Ugrás a kommentre

Kylo Ren


Dzséjt

Ajánlott hozzászólás

Kylo Ren, a hajdani Ben Solo. Nagy arc. Amikor először láttam hisztizni, egyből tudtam, hogy Skywalker-gyerek. Pont mint Anakin és Luke. Oké, Luke nem volt annyira hisztis, mint az apja és az unokaöccse, de azért ő is durcázott, amikor nem engedte el Owen Anchorheadbe. Amúgy egyértelműen a film legösszetettebb karaktere. Őt már ott ismerhetjük meg, amikor átállt a Sötét Oldalra, de teljesen még nem kötelezte el magát. Még nem tette meg azt a lépést, amit Anakin Windu megtámadásakor. Vívódik, csak míg nagyapja a benne lakozó Sötétséggel, ő a Világos Oldallal. Míg Anakin távol akarta magát tartani a Sötét Oldaltól, addig Kylo a fényt akarja kiölni magából.

A végső lépést meg is teszi, amikor megöli az apját. Az az ő személyes elköteleződése, és válik valószínűleg menthetetlenné. Han halálakor megsimogatja az arcát, és bár először úgy éreztem, ebben egy afféle "megbocsátok" gesztus van, most inkább már úgy érzem, hogy Han azért tesz így, mert tudja: a fia meghalt. Saját halálával mit sem törődve siratja el ezzel a gesztussal Bent.

Sokan mondják, hogy a birodalmi inkvizítorokkal állt egy szinten, szerintem egy frászkarikát. Amikor a film elején csak úgy megfogja a plazmanyalábot az Erővel, az egyértelművé teszi, hogy az Erőben ő is igencsak nagy májer. Ehhez képest még az is piskóta, hogy Vader képes volt puszta kézzel kivédeni a lövedékeket. :) Hogy Rey-jel szemben alulmaradt, az inkább tudható be a sérülésének. Láthattuk, hogy Chewie sugárvetője nem piskóta, és őt azzal lőtték meg. Erőteljesen vérzett, valószínűleg nem csak felszíni sérülése volt. És az Erő ide vagy oda, az ilyen sérülések hatással vannak az Erőhasználókra - emlékezzünk csak, Obi-Want lábon szúrta Dooku, egyből kiesett a harcból. Ráadásul egy igen komoly érzelmi sokkon is átment, ami tovább ronthatta összpontosítását. Anakin az átállása után órákkal is még sírt, ami jelezte, hogy az érzelmei még mindig kavarognak. Ben a saját apját ölte meg hidegvérrel, nyilván ez nem múlt el nyomtalanul. Szóval nem csoda, hogy kicsit alul teljesített egy életerős, azaz két életerős, vívásra azért kiképzett személlyel szemben, és még jó, hogy fokozatosan romlott a teljesítménye, ahogy egyre több sérülést szenvedett el. Igen valószínűnek tartom, hogy ha Chewie nem lövi keresztül azzal a kéziágyúval, se Finnek, se Rey-nek nem lett volna ennyi esélye.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az eredeti neve nem tetszik. Miért pont Ben? sem Leia, sem Han nem kötődött szorosan a vén salabakterhez. Leia valószínűleg személyesen soha nem is találkozott az öreggel, ha nem számítjuk, hogy távolról szemtanúja volt a halálának. Ha Luke fia lett volna, a Ben keresztnevet érteném (amit anno már az EU, illetve most már Legends is ellövött), így viszont furcsa.

 

Talán lehetett volna Bail a nagyapa után, de gondolom sokaknak ez a név nem mond semmit, ezért lett Ben.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Attól még, hogy Kylo erős az Erőben, lehet pocsék vívó. Nem vagyok meggyőződve arról, hogy legyőzte volna Reyt, ha nincs a sérülése, ezt főleg arra alapozom, hogy a vallatásnál sem bírt el a lánnyal, sőt. Az mindenesetre Kylo előnyére írható, hogy legalább nem színpadiasan vív, tetszik a stílusa.

A korábbiakra itt reagálva szerintem nem castingolták félre a színészt. Adam Driver jó Kylo Ren. Csak úgy zárójelben jegyzem meg, Anakin esetében mindenki azon nyavalygott annak idején, hogy túl jól néz ki, most meg az a baj, hogy egyesek szerint csúnya a színész. Nem éppen szép, de van kisugárzása, jó a szerepben, és ezek sokkal fontosabbak annál, hogy hogyan néz ki :nana:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az a teória nekem nagyon tetszett, hogy ahogy Rey egyre inkább megtalálta magában az Erőt, azzal párhuzamosan úgy gyengült Kylo. Driver, tény, nem egy szépség, de ehhez a szerephez jól illett, szerintem jó casting volt.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ha az ember kicsit elengedi a fantáziáját, akkor még itt-ott hasonló vonások is vannak (szerintem) Driver és Ford között... ami csak erősíti a rokoni (apa-fia) kapcsolatot. Mellesleg azt hittem sokkal csúnyább lesz, mikor leveszi a sityakot... még hagyjad. Nem szép, ez tény távolról sem, de elég karakteres az arca és erre a szerepre ideális!

