Ugrás a kommentre

Luke Skywalker, a remete


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

Yoda és Obi-Wan sem bosszúból ment neki a két Sith-nek, amiért romba döntötték a Köztársaságot és a Jedi Rendet. Meg akarták fosztani a Galaxist a terror fenyegetésétől.

Szerintem Jediként Luke-nak is kötelessége lenne valamilyen módon felszámolnia a Sötét Oldalból sarjadó Snoke-ot és Kylót. Nem bosszúból, hanem a béke érdekében. Ezért vagyok kíváncsi rá, miért választotta inkább a félrevonulást. Ha nem tépi ki gyökerestül a problémá(ka)t, az talán azért lehet, mert Snoke-ék olyasféle hatalommal bírnak, aminek megfékezésére Luke még nem áll készen. Azt nehezemre esik elképzelni Luke-ról, hogy a kudarcok (a Jedi Rend újjászületésének kudarca, Ben áttérése) miatti szégyenében vonult száműzetésbe, a Galaxis meg boldoguljon, ahogy akar... :nana:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Amikor ő száműzetésbe vonult, még béke honolt a Galaxisban. Szóval a Galaxis tudott boldogulni nélküle. Akkor lépett le, amikor minden jól ment, azért, hogy megleljen valamit, ami gyanítom, a Rend újjáépítésében lehet a segítségére.

Plusz, valószínűleg ő nem tudja, hol van Snoke, ha tudná, akkor se biztos, hogy csak úgy be tudna masírozni hozzá, és ha ez meg is történik, mi a garancia arra, hogy le tudja győzni? Márpedig ő az utolsó Jedi, ha ő meghal egy ilyen kísérlet közben, akkor nagyobb bajba kerül a Galaxis, mint azzal, hogy béke idején lelépett.

Ráadásul a jelek szerint a gyökeres kitépés szutykot sem ért. Gyökerestül elpusztultak a Sith-ek, most mégis itt a gebasz a Ren Lovagjai és Snoke képében. A Sötét Oldal problémáját kellene valahogy megszüntetni, azt, hogy az ne csábítson át ilyen gyorsan Jediket. Mert azért na, Dooku, Anakin, Asajj, Ben, Barriss, Krell (és ki tudja, talán még a többi Ren is), azért elég népes a lista, és mindez nagyjából 60 év alatt, míg jelenlegi tudásunk szerint, ezt megelőzően ezer éven át egyetlen átállás sem volt.

Amúgy meg, Rey-t simán kiképezheti Luke annyira, hogy végül felül tudjon kerekedni Snoke-on. Már most nagyon erős. Azt állítani, hogy megfelelő képzés után sem tud labdába rúgni, miközben Yoda és Ben hitt abban, hogy Luke a gyorstalpaló után képes lesz legyűrni Vadert és az Uralkodót - pedig amit Luke mutatott az Erővel, az alapján Rey simán felülmúlja már most -, hát, szerintem durva lebecsülése a kisasszonynak.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Amit simán tovább lehet fejleszteni. Különben sem biztos, hogy párbajban kell erősnek lennie Snoke ellen. Sidioust sem párbajban győzték végül le.

