. Bár mint írtam, még egy tanácsadói testület is nagyon sokat segíthet egy írónak. Érzésem szerint, ha nem lennének, sokkal-sokkal több hiba lenne. Ráadásul, bár mi csak egy kiadást élünk meg, Amerikában egy-egy könyvnek több kiadása is lehet, és az újabbakban általában javítják a kisebb hibákat (ez amúgy még hazánkban is jellemző). Meg én azért a fordítókat sem zárnám ki. Konkrétan nemrég fedeztünk fel a Térség (ami azért nem egy ponyva, mint az SW könyvek) fordításában egy kolosszális kronológiai hibát (egy nagyjából ötéves periódust egy évnek fordított le az, aki amúgy az összes részt fordította eddig), ami a magyar kiadásban van csak benne.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Elolvastam azt a részt, amiben Jar Jar szerepel. Szegény gungan számkivetett, senki sem szereti a Naboo-n. Állítólag azért nem, mert segített a Birodalomnak.

1. Itt most Wendig A klónok támadására utal, melyben Jar Jar fontos szerepet játszott Palpatine teljhatalmának megszerzésében?

2. Szimplán csak a mi világunk Jar Jar utálatát akarta ábrázolni a Star Wars univerzumán belüli környezetben?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2. Szimplán csak a mi világunk Jar Jar utálatát akarta ábrázolni a Star Wars univerzumán belüli környezetben?

Valószínűleg lehet benne valami, bár csak az "elvetemült" fanok utálják Jar Jar-t, a többség megvan vele. Sőt! Montanában egy kisebbfajta kultusz is kezd kialakulni körülötte. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem mindkettőről szó van.

Minden esetre jó, hogy kiderült Jar Jar sorsa.

 

 

Valószínűleg lehet benne valami, bár csak az "elvetemült" fanok utálják Jar Jar-t, a többség megvan vele. Sőt! Montanában egy kisebbfajta kultusz is kezd kialakulni körülötte. :D

 

Igen, tényleg jó, hogy kiderült mi történt vele. Viszont sajnos a megfogalmazásból én inkább a Jar Jar utálatot olvastam ki. Szegényt nagyon megsajnáltam. Legalább talált magának egy barátot.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Érdekes dolgot olvastam a 268. oldalon:

"Hozzá és a többiekhez hasonlóan Reminek is voltak álmai. Látomásokat kapott a sötétségtől: ősi és ma élő Sithekről álmodott."

Ma élő Sithekről? Egy évvel Ednor után?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Gyanúm szerint ez is csak egy "megszokott szakszerű magyar ferdítés". Bár angol változatot nem találtam a könyvből, a Wookieepedián egy szót sem írnak még élő Sith-ekről, Reminél is csak annyi van, hogy bukott Sith-ekről lát látomásokat.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Arra azért csak utaltak volna a könyvben. Meg mégis, hogyan hihetné ezt egy évvel az ep6 után? Jakku egyik homokdűnéje alatt élt? :) Pláne abban a társaságban nehéz ezt elképzelni, amiben ő éldegél.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Végül is ahhoz a csoporthoz tartozott, akik Vader él feliratú firkákat csináltak az előző kötetek valamelyikében.

Az érdekes kérdés, hogy kik a mestereik. Egyrészt rég halott Sith-ek. Más részt élők is vannak, Yupe Tashu, a volt császári tanácsos csak az egyik. Esetleg Snoke áll a háttéren? Vagy a Ren lovagjai? Vagy mások?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Végre van Régi Köztársaság utalás is. Az úgynevezett Ghostfinder flotta szembeszállt egy túlerőben lévő Sith flottával és győzelmet aratott. Történik utalás a mandalóriak egy, a Jedik felett aratott győzelméről is.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Chuck Wendig: Utóhatás: A Birodalom vége

A trilógia harmadik kötete pontot tesz az Új Köztársaság és a Birodalom közötti konfliktus végére. A régi Legendákban ez A jövő látomása című kötetben történt meg, 15 évvel az endori csata után. Az új kánonban már egy évvel Sidious és Vader halála után bekövetkezett. Ennek pozitív vonása az, hogy legalább az új sztorikban valószínűleg már kevesebb szerepet kap a Birodalom maradéka (akik itt most még ellenállók) egészen az Első Rend feltűnéséig. Ellenben a bűnszervezetek, mint a Fekete Nap, a Vörös Kulcs; illetve az újjáalakuló szervezetek, mint pl. az Új Szeparatista Unió, vagy a Kereskedelmi Rendszerek Konföderációja jó konfliktusforrásokat teremtenek majd a további áthidaló sztoriknak. Az Utóhatás itt véget ért, bizonyos kérdésekre válaszokat kapunk, de (ahogy azt sejteni lehetett) rengeteg még a megválaszolatlan dolog. A kötet pozitívumai. Rengeteg az utalás a különböző filmekre, sorozatokra és könyvekre, képregényekre. A klónok támadása, A Klónok Háborúja, Zsivány Egyes, Az ébredő Erő… stb. Végre egyre több az utalás a Régi Köztársaságra. Itt kerül először tényleges említésre az, hogy a Galaktikus Birodalom egyfajta új Sith Birodalom, az ősi idők Sith Birodalmának jogutódja. A helyszínek elég változatosak. Még a Jakkut is sikerült sokkal érdekesebbé tenni. A negatívum, hogy a párbeszédek még több helyen bénák, az új szereplők közül továbbra se tud mindenki megfogni.

 

 

 

Sok figura motivációja a bosszú. Norrának és Sloane-nak egyaránt. Az író ezeket az érzéseket viszont inkább egysíkúan ábrázolta. Sidious tartalékterve egy kissé fura. Őt inkább úgy ismerhetjük, mint akinek számtalan tartalék terve van. Itt viszont nem. Arra épített, hogy mindenképpen győz, vagy ha mégsem, akkor inkább vesszen oda a Birodalom. Az újrakezdéssel kapcsolatos tervek természetesen nem kerülnek részletezésre, csak annyit tudunk meg, hogy az Ismeretlen Régiókba kell a Birodalom maradékának utazni, mert van ott valami. Luke sajnos itt sem szerepel, csak a hangja jelenik meg. Pedig a Megtört Birodalom képregénybe sikerült betenni legalább egy szám erejéig. Sinjir itt valahogy még kevésbé érdekesebb, mint az előző kötetekben. Temmin szerepe is inkább a jakkui csatában értékelhető. A politikai szálat sikerült érdekessé és izgalmassá tenni. Csont uraság pusztulása elég fájó pont volt. Jas szála akkor vált volna érdekessé, amikor Embo és Dengar csatlakozott hozzá. Kár, hogy ezt nem fejtették ki annyira. Jom áldozata megható volt, de Chunck ezt is letudta röviden. A Sloane-nal, Norrával, Brentin-nel és Rax-szel foglalkozó részek nagyon jók. Rax múltja, kapcsolata Sidious-szal, az obszervatórium, mint helyszín rendkívül hangulatosak. Remélem, a későbbiekben kifejtik mi az, amit Sidious érzékelt az Ismeretlen Régiókban. A jakkui csata nagyszabású, de sajnos több helyen unalmas és vontatott lett. Több helyen is úgy éreztem, hogy lapoznom kéne. A közjátékok közül a Jar Jar-ral, (szegényt nagyon megsajnáltam, de szerencsére talált új barátot) a Mas Ameddával és az Üresség (itt Túlvilág) Akolitusaival foglalkozó részek tetszettek.

 

 

 

Összességében véve egy jó könyv, de a kitűnőtől messze áll. Négyes.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.