 

Rey konkrétan kirobbant az Erő segítségével... aminek hatására Kylo szemmel láthatóan lenyomott egy wattafakk-ot és egyszerűen nem bírt felocsúdni belőle. Nem tudta kezelni a helyzetet és ezért (is) kerekedett felül a szívem szottya! ;):):P

De az a teória tetszik nekem is, hogy Rey erősödésével Ben gyengült. Fura. Ilyet eddig nem láttunk még (Erő "elszívás"?) de miért ne?

Szerkesztve: - Darth Riddick
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Kylo nekem is azért tetszik mert tökélyre szeretné vinni a sötét oldal iránti kötődését. Az egyértelműen látszik, hogy tanulni akar a nagyapja "hibájából" és ehhez egy nagyon fontos lépést meg is tett. Egyébként nagyon jól leírtad Dzséjt a végső párbajt, Kylo azért volt olyan amilyen mert sérült volt.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Igen, egyrészt bekapott egy láthatóan csúnyán vérző sebet az oldalába egy meggymagköpködőnek marhára nem nevezhető fegyverrel. + ha jól emlékszem Finn még vállon is vágta kicsit Anakin kardjával Bent. Szóval többszörösen sérült volt!

Szerkesztve: - Darth Riddick
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Attól még, hogy Kylo erős az Erőben, lehet pocsék vívó. Nem vagyok meggyőződve arról, hogy legyőzte volna Reyt, ha nincs a sérülése, ezt főleg arra alapozom, hogy a vallatásnál sem bírt el a lánnyal, sőt. Az mindenesetre Kylo előnyére írható, hogy legalább nem színpadiasan vív, tetszik a stílusa.

Vallatni és harcolni távolról sem ugyanaz, mint ahogy annak ellenállni és harcolni sem nevezhető egy lapon. ;)

 

Kylo gyengülése szerintem csak és kizárólag a sérüléseire írható, illetve a lelki traumára. Az Erőben mindettől még nem gyengül meg, és a vívótudása sem foszlik semmivé. Viszont ha valaki vérzik, jellemzően vérveszteség éri, és az eléggé rossz hatással van az ember teljesítő képességére. Márpedig Kylo vérzett, a látottak alapján nem is kicsit - és a marhája még rá is segített. Akárhányszor magába bokszolt, olyan fájdalomhullámot indíthatott el - és oly mértékbe serkenthette a vérzést -, hogy csoda, hogy nem rogyott eszméletlenül össze.

Plusz az se elfelejtendő, hogy a Sötét Oldal követőire jellemző, hogy elborult lelkiállapotban harcolnak, aminek hála egy józan gondolkodású Világos Oldali lazán föléjük kerekedhet - lásd: Kanan vs. Főinkvizítor, Obi-Wan vs. Darth Maul, Obi-Wan vs. Darth Vader.

 

Adam Driver szerintem is tökéletes választás volt a szerepre.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Érdekes, hogy a könyvben Snoke és Ren arról beszélnek, hogy a Birodalom vesztét az érzelgősség okozza. Ehhez képest Kylo Vader sisakjához beszél, és Vadert isteníti, noha a galaxis és főlega birodalom szempontjából Vader abszolút csak másodhegedűs lehetett Palpatine mögött, akiről még csak szó sem esik a filmben... :hmm:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ez a kettő nem tudom, hogy jön össze. :hmm: Kylo épp az érzelgősséget akarja kiverni magából.

Nekem nem úgy tűnik, mintha meg akarna szabadulni Vader sisakjától, vagy a hozzá kapcsolódó érzelmeitől. Noha Vader gyakorlatilag káros volt a Birodalomra, és ha objektíven akarna példaképet keresni magának Kylo, akkor Palpatine-t kellene istenítenie.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem Vader unokája ne Palpit istenítse, hanem javítsa ki a nagy előd vélt vagy valós hibáit. :)

De erre mondom én, hogy Kylo ugyanúgy érzelgős, mint Vader. Ha nem lenne, akkor Palpatine lenne a példaképe szerintem, nem pedig Vader, aki ledobta a Birodalom első emberét egy aknába.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

De mióta látja egy sötét oldali a saját hibáit, vagy egy elvakult rajongó a rajongása tárgyának a hibáit? Nyilván Kylo idealizálta magában Vadert, a hibái mellett elment, a saját hibáit meg nem látja. Bár szerintem inkább bálványozza a nagyapját, vagyis nem olyan értelemben érzelgős, mint Vader volt. Vader szerette a fiát, Kylo csak egy fals vágyálmot lát abban a sisakban.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Kylo vajon tudja, hogy a "nagyapa", akit úgy majmol, egy kedves visszatért mosolygós jedi erő-szellem?

