Ugrás a kommentre

3x07 - Iron Squadron


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

7. rész - Iron Squadron / Vas osztag

 

epguider307.jpg

 

Írta: Matt Michnovetz

Rendezte: Saul Ruiz

 

Helyszín: Mykapo, Atollon, Lothal

 

Szereplők:

Kanan Jarrus - Freddie Prinze Jr.

Ezra Bridger - Taylor Gray

Garazeb Orellios - Steve Blum

Hera Syndulla - Vanessa Marshall

Sabine Wren - Tiya Sircar

Rex - Dee Bradley Baker

Mart Mattin - Zachary Gordon

Jonner Jin - Eric Lopez

Gooti Terez - Meredith Anne Bull

Jun Sato parancsnok - Keone Young

Thrawn főadmirális - Lars Mikkelsen

Kassius Konstantine admirális - Dee Bradley Baker

R3-A3

C1-10P

 

Történet

A Főnix sejt a Ghost vezetésével igyekszik evakuálni a Mykapóról a lázadó szimpatizánsokat, mielőtt a Birodalom odaér, hogy elfogja őket. Közben összetalálkoznak a Vas osztaggal, egy gyerekekből álló lázadó csapattal, akiket Jun Sato parancsnok unokaöccse vezet.

 

Rebels Recon

 

Érdekességek

- Az epizódot a Red Dawn című John Milus film ihlette, amiben egy csapat tinédzser szembeszáll az inváziós orosz sereggel. Az Iron Squadron sem más, mint egy csapat tini "kisteherautóval".

- Az epizód új szereplői és otthonuk tisztelgés a Lucasfilm online stábja előtt, akik a Rebels Recont is készítik.

- Gooti Terez a nevét Andi Gutierrez után kapta, aki a Rebels Recon műsorvezetője. A karakter dizájnja a Theelin fajon alapul, mely fajnak egy képviselőjét már láthattuk Jabba palotájában, a Jedi Visszatér felújított változatában.

- Mart Mattin neve Matt Martinéból lett keletkeztetve, aki a Lucasfilm story group egyik tagja és a Rebels Recon producere. Mindemellett közreműködik a Star Wars Show elkészítésében is.

- Jonner Jin megfelelője az a John Harper aki a Rebels Recon és a Star Wars Show producere.

- A Mykapo bolygó neve is egy személy, bizonyos Mickey Capoferri után kapta a nevét. Capoferri a Rebels Recon és a Star Wars Show executive producere.

- Az Iron Squadron által használt hajó egy YT-2400–as típusú teherjármű, amit az EPIV Special Editionban is láthatunk, a Mos Eisley jelenetek hátterében.

 

Concept Art galéria

 

1.jpg

Gooti Terez teljes karakterillusztrációja

 

2.jpg

Jonner Jin teljes karakterillusztrációja

 

3.jpg

Mart Mattin teljes karakterillusztrációja

 

4.jpg

R3-A3 teljes karakterillusztrációja

 

5.jpg

A mágneses bomba illusztrációja

 

6.jpg

A vas osztag hajójának (Sato kalapácsa) pilótafülkéje...

 

7.jpg

...és a hajó külső nézete

 

8.jpg

Thrawn admirális csillagrombolójának külseje

 

9.jpg

A vas osztag digitális festményen

 

10.jpg

Sato parancsnok és Mart találkozása

 

11.jpg

Az egyik Birodalmi hajó pusztulása Mykapo felett

 

 

Pár kitétel.

 

1. A letöltéssel kapcsolatban itt, a felirattal kapcsolatban pedig itt találsz információt. Ezt a topikot ne ezekre használd.

2. Amennyire az lehetséges próbálj meg az adott rész keretei között maradni.

3. A történet elemeit ne rakd spoiler gomb mögé. Itt az epizód konkrét történéseit tárgyaljuk ki.

4. Csak akkor szólj hozzá a témához, ha már láttad az aktuális részt.

5. Tartsd be a fórumszabályzatban leírtakat.

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 1 hónappal később...