Megjegyzem, az, hogy Rey legyőzte azt a sérült, vérző embert, máris több, mint amire Finn volt képes. Pedig kettejük közül Finnt tanították meg vívni. :) Viccet félretéve, bár Kylo valóban sérült volt, ami valószínűleg visszavett az erejéből, azért ne vegyük el Reytől az érdemet. Kylo mégis csak Jedi és Ren képzésen is átesett, Rey pedig pár órája tudta meg, hogy vele van az Erő, és a Jedik nem csak tündérmesék. Ehhez képest baromi nagy szám, hogy legyőzte Rent, és ezt biza Luke kikupálhatja valami olyanná, ami előtt még Anakin és Maul is fejet hajtana.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem tudom, hogy Anakint vagy Mault túl tudja-e majd szárnyalni, de tény, hogy jó alapanyag. Mondjuk Rey se volt teljesen képzetlen előtte, hiszen a lakókörnyezetéből, életmódjából adódóan kénytelen volt megtanulni harcolni, hogy megvédje magát. Ugyanakkor tény, hogy Finnél jobban vív, már csak azért is, mert szerintem Finn nem Erőérzékeny. Egy szónak is száz a vége, meglátjuk Luke mit tud majd belőle kihozni, mindenesetre azért gondoltam, hogy Snoke-hoz kevés lesz, mert nem véletlenül csokizik tőle mindenki az Első Rendnél, kőkemény hatalma lehet, Erőterén is :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ez simán lehet. Azt gondolom, hogy Luke semmiképp nem fog a 7 után diadalmenetben visszatérni a köztudatba, pláne nem újra megpróbálni felépíteni egy Jedi Rendet. Valószínűleg ott nyugodt körülmények közt tanítja Rey-t, ahogyan vele is próbálta ezt Yoda. A lányból ki is nézem, hogy türelmesebben és áhítatosabban áll hozzá, mint anno Luke. Persze ez azon is múlik, hogy mennyire kerülnek bajba a barátai, de itt igazából csak Finn-hez volt köze, úgyhogy kisebb az esély, hogy emiatt elrohanjon.

Szóval szerintem a 8 elején eljut oda Luke Rey-jel, hogy visszatérhetnek és közösen megpróbálhatják lenyomni az Első Rendet Kylo-ékkal együtt. Nem gondolnám, hogy ehhez előre el kéne kezdeniük jediket képezni, mert ebbe már egyszer belebuktak. Jó eséllyel megint hamarabb állna át pár növendék a sötét oldalra, minthogy olyan érdemi jediket tudnának képezni, akikkel sokra mennek Snoke-ék ellenében. Ha anno Luke egyedül képes volt elvégezni, amit kellett és rá is bíztak mindent, akkor most a Luke-Rey duónak is elégnek kell lennie.

 

Az Ep 8 indulhat akár 10 évvel az EP7 után is. Addig Reyt nagyon jól kiképezheti Luke. Akár még több Erőérzékenyt is. De nem a köztudatban ,hanem titokban. Mivel Luke belebukott egy új Jedi-generáció képzésbe ezért innentől titokban kell cselekednie. De azt nonszensznek tartom hogy Luke és a kiképzett Rey, Snoke és Ren ellen indul., Mert ha mindkettejüket megölik akkor vége örökre a Jedi Rendnek. Ezt nem lehet megkockáztatni, szerintem és ezért kell több Jedit is kiképezni titokban hogy ha beüt a gebasz legyen valaki aki tovább viszi a Rendet. Ha csak Reyt képzi ki és együtt elindulnak ketten Snoke ellen az nagyon nagy kockázat. Szerintem ebben a szituban nem is Snoke legyőzése a lényeg hanem a Jedi Rend feltámasztása amit minden felülír. Mert lehet Luke és Rey legyőzi Snoke-ot(már ez is kérdéses), de ha meghal mindkettejük? Akkor mi lessz a Jedikkel? Szóval vissza kell vonulni évekig, akár évtizedekig és Jediket képezni hogy ne haljon már ki a Rend ha balul sülnek el a dolgok.

 

 

Plusz, valószínűleg ő nem tudja, hol van Snoke, ha tudná, akkor se biztos, hogy csak úgy be tudna masírozni hozzá, és ha ez meg is történik, mi a garancia arra, hogy le tudja győzni? Márpedig ő az utolsó Jedi, ha ő meghal egy ilyen kísérlet közben, akkor nagyobb bajba kerül a Galaxis, mint azzal, hogy béke idején lelépett.

Ez a lényeg.

Szerkesztve: - Frenkie
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ha csak Reyt képzi ki és együtt elindulnak ketten Snoke ellen az nagyon nagy kockázat.