Elvárom a következő részektől, hogy érintse a témát. Ez nem PT cucc!

Lehet pisztergálni. Sőt indokolt.

Valamiért Kylo visszatérését sejtem amúgy a trilógia végére. Leia ennyire nem cseszhet rá férfi szetteivel kapcsolatban..

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

De mióta látja egy sötét oldali a saját hibáit, vagy egy elvakult rajongó a rajongása tárgyának a hibáit? Nyilván Kylo idealizálta magában Vadert, a hibái mellett elment, a saját hibáit meg nem látja. Bár szerintem inkább bálványozza a nagyapját, vagyis nem olyan értelemben érzelgős, mint Vader volt. Vader szerette a fiát, Kylo csak egy fals vágyálmot lát abban a sisakban.

Igen. Pont ezért faramuci, mikor Snoke mondja Kylonak, hogy a Birodalom vesztét az érzelgősség okozta. Kyloból nem akarja kiverni? Vagy lehet nem is tudja, hogy bálványozza a nagyapját... :hmm:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ez nem PT cucc!

A film az első párbeszédben tisztázta, hogy nem ignorálja, nem kerüli az ep1-2-3-at. Az Erő egyensúlya ugyanis keményen annak a hármasnak a témája, ilyesmiről az ep4-5-6-ban szó sincs még elméleti szinten sem. Szerintem innentől kezdve kár azzal dobálózni, hogy valami azért nincs benne, mert "PT cucc." ;)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Igen. Pont ezért faramuci, mikor Snoke mondja Kylonak, hogy a Birodalom vesztét az érzelgősség okozta. Kyloból nem akarja kiverni? Vagy lehet nem is tudja, hogy bálványozza a nagyapját... :hmm:

De a két érzelgősség között van különbség. Ha Vadernek Palpatine fétise van az is érzelgősség de mennyivel másabb mintha a családját imádja.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

De a két érzelgősség között van különbség. Ha Vadernek Palpatine fétise van az is érzelgősség de mennyivel másabb mintha a családját imádja.

Én nem is nevezném érzelgősségnek, ez sokkal inkább szabályos megszállottság.

 

Igen. Pont ezért faramuci, mikor Snoke mondja Kylonak, hogy a Birodalom vesztét az érzelgősség okozta. Kyloból nem akarja kiverni? Vagy lehet nem is tudja, hogy bálványozza a nagyapját... :hmm:

Miért akarná kiverni? A bálványozás egy nagyon frankó sötét oldali erény. Ez nem olyan, mint ahogy Anakin szerette a fiát, hanem ahogy Anakin imádta Palpatine-t. A legtökéletesebb sötét oldali erény, ha vakon, tébolyodottan bálványozol valakit vagy valamit. Az egyetlen gond talán csak az lehet, hogy Vadert (nem Anakint!) imádja, márpedig van annak egy-két ártalmas tulajdonsága, ami lehet, hogy Snoke-nak egészségügyi károsodást okoz, ha Kylo követni kezdi. Például az árulásra való hajlam.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nekem nem úgy tűnik, mintha meg akarna szabadulni Vader sisakjától, vagy a hozzá kapcsolódó érzelmeitől. Noha Vader gyakorlatilag káros volt a Birodalomra, és ha objektíven akarna példaképet keresni magának Kylo, akkor Palpatine-t kellene istenítenie.

Ezt a kérdést a napokban JJ-nek is nekiszegezték. Erre mondta, hogy Kylo nem Anakint hanem Vadert isteníti. Lenézi az árulását, de felnéz mindarra ami az élete túlnyomó részét jellemezte. A regényben maga Snoke is példás életről beszél Vader kapcsán. Árulása ellenére nem sározzák be és le vannak nyügözve érdemeitől.

Kylo-nak egyfajta példakép az ereje is. Rey a filmben meg is érzi, hogy Kylo egyik nagy félelme, hogy sose lesz olyan erős mint Vader

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Arra gondolok, hogy ha mondjuk Luke megpróbálja a jó útra téríteni Kylot és megjelenik Anakin is, akkor ez a kötődés rosszul jöhet Snoke számára.