Hát ez a rész annyira nem jött be, főleg azért, mert roppantul idegesített a három ostoba kölyök. Főleg Sato unokaöccse. Ezráék jobban tették volna, ha az első sörte után mind a hármat alaposan felpofozzák, aztán átrugdossák a valagukat Ghostra, utána megérkezvén a Főnix bázisra, Sato még egy kis atyai rásegítéssel leoszt még pár sallert. Az az egy mázlijuk, hogy a hülyeségeik miatt senki sem halt meg a lázadók közül. Szájhősködnek, de még azt sem tudják, hogyan néz ki egy csillagromboló... :facepalm:

 

Ezekhez a taknyosokhoz képest Ezra és Sabine kész felnőtt, pedig egykorúak. Mondjuk Ezra sem volt sokkal jobb régen, de most határozottan látszott a kontraszt. Különösen tetszett, hogy Yoda szavait visszhangozta.

 

Thrawn ezúttal nem zavart sok vizet, viszont nekem kezd az a sanda gyanúm lenni, hogy ő nem csak a lázadókkal foglalkozik, hanem a Birodalmat is teszteli. Különösen azokat, akik eddig kudarcot vallottak a Főnix-sejt ellen. Először ott volt a Ryloth-on, ahonnét hőseink egy komplett hordozót loptak el. Most elküldte Constantine-t egyedül, aztán ment megnézni, mennyire cseszte el - mert most tuti az admirális miatt ugrott át, a lázadóknak épp csak beköszönt, meg rájuk küldött néhány TIE-t, ami az ellen a flotta ellen fabatkát sem ért volna. Mintha csak azt mérné fel, mennyire (in)kompetensek a helyi birodalmi tisztek - vagy egy kémre vadászik?

 

Viszont Constantine-t mintha már egy kicsit túlságosan is inkompetensé tették volna - pedig tulajdonképpen arról, hogy nem tudtak robbantani, nem tehetett. De az egész csapdája annyira amatőr volt. Oké, eddig sem tűnt katonai lángelmének (sőt, belegondolva, a különféle terveket eddig nem is ő, hanem Tarkin, Kallus vagy a Főinkvizítor agyalta ki), és ez is csak alátámasztja Pryce szavait, hogy ez a fickó inkább politikus.

 

Az YT-2400 szerepeltetése kedves gesztus volt a rajongók felé. Mindig tetszett ez a hajótípus, de azért remélem, hogy egyszer a kedvenc YT-modellem, a 2000-es is feltűnik valahol egy sorozatban vagy filmben.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hát igen..egyet értek az előttem szólókkal. Semmi extra..

Múltkor ecseteltem milyen közömbös számomra Sato parancsnok, gondolhatjátok akkor, hogy viseltetek az unokaöccse iránt..

Thrawn, Thrawn..Thrawn. Érződik a mély lélegzetvétel az Ő odasózása előtt, egyelőre csak annyit mondhatok: Jó mély ez a lélegzetvétel..

Darth Maul elrohant..és a fenébe is Őt várom, mert bizony nincs potenciál ezekben a részekben, mint ez az Iron Squadron..

Nem is tudom tovább szaporítani a szót; "gyenge 2-es kisfiam leülhetsz."

Jobb lenne, ha Rebels évadok 13 részesek volnának, mint az első!

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ez kicsit infantilis epizódra sikeredett. :D Jonner, Mart és Gooti szinte még gyerekek és úgy harcolnak a Birodalom ellen. Ezzel még nem is lenne baj, de egyrészt az űrben nyomják szinte nulla tudással. Még azt se tudják milyen egy csillagromboló? :D Szegény Sato parancsnok unokaöccse pedig ritka egy nagy idióta. Nagyképű, és mintha szánt szándékkal lavírozna bele a veszélybe. Nem hallgat senkire csak magára...na és ezek a kijelentések. Ne nyúljatok semmihez, minden így jó nekünk. Ja igen...az egész hajó majd szétesik. :lol: A koronát Jonner tette fel a csapat teljesítményére, aki alap fogalmakra kérdezett rá. Imádni való kis bumburnyák nem? :lol: Egy szó mint száz, ezeknek óriási mákjuk volt, hogy épp feltűnt ott a Phoenix osztag mert rövid úton alulról szagolták volna az ibolyát.