Lehetséges, bár nekem Yoda szavai jutnak eszembe, hogy a sötét oldal nem erősebb, hanem simább, tehát Snoke lehet gyengébb is náluk (akár többféle szempontból). Egyelőre találgatni tudunk, bár úgy gondolom, hogy a világos oldal fog "nyerni" ebben a trilógiában :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egy szónak is száz a vége, meglátjuk Luke mit tud majd belőle kihozni, mindenesetre azért gondoltam, hogy Snoke-hoz kevés lesz, mert nem véletlenül csokizik tőle mindenki az Első Rendnél, kőkemény hatalma lehet, Erőterén is :)

Én azért nem vettem észre, hogy annyira nagyon csokiznának tőle. Nem szólnak be a nagyfőnöknek, de hogy a jelenlétében Kylo és Hux is összesz*rta volna magát spontán, az nekem valahogy nem jött át a filmből. Mást meg nem igazán láttunk interakcióba lépni vele.

De nekem például az, hogy hologramon ilyen óriásinak mutatja magát, egy elég erőteljes kisebbségi komplexusra utal. Mert az tuti, hogy nem ilyen nagy, de hatalmasnak akar látszani. Nem csak képletesen, szó szerint is. Ez pedig masszív kompenzálás. Az az érzésem, hogy Snoke nem valami hatalmas teremtmény, megkockáztatom, nem magasabb egy átlagembernél, ráadásul fizikailag gyenge és törékeny - amire elég jól utal az állapota.

Egyedül az Erőben való jártassága lehet nagy, de az ellen meg lehet védekezni. Ha Luke jól kiképzi Rey-t a következő részben, akkor Rey képes lesz védekezni ellene. Nem úgy, mint ahogy Yoda kiképezte Luke-ot, aki képtelen volt az Erővillámok ellen védekezni, hanem úgy istenigazából. Legalább egy Obi-Wan szintre felfejleszthetné. De mivel már most nagyon erős, én megkockáztatom, hogy Luke Rey-t akár Yoda szintjére is fel tudja vinni.

 

Az Ep 8 indulhat akár 10 évvel az EP7 után is. Addig Reyt nagyon jól kiképezheti Luke. Akár még több Erőérzékenyt is. De nem a köztudatban ,hanem titokban. Mivel Luke belebukott egy új Jedi-generáció képzésbe ezért innentől titokban kell cselekednie. De azt nonszensznek tartom hogy Luke és a kiképzett Rey, Snoke és Ren ellen indul., Mert ha mindkettejüket megölik akkor vége örökre a Jedi Rendnek. Ezt nem lehet megkockáztatni, szerintem és ezért kell több Jedit is kiképezni titokban hogy ha beüt a gebasz legyen valaki aki tovább viszi a Rendet. Ha csak Reyt képzi ki és együtt elindulnak ketten Snoke ellen az nagyon nagy kockázat. Szerintem ebben a szituban nem is Snoke legyőzése a lényeg hanem a Jedi Rend feltámasztása amit minden felülír. Mert lehet Luke és Rey legyőzi Snoke-ot(már ez is kérdéses), de ha meghal mindkettejük? Akkor mi lessz a Jedikkel? Szóval vissza kell vonulni évekig, akár évtizedekig és Jediket képezni hogy ne haljon már ki a Rend ha balul sülnek el a dolgok.

Egen, ahogy alant elhangzott, egy év lesz az epizódok között. Plusz tegyük hozzá, hogy Luke évek óta eltűnt, és eleddig egy új Jedit sem képzett ki titokban, pedig megtehette volna. Szerintem itt a kulcskérdés Rey személye és az első Jedi Templomban rejtőző tudás lesz. Tulajdonképpen, amíg Luke nem tudja, hogyan képezhet ki Jediket anélkül, hogy azok kellemetlenül sűrűn állnak át a Sötét Oldalra, nincs értelme nekiállnia az új Rend felállításának, hiszen akkor csak ugyanazt a kört fogja újra és újra bejárni. Kiképez egy generációt, amiből egy vagy több átáll a Sötét Oldalra, lemészárolja az adott Jediket, aztán lehet harcolni ellenük. Majd kezdődik minden elölről.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én azért nem vettem észre, hogy annyira nagyon csokiznának tőle. Nem szólnak be a nagyfőnöknek, de hogy a jelenlétében Kylo és Hux is összesz*rta volna magát spontán, az nekem valahogy nem jött át a filmből. Mást meg nem igazán láttunk interakcióba lépni vele.