 

Bomarr: Köszi, így már világosabb. De vajon Palpatine miért marad ki a dologból? Ha Vader érdemei nagyok, akkor Palpatine érdemei egyenesen kiugrók.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Kylo vajon tudja, hogy a "nagyapa", akit úgy majmol, egy kedves visszatért mosolygós jedi erő-szellem?

Elvárom a következő részektől, hogy érintse a témát. Ez nem PT cucc!

Lehet pisztergálni. Sőt indokolt.

Valamiért Kylo visszatérését sejtem amúgy a trilógia végére. Leia ennyire nem cseszhet rá férfi szetteivel kapcsolatban..

Szerinted tudja? :D Sokkal érdekesebb, hogy Vader -hez rimánkodik segítségért. Ráadásul újfent, mintha már lett volna ilyen! Az is érdkes amit Han mond neki, hogy Snoke -nak csak addig kell amíg hasznát látja. Még szerencse, hogy Snoke szándékairól semmit nem tudunk. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Arra gondolok, hogy ha mondjuk Luke megpróbálja a jó útra téríteni Kylot és megjelenik Anakin is, akkor ez a kötődés rosszul jöhet Snoke számára.

Luke számára a legfőbb ellenfél, aki hazudik, mint a vízfolyás. Anakinban sem látna kevesebbet - plusz nem is hiszem, hogy Anakin megjelenne neki. Ha valaha is tett ilyet, az az árulásának az idején volt, nem azután fog, hogy Kylo megölte a saját apját. Ráadásul, valószínűleg Kylo Anakin Skywalkert meg sem hallgatná. Neki Darth Vader fétise van.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Bomarr: Köszi, így már világosabb. De vajon Palpatine miért marad ki a dologból? Ha Vader érdemei nagyok, akkor Palpatine érdemei egyenesen kiugrók.

Mert Vader a nagyapja, nem Darth Sidious. ;) Arról nem beszélve, hogy talán Kylo és Snoke azt sem tudja, hogy Palpatine Sith Nagyúr volt. A Galaxisban ezzel csak igen kevesen voltak tisztában.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Arra gondolok, hogy ha mondjuk Luke megpróbálja a jó útra téríteni Kylot és megjelenik Anakin is, akkor ez a kötődés rosszul jöhet Snoke számára.

 

Bomarr: Köszi, így már világosabb. De vajon Palpatine miért marad ki a dologból? Ha Vader érdemei nagyok, akkor Palpatine érdemei egyenesen kiugrók.

Ott hiányzik a családi kapocs. Szerintem az érzelmi kötődés terén óriási pluszt ad neki, hogy Vader a nagyapja. Plusz Palpatine-ról nem tudni hogy szolgálta-e a jó oldalt, Vader viszont hogy azzá váljon aki ki kellett irtsa magából a fényt. Emiatt is egyfajta példakép lehet. Kylo azzá akar válni amivé Vader képtelen volt az élete végén. Ezért mondja hogy be akarja fejezni amit elkezdett. Csak miközben ezt hajtogatja fél hogy nem tud méltó örökös lenni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mert Vader a nagyapja, nem Darth Sidious. ;) Arról nem beszélve, hogy talán Kylo és Snoke azt sem tudja, hogy Palpatine Sith Nagyúr volt. A Galaxisban ezzel csak igen kevesen voltak tisztában.

De ha azt tudja, hogy Anakin visszatért élete végén (a forrás valószínűleg Luke), akkor azt is tudja, hogy Sith lovag volt Palpatine, nem? A villámozás elég alap ennek sejtésére.

 

Ott hiányzik a családi kapocs. Szerintem az érzelmi kötődés terén óriási pluszt ad neki, hogy Vader a nagyapja. Plusz Palpatine-ról nem tudni hogy szolgálta-e a jó oldalt, Vader viszont hogy azzá váljon aki ki kellett irtsa magából a fényt. Emiatt is egyfajta példakép lehet. Kylo azzá akar válni amivé Vader képtelen volt az élete végén. Ezért mondja hogy be akarja fejezni amit elkezdett. Csak miközben ezt hajtogatja fél hogy nem tud méltó örökös lenni.

Jogos, és így tetszik is.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A film az első párbeszédben tisztázta, hogy nem ignorálja, nem kerüli az ep1-2-3-at. Az Erő egyensúlya ugyanis keményen annak a hármasnak a témája, ilyesmiről az ep4-5-6-ban szó sincs még elméleti szinten sem. Szerintem innentől kezdve kár azzal dobálózni, hogy valami azért nincs benne, mert "PT cucc." ;)

Szóval akkor egyetértünk, hogy jöhetnek az erő szellemek? ;)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.