 

A Birodalom se volt sokkal jobb passzban. Az a kavarás a bombával csak nekem nem volt világos? Nem bírták felrobbantani a hajón, de az övékén már volt detonáció? Értem én, hogy Chopperék hatástalanították, de akkor miért robbant a Birodalmi hajón? Az ütődéstől? :D Valamelyik fegyverszakértő elmondhatná. :) Na és persze itt volt Thrawn megint aki már kezd idegesíteni ezzel a túlzásba vitt "kúlságával". Most is szinte csókot küld Satonak és nézi ahogy azok elmennek. :facepalm: Komolyan mondom....remélem, hogy Thrawnnak tényleg van valami besza-behu terve és kifut ez valahova mert kezd kínos lenni a dolog. :D Még azt hihetnénk a végén, hogy ő Fulcrum. :lol:

 

Na de ne csak károgjak, volt ami nagyon bejött az epizódban. A látvány mindenképp és a csata is remek volt a fent említett dolgokat leszámítva. Talán az eddigi legjobb. Mykapo is nagyon jól nézett ki az űrből, kár hogy nem szálltunk le rá. Chopper és R3-A3 kettőse vitte a prímet. :D A végén ahogy Chop hátba veri újdonsült haverját azon szakadtam. :lol: Sokat elmond az epizódról, hogy a két droid volt benne a legjobb akkor, amikor szinte minden főszereplő benne volt. :P

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ezekhez a taknyosokhoz képest Ezra és Sabine kész felnőtt, pedig egykorúak. Mondjuk Ezra sem volt sokkal jobb régen, de most határozottan látszott a kontraszt. Különösen tetszett, hogy Yoda szavait visszhangozta.

Szerintem Ezráék 1-2 évvel idősebbek. Martnál legalábbis biztosan. De az a gyerek, komolyan mondom... :facepalm:

 

Thrawn ezúttal nem zavart sok vizet, viszont nekem kezd az a sanda gyanúm lenni, hogy ő nem csak a lázadókkal foglalkozik, hanem a Birodalmat is teszteli. Különösen azokat, akik eddig kudarcot vallottak a Főnix-sejt ellen. Először ott volt a Ryloth-on, ahonnét hőseink egy komplett hordozót loptak el. Most elküldte Constantine-t egyedül, aztán ment megnézni, mennyire cseszte el - mert most tuti az admirális miatt ugrott át, a lázadóknak épp csak beköszönt, meg rájuk küldött néhány TIE-t, ami az ellen a flotta ellen fabatkát sem ért volna. Mintha csak azt mérné fel, mennyire (in)kompetensek a helyi birodalmi tisztek - vagy egy kémre vadászik?

Ebbe így bele se gondoltam - mentségemre legyen mondva, nagyon elvitte a figyelmem Mart balf*szkodása -, de van benne valami. :hmm: Persze ettől független még áll az amit alább írtam. ;) Főleg Constatine esetében igaz ez. Talán tesztelni akarta mire képes?

 

Viszont Constantine-t mintha már egy kicsit túlságosan is inkompetensé tették volna - pedig tulajdonképpen arról, hogy nem tudtak robbantani, nem tehetett. De az egész csapdája annyira amatőr volt. Oké, eddig sem tűnt katonai lángelmének (sőt, belegondolva, a különféle terveket eddig nem is ő, hanem Tarkin, Kallus vagy a Főinkvizítor agyalta ki), és ez is csak alátámasztja Pryce szavait, hogy ez a fickó inkább politikus.

Kapcsolódva a fentiekhez: nem volt ez rossz terv. Sajnos Mart egyetlen jó húzása volt az epizód alatt, az pedig az volt, hogy észrevette, hogy valamit ráraktak a hajójára

 

Idén az íróknak nem sok kreativitás jutott. Szinte mindegyik rész arról szól h meg kell menteni valakit és ha esetleg Thrawn is szerepel ő a rész végén hagyja elmenekülni a lázadókat. Eddig nekem az évad vérszegény.