De nekem például az, hogy hologramon ilyen óriásinak mutatja magát, egy elég erőteljes kisebbségi komplexusra utal. Mert az tuti, hogy nem ilyen nagy, de hatalmasnak akar látszani. Nem csak képletesen, szó szerint is. Ez pedig masszív kompenzálás. Az az érzésem, hogy Snoke nem valami hatalmas teremtmény, megkockáztatom, nem magasabb egy átlagembernél, ráadásul fizikailag gyenge és törékeny - amire elég jól utal az állapota.

Egyedül az Erőben való jártassága lehet nagy, de az ellen meg lehet védekezni. Ha Luke jól kiképzi Rey-t a következő részben, akkor Rey képes lesz védekezni ellene. Nem úgy, mint ahogy Yoda kiképezte Luke-ot, aki képtelen volt az Erővillámok ellen védekezni, hanem úgy istenigazából. Legalább egy Obi-Wan szintre felfejleszthetné. De mivel már most nagyon erős, én megkockáztatom, hogy Luke Rey-t akár Yoda szintjére is fel tudja vinni.

Elvileg hivatalosan 7 láb magas.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ne becsüljük le Snoke-ot, félelmetes alak is lehet. Az, hogy nagy hologramon láttuk, nem feltétlenül utal kisebbségi komplexusra, lehet hogy csak a hatalmát szimbolizálja. Egyébként nem véletlenül kerül valaki egy ilyen brutális katonai szervezet élére, látható volt, hogy még az egyébként könyörtelen Hux is mély tisztelettel beszél vele. Még nem sokat láttunk tőle, mindenesetre ügyesen manipulálta Rent, hiszen tulajdonképpen ő uszította tanítványát Solo ellen azzal, hogy azt éreztette vele, hogy nem elég erős, hogy megküzdjön az apjával kapcsolatos érzéseivel. Kylo Han megölésével szerintem részben Snoke-nak is akart bizonyítani.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Továbbra is úgy gondolom, hogy Luke még biztos nem kezd el másik Jedi Rendet építeni. Ezt már megpróbálta, belebukott és elment más utat keresni. Aligha fog megváltozni attól a véleménye, hogy ott van Rey. Ráadásul sokkal kockázatosabb lenne Erőérzékenyeket keresgélni és kiképezni őket, mert egyrészt feltűnő lehet, másrészt pedig ott az átállás veszélye.

Gyorsan kell cselekedni, mert az Első Rend és Snoke se tétlenkednek, a Ren lovagjai is valószínűleg jobban belépnek a színre. Rövid idő alatt meg úgyse lehet normális "alapanyagokat" találni és még jól ki is képezi őket. Azzal meg nem sokra mennek, hogy lesz pár harmatos tanítvány, akik érdemben kb. semmire se jók, de legalább átállhatnak meg balhézhatnak. Megint elég, ha 10-ből csak 1 problémás, akkor már többet ártott az egész új Jedi Rend, mint amennyit használt.

 

Na meg ott van Rey. Ha valaki, akkor Luke tudja, hogy úgy is meg lehet oldani a konfliktust, ha egy kiemelten Erőérzékenyt felkészítenek a feladatra. Luke-nak ez úgy sikerült, hogy idő előtt lelépett Yoda-tól. Rey-nél tökéletesebb alapanyagot meg nehezen találhatna bármire. Ilyen rövid idő alatt a nulláról még senki nem jutott ilyen magas szintre, és mindezt mentor nélkül. Persze Luke aligha olyan jó mester, mint Yoda, viszont Rey jobb alapanyagnak tűnik, mint Luke. De kár is ezt így matekolni, sokkal kézenfekvőbb és logikusabb, ha Luke titokban nekiáll alaposan kiokosítani Rey-t. A 8-ban meg jön majd valamiféle trigger, ami miatt felfedhetik magukat és elindulhat a gonosz utáni hajsza.