Ezt én így nem jelenteném ki, szerintem messze jobb a harmadik évad mint a második. Eddig talán ez az első gyengébb epizód.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Pedig nem bonyolult ez a Thrawn szituáció: az évadnyitóban már elmondta, hogy ő az egész lázadásra egyszerre akar lecsapni (vagy legalábbis az egész Főnix sejtre). Amíg nincs birtokában azoknak az információknak, ami ehhez kell, addig nem fog érdemit tenni, és nem hagyja, hogy a lázadók kiismerjék őt.

Ebben a részben is hasznos információval bővült, hisz megtudta, hogy mivel tudja kiugrasztani Satot a bokorból: a családjával. Emellett azt is megtudta, hogy Sato unokaöccse egy beképzelt pöcs, aki komolyabb gondolkodás nélkül képes belerohanni a végeztébe. Ezek mind hasznos információk lesznek/lehetnek, ha egyszer eljön az idő.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ezt én így nem jelenteném ki, szerintem messze jobb a harmadik évad mint a második. Eddig talán ez az első gyengébb epizód.

Nálam egy szinten áll a két évad. Ugyan az van mint tavaly is. Egy erős évad/félévad kezdés utána egysíkú epizódok és a félévad/évadzáró részek megint erősek. Nem azt mondom hogy rosszak a részek csak tudom sokkal többre is képesek mint ezek az ön ismétlő részek. Kicsit olyan néha mint a Cobra 11. Ott minden rész úgy zárul hogy van egy nagy autós üldözés sok töréssel. Itt meg minden rész arról szól idén hogy valakit kikel menteni.

 

2.rész: Ghost legénységet

3.rész: Sabine és Wedget

4.rész: Hérát

5.rész: Ezrát

6.rész: Mart

 

Azt gondolom ezektől sokkal érdekesebb epizódokat is lehetne készíteni.

Szerkesztve: - Fulcrum
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egy szó mint száz, ezeknek óriási mákjuk volt, hogy épp feltűnt ott a Phoenix osztag mert rövid úton alulról szagolták volna az ibolyát.

Én nem bántam volna, ha kicsit késnek. :evil:

 

Az ütődéstől?

Szerintem a ládák robbantak, a bomba csak boostolta. A rész elején is robbanó ládákat hajigáltak, gondolom a maradék is olyan volt.

 

2.rész: Ghost legénységet

3.rész: Sabine és Wedget

4.rész: Hérát

5.rész: Ezrát

6.rész: Mart

Azért ez elég durva leegyszerűsítése az epizódoknak, hiszen történt azokban más is, és nem minden esetben volt a történet fő eleme a mentés. Sőt, az tulajdonképpen eddig egy résznek sem volt a fő eleme, csak a cselekmény egy következménye. Viszont, ha így lecsupaszítjuk, és csak egy elemre koncentrálunk, a mozifilmek sem szólnak másról:

ep1: mentsük meg Padmét

ep2: mentsük meg Obi-Want, Anakint, Shmit és Padmét

ep3: mentsük meg Palpatine-t

ep4: mentsük meg Leiát

ep5: mentsük meg Hant, Leiát, Chewie-t és C-3PO-t

ep6: mentsük meg Hant, Leiát, Chewie-t, R2-t és C-3PO-t

ep7: mentsük meg Poe-t és Reyt

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Azért ez elég durva leegyszerűsítése az epizódoknak, hiszen történt azokban más is, és nem minden esetben volt a történet fő eleme a mentés.

Persze tudom hogy sarkítva volt de valahogy idén kezd már zavarni ez az egysíkúság. Eddig a félévadban azt érzem mint ha egy helyben állnának. Nagyon kis lépésekkel haladnak a Szövetség felé.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 héttel később...

Én végül csak most, magyarul láttam ezt az epizódot, és annyira nem volt bajom vele, bár nem egy kiemelkedő rész.

A Vascsapat felelőtlenül viselkedett, ami valóban eléggé idegesítő volt, de ennek is megvolt a maga tanulsága a srácok számára, és rajtuk kívül Ezrára is gondolok, aki szintén hajlamos meggondolatlanul viselkedni, bár sokat fejlődött e tekintetben, amióta ismerjük. Mégsem árt néha szembesülnie azzal, hogy a felesleges hősködéssel mások, a barátai életét is kockáztatja az ember.