Azt meg egyelőre nagyon korai boncolgatni, hogy Snoke-kal mi lesz. Egyelőre annyira semmit nem tudunk róla, hogy elképzelésünk se lehet arról, hogyan lehet legyőzni, mennyire erős valójában, az is lehet, hogy egyáltalán nem is lehetséges párbajozni vele. Szóval semmi nem indokolja, hogy Luke mondjuk fénykardozzon vele, persze egyéb módokon összecsaphat vele. De bőven elképzelhető, hogy megint nem klasszikus harccal kell majd legyőzni a főgonoszt. Bárhogy is legyen, Rey-nek szerintem minden esélye megvan arra, hogy Snoke legyőzésében is komoly szerepet kapjon.

 

Hogy Luke meghal-e a Saga végén? Nem tudom, de benne van a pakliban. Kemény lenne, ha az ő szelleme is odakerülne a korábbi trió mellé. :) Meghal-e a 8. részben? Szerintem még nem. Az is lehet, hogy itt még csak Rey lesz kieresztve a palackból, Luke meghúzódik a háttérben és majd csak a 9-ben tér vissza "teljes pompájában" jediként. Főképp, ha Snoke se fog még igazán előjönni. Lehet, hogy a 8 a Ren-ekről fog inkább szólni a sötét oldalon, ehhez meg nem kell Luke-nak és Snoke-nak konkrétan a csatamezőre lépniük.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A 8-ban meg jön majd valamiféle trigger, ami miatt felfedhetik magukat és elindulhat a gonosz utáni hajsza.

Rey: The First Order's prime base is sparsely populated. If the trace was correct, I will find them quickly, Master.

Luke: Move against the Knights of Ren first… you will then have no difficulty in taking Snoke back to Resistence to sign the treaty.

Rey: At last we will reveal ourselves to the Ren. At last we will have restore peace and justice to the Galaxy.

Luke: You have been well trained, my young apprentice, they will be no match for you.

:D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Amikor ő száműzetésbe vonult, még béke honolt a Galaxisban. Szóval a Galaxis tudott boldogulni nélküle. Akkor lépett le, amikor minden jól ment, azért, hogy megleljen valamit, ami gyanítom, a Rend újjáépítésében lehet a segítségére.

Plusz, valószínűleg ő nem tudja, hol van Snoke, ha tudná, akkor se biztos, hogy csak úgy be tudna masírozni hozzá, és ha ez meg is történik, mi a garancia arra, hogy le tudja győzni? Márpedig ő az utolsó Jedi, ha ő meghal egy ilyen kísérlet közben, akkor nagyobb bajba kerül a Galaxis, mint azzal, hogy béke idején lelépett.

Ráadásul a jelek szerint a gyökeres kitépés szutykot sem ért. Gyökerestül elpusztultak a Sith-ek, most mégis itt a gebasz a Ren Lovagjai és Snoke képében. A Sötét Oldal problémáját kellene valahogy megszüntetni, azt, hogy az ne csábítson át ilyen gyorsan Jediket. Mert azért na, Dooku, Anakin, Asajj, Ben, Barriss, Krell (és ki tudja, talán még a többi Ren is), azért elég népes a lista, és mindez nagyjából 60 év alatt, míg jelenlegi tudásunk szerint, ezt megelőzően ezer éven át egyetlen átállás sem volt.

Amúgy meg, Rey-t simán kiképezheti Luke annyira, hogy végül felül tudjon kerekedni Snoke-on. Már most nagyon erős. Azt állítani, hogy megfelelő képzés után sem tud labdába rúgni, miközben Yoda és Ben hitt abban, hogy Luke a gyorstalpaló után képes lesz legyűrni Vadert és az Uralkodót - pedig amit Luke mutatott az Erővel, az alapján Rey simán felülmúlja már most -, hát, szerintem durva lebecsülése a kisasszonynak.

Isten ments, hogy alábecsüljem a kisasszonyt, rengeteg potenciált látok benne és nagyon jó karakter. :)

Eleve, ebben a trilógiában ő a fő-főszereplő, így gondolom ő fogja véghez vinni a legnagyobb dolgokat. Luke szerintem csak mentori, útmutatói szerepet fog betölteni az ST-ben. Bár én is reménykedem egy olyan fénykardpárbajban, ahol Luke megvillogtathatja Jedi-mesteri tudását.

Yoda és Obi-Wan is kiálltak a két Sith ellen, pedig legjobb tudomásuk szerint, csak ők ketten élték túl a 66-os parancsot. Ott a kockázat, hogy a Jedi Rendnek kampeca, de az a veszély is fennáll (állítólagos békeidőben is), hogy tétlenség esetén a Sötét Oldal követői milliárdszámra gyilkolják a Galaxis lakóit. Mi értelme úgy életben tartani egy Rendet, ha ezzel pont annak az elveit köpjük szembe?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Yoda és Obi-Wan is kiálltak a két Sith ellen, pedig legjobb tudomásuk szerint, csak ők ketten élték túl a 66-os parancsot. Ott a kockázat, hogy a Jedi Rendnek kampeca, de az a veszély is fennáll (állítólagos békeidőben is), hogy tétlenség esetén a Sötét Oldal követői milliárdszámra gyilkolják a Galaxis lakóit. Mi értelme úgy életben tartani egy Rendet, ha ezzel pont annak az elveit köpjük szembe?

Na igen. Sokszor hallom azt a kérdést, hogy Yoda és Obi miért vártak annyit, miért Luke-ra bízták a nagy feladatot, miért bújtak el gyáván stb.. Nagyon fontos dolog, hogy Yoda és Obi-Wan nem csupán a Jedi Rendet akarták így "átmenteni" későbbre, nem az életüket vagy a jedik fennmaradását féltették igazán, nem csak ezek miatt nem vállalták a kockázatot, hanem mert nem is volt más választásuk.

Egy háború végén a Szenátus teljes támogatottságát élvezve kiáltották ki legálisan a Birodalmat, a nép meg békét akart. Ebben a helyzetben semmi esélye nem lett volna a jediknek, mert minimális támogatottságuk lett volna csak. Pláne, hogy őket kiáltották ki elsődleges felelősnek és bűnbaknak. Megpróbálták a közvetlen személyes konfrontációt, ha ott sikerül megölni Sidious-t, akkor még menthető lett volna a helyzet, utána már nem. A közelébe se juthattak volna az öregnek. Szóval meg kellett várni, amíg a galaxisban már kellően sok helyen leesik a Birodalom romlottsága. Amikor már van lázadás, van egy ellenálló szerveződés, ami egyre erősödik és egyre nagyobb a támogatottsága. Ezért is vártak.

 

Luke-nál egyelőre nem tudjuk pontosan miért is vonult száműzetésbe, alighanem ez is egy összetettebb döntés, aminek hátterében több tényező is meghúzódik. Azt viszont tudjuk, hogy az első Jedi Templomot ment keresni, nyilván nem véletlenül. Nem tudom elképzelni, hogy a nagy szükség esetén teljesen hátat fordítson a galaxisnak. Pláne, hogy ott van Rey, aki majd jobb belátásra bírja, ha netán megingana Luke apó. :) Rey-t ki kell képeznie és előbb-utóbb elő kell bújnia, akkor is, ha ő is egy inkább háttérből irányító mentor szerepét fogja betölteni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Yoda és Obi-Wan is kiálltak a két Sith ellen, pedig legjobb tudomásuk szerint, csak ők ketten élték túl a 66-os parancsot. Ott a kockázat, hogy a Jedi Rendnek kampeca, de az a veszély is fennáll (állítólagos békeidőben is), hogy tétlenség esetén a Sötét Oldal követői milliárdszámra gyilkolják a Galaxis lakóit. Mi értelme úgy életben tartani egy Rendet, ha ezzel pont annak az elveit köpjük szembe?