 

Constantine admirális egy jó nagy fafej, aki nem lát tovább az orránál. Egyébként jelenleg úgy tűnik, hogy az egész birodalmi hadseregben két értelmes ember van: Thrawn és Kallus, a többieket elég könnyű megvezetni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 4 héttel később...
  • 8 hónappal később...

Hát ez a rész annyira nem jött be, főleg azért, mert roppantul idegesített a három ostoba kölyök. Főleg Sato unokaöccse. Ezráék jobban tették volna, ha az első sörte után mind a hármat alaposan felpofozzák, aztán átrugdossák a valagukat Ghostra, utána megérkezvén a Főnix bázisra, Sato még egy kis atyai rásegítéssel leoszt még pár sallert.

A The Last Battle-nél nem értettünk egyet, itt viszont már egyezik a véleményünk. :D Engem is idegesítettek a mellékszereplő státuszban levő gyerekszereplők. Éretlenek, vakmerőek voltak, ami nekem egyáltalán nem tetszett. Meglátásom szerint Ezra a sorozat elején nem viselkedett ennyire éretlenül, mint ők hárman.

Mellesleg amikor az elején feltűnt az a bizonyos YT-2400-as űrhajó, egy pillanatra azt hittem, hogy a Millenium Falcon köszön vissza egy epizód erejéig, a fedélzeten a filmtörténelem - számomra - legnagyobb párosával, Han Solóval és Chewbaccával. (De aztán rájöttem, hogy az kicsit máshogy fest, mivel az tudomásom szerint YT-1300-as.) :) Bár nem tudom, cselekmény meg idővonal szempontjából mennyire szerepelhetnének ők a Lázadókban, de ha Lando meg Leia is felbukkanhattak eddig, akkor azt gondolom, semmi akadálya annak, hogy a Solo-Chewie páros is tiszteletét tegye.

Mindenesetre hatalmas csalódás ért, amikor Ezráék csatlakoztak a hajóhoz, és nem Hanék jöttek velük szembe. Még egy utolsó reménysugár felvillant akkor, amikor a fiatalember azt mondta, elvezeti Ezráékat a kapitányukhoz, ráadásul a kapitány egy nagyon picit hasonlított is Hanra.

Az űrbéli csaták egyébként nagyon tetszettek, izgalmasra és látványosra sikerültek, szerintem simán elérik a TCW-s csatajelenetek szintjét.

 

Amúgy azt hittem, sokkal több hangsúly lesz az első részben megismert szálon, amikor is Kanan Benduval tanul. Aztán talán csak az első meg a második rész szólt róluk, de van egy olyan sanda gyanúm, hogy Bendu még visszatér.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem ezért vagy azért, de ha ennyire nagy rajongója vagy Hannak és Chewie-nek, hogy-hogy nem ismered fel Millennium Falcont? :o:? (Amit szerintem még az is felismer, aki sosem látott Star Wars filmet.) Azért az YT-1300-as és az YT-2400-as nehezen téveszthető össze:

 

millennium-falcon.jpg

 

71S1NyKHknL._SX355_.jpg

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

De amikor már a fedélzetén vannak, akkor már egyértelműnek kellett lennie, hogy ez nem a Millennium Falcon, mégis Hanékban reménykedtél még, és hatalmasat csalódtál, hogy nem ők találkoztak velük a hajón. Tudtad, hogy ez nem a Falcon, de csalódtál, mert egy teljesen más hajón nem Hanék voltak? :?

Szerkesztve: - Dzséjt
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

De amikor már a fedélzetén vannak, akkor már egyértelműnek kellett lennie, hogy ez nem a Millennium Falcon, mégis Hanékban reménykedtél még, és hatalmasat csalódtál, hogy nem ők találkoztak velük a hajón. Tudtad, hogy ez nem a Falcon, de csalódtál, mert egy teljesen más hajón nem Hanék voltak? :?

A legelső pillanatban azt hittem, a Millenium Falcont látom, aztán rájöttem, hogy nem az. De az utolsó pillanatig reménykedtem benne, hogy hátha tévedtem/rosszul láttam, és mégis a Sólyom lesz, Hannal a fedélzeten. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.