Azért a helyzet nem teljesen ugyanaz. Eleve, ők ketten voltak, ez máris jobb esély. És legjobb tudomásuk szerint semmit sem tudtak más Jedikről. Éppen ezért mentek vissza a Templomba, hogy mentsék, ami esetleg még menthető - eleve, nehogy már a Jedi Tanács két tagja ne tudná, hogy vannak Jedik, akik nem voltak klónok közelében. Ezek túlélése eleve adott (elég csak Ahsokára gondolni, bár a Rendbe nem tért vissza, ő is egy pontja annak, ami életben tarthatja az eszmét - ami be is következett).

Luke ellenben biztosan tudhatja, hogy ő az utolsó. Nix több. Akik voltak, az ő tanítványai voltak és meghaltak. A régi Rend utolsó tagja ő.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 3 héttel később...
  • 3 héttel később...

Szerintem Luke olyan húzó karakter lesz ebben a részben mint a hétben Solo. Sőt, rá még többen is kíváncsiak. Most fog előjönni az az előnye a karakternek, hogy az EPVII -ben alig szerepelt. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem Luke olyan húzó karakter lesz ebben a részben mint a hétben Solo. Sőt, rá még többen is kíváncsiak. Most fog előjönni az az előnye a karakternek, hogy az EPVII -ben alig szerepelt. :)

Lehetséges, hogy a 8-ban tényleg ő fogja beölteni Han "szerepét", a 9 pedig már szinte teljes egészében az újak terepe lesz. A 4-ben Obi volt a régi ismerősként előtűnő öreg mentor, aki aztán meghalt. Ez (kellően absztrakt nézőpontból) a 7-ben Han volt. Az 5-ben Yoda kapott főszerepet, de a két nagy jedi mester a 6-ban már kellően visszahúzódott. Luke tuti előkerül a 8-ban és jelentős szerepe is lesz, kérdés milyen jellegű és mértékű.

 

Annak, hogy érdemben nem szerepelt a 7-ben, ott jöhet elő a nagy előnye, hogy azután a zárójelenet után elképesztően várja mindenki mit fog hozni a 8-ban. Ha ezt sikerül ügyesen meglovagolni, akkor Luke (igazi) visszatérése szólhat akkorát (vagy nagyobbat is), mint Han-é. Ez pedig nagy szó, hiszen a csempészre 30+ évet kellett várni, Luke meg végül is 2 év után fog visszaköszönni. Ha ezt jól játsszák meg a készítők, akkor kijelenthető, hogy nagy húzás volt ennyire háttérbe szorítani a 7-ben.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hát, szerintem Luke Yoda szerepét fogja inkább betölteni. Han volt Qui-Gon és Ben szerepében, Luke marad Yodáéban. A kérdés az, hogy az ep2-3-ra jellemző aktív Yoda, vagy az ep5-6-ban lévő passzív Yoda lesz-e. Én az előbbire szavazok, Luke aktív lesz, nem marad Ach-Tón, de igazi akciót a film végéig nem is várhatunk majd szerintem tőle. Nagyon fel fogják fokozni a várakozásokat és szerintem az lesz majd a film csúcspontja, amikor Luke aktiválja a kardját. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hát, szerintem Luke Yoda szerepét fogja inkább betölteni. Han volt Qui-Gon és Ben szerepében, Luke marad Yodáéban. A kérdés az, hogy az ep2-3-ra jellemző aktív Yoda, vagy az ep5-6-ban lévő passzív Yoda lesz-e. Én az előbbire szavazok, Luke aktív lesz, nem marad Ach-Tón, de igazi akciót a film végéig nem is várhatunk majd szerintem tőle. Nagyon fel fogják fokozni a várakozásokat és szerintem az lesz majd a film csúcspontja, amikor Luke aktiválja a kardját. :)

Egyetértek, én is így tudom leginkább elképzelni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.