Ugrás a kommentre

Thrawn főadmirális


Darth Sky

Ajánlott hozzászólás

Gondoltam, időszerű megnyitni a karakter topikját, révén nem akármilyen szereplőről van szó. :) A kezdeti félelmeim ellenére sikerült alapanyag-hűen átemelni Thrawn karakterét a Legendák univerzumából, ahol hasonlóképp zseniális stratéga és elkötelezett birodalmi tiszt volt. Mara Jade-hez (bárcsak ő is a kánon része lenne :clap2: ) hasonlóan a leginkább ikonikus EU szereplők egyike, így anno kissé hitetlenkedve fogadtam annak hírét, hogy tényleg a kánon része lesz.

 

A Rebels-beli eddigi pályafutása is rávilágított, hogy nem egy közönséges birodalmi tisztről van szó. Okkal teszi minden egyes mozdulatát, és biztos vagyok benne, hogy konkrét célja van a Lázadók számtalan alkalommal való elengedésével. Alig várom, hogy fény derüljön tervének egészére (még ha tudjuk is, hogy komoly károkat nem fog okozni a Szövetségben).

 

Ez pedig felveti annak kérdését, mi lesz Thrawn sorsa? A Legendákhoz hasonlóan, Palpatine parancsára egy kisebb birodalmi sereggel visszavonul a Perifériákra? Így két legyet ütnének egy csapásra: Thrawn későbbi hiánya magyarázatot kapna (nem mintha egy admirálisnak minden egyes csatában jelen kéne lennie az RO-Ep4-5-6-ban), másrészt, elővehetnék őt az Ep6 utáni animációs sorozatban. Szerintetek hogy tervezik őt kivonni a forgalomból a sorozatban? :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Thrawn számomra ismeretlen volt. Bár hallottam róla, de ennél nem sokkal több. A sorozatban kellemes meglepetés volt a karakter, eszes és eléggé kiismerhetetlen. Nála sose tudni mi lesz a következő lépés. Főleg az tetszik benne, hogy egyedi. Ebből a szempontból kicsit Krennic -hez tudnám hasonlítani, ami remek. Minél több az ilyen egyedi karakter a Birodalom oldalán annál jobb. Főleg mert ennek híján voltunk korábban. És a sorsa? Bármi elképzelhető de szerintem nem fog meghalni a Rebelsben.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem Thrawn a Rebels-ben még jobb is, mint az eredeti. Itt tisztán látszik az az alapos, és megfontolt kutatómunka, amit Zahn elintézett annyival, hogy megbámult egy több száz éves szobrot az egyik bolygóról, és egyből tudta, hogy a most élőket hogyan lehet csapdába csalni. :roll: A terve is szimpla mint az egyszer-egy: megtudni minél többet a Főnix Osztagról, aztán rajtuk keresztül egyszerre az összes sejtet csapdába csalni (nekem nagyon gyanús, hogy direkt hagyta nekik megszerezni az új TIE-ok terveit) és összezúzni. Semmi őrült komplikált machnináció félbolond Jedi-klónokkal meg minden.

Szerkesztve: - Werebazs
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Könyvet is kap a karakter, szóval szerintem nem a Rebelsben fog távozni, hanem sokkal később. Ikonikus karakterről van szó, valószínűleg nem csak az itteni szerepléséért hozták be.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Könyvet is kap a karakter, szóval szerintem nem a Rebelsben fog távozni, hanem sokkal később. Ikonikus karakterről van szó, valószínűleg nem csak az itteni szerepléséért hozták be.

Viszont a könyv a Rebels előtti életét meséli el. És szerintem pont az ikonikussága miatt kellene még a filmek előtt eliminálni. Bár én is egyetértek azzal, hogy még egy főadmirálisnak sem kell minden csatában részt vennie, és láthatóan a filmek alatt már Vader foglalkozik a lázadókkal, arra azért nem árt magyarázatot adni, hogy például az Executoron miért "csak" egy admirális volt. Ha van egy katonai lángelméd, aki már foglalkozott is a lázadókkal, azt nem szoktad otthon hagyni a mindent eldöntő csatára. :) Az se egy utolsó szempont, hogy az Utóhatás-trilógiában sem említik, pedig szerintem főadmirálisként neki kifejezetten sok szerepe lehetne az akkori eseményekben.

 

Nekem az tetszene talán a legjobban, ha Thrawn vezetné az expedíciót az Ismeretlen Régióba, amire az Utóhatásban emlegettek Palpatine-nal kapcsolatban. Már-már kézenfekvő, hiszen Sidious nem apróság miatt küldött oda birodalmiakat, így nyilván egy kompetensebb tisztnek adta a vezetői posztot. Másrészt, a régi EU szerint a chissek bolygója is az Ismeretlen Régióban van. Ha ezt átemelnék, még inkább kézenfekvő lenne Thrawn választása, mint helyi lakos. És ezzel a húzással kimentenék az endori csata alól, ugyanakkor biztosíthatnák, hogy az ep6 utáni történetekben is szerepet vállalhasson, ha szükségét érzik.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nekem az tetszene talán a legjobban, ha Thrawn vezetné az expedíciót az Ismeretlen Régióba, amire az Utóhatásban emlegettek Palpatine-nal kapcsolatban. Már-már kézenfekvő, hiszen Sidious nem apróság miatt küldött oda birodalmiakat, így nyilván egy kompetensebb tisztnek adta a vezetői posztot. Másrészt, a régi EU szerint a chissek bolygója is az Ismeretlen Régióban van. Ha ezt átemelnék, még inkább kézenfekvő lenne Thrawn választása, mint helyi lakos. És ezzel a húzással kimentenék az endori csata alól, ugyanakkor biztosíthatnák, hogy az ep6 utáni történetekben is szerepet vállalhasson, ha szükségét érzik.

Én erre számítok.

Azt milyen jó lenne látni egy ep6-ep7 közötti sorozatban hogy Thrawn visszatér az Ismeretlen Régióból és felkavarná az Új-Köztársaság életét.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 4 héttel később...

Thrawn-t megemlítik az Aftermath trilogy, Empire’s End könyvben.

 

“…Palpatine had one in the navy who knew something of the Unknown Regions: Admiral Thrawn, an alien with ice-blue skin who came from beyond the borders of the known galaxy. Palpatine only kept that one around because of what he knew of traversing those deadly interstices. Much of what Thrawn knew went into the computations of this machine.”

 

Illetve az is kiderül a könyvben hogy a császár Super Star Destroyer hajójának, az Eclipse-nek is sikerült elmenekülnie az Ismeretlen Régióba. Az viszont nem derült ki hogy ki volt a kapitánya. Többen úgy vélik lehet hogy Thrawn volt az, mert az ilyen hajók általában egy Főadmirálishoz szokott tartozni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Thrawn-t megemlítik az Aftermath trilogy, Empire’s End könyvben.

 

“…Palpatine had one in the navy who knew something of the Unknown Regions: Admiral Thrawn, an alien with ice-blue skin who came from beyond the borders of the known galaxy. Palpatine only kept that one around because of what he knew of traversing those deadly interstices. Much of what Thrawn knew went into the computations of this machine.”

 

Illetve az is kiderül a könyvben hogy a császár Super Star Destroyer hajójának, az Eclipse-nek is sikerült elmenekülnie az Ismeretlen Régióba. Az viszont nem derült ki hogy ki volt a kapitánya. Többen úgy vélik lehet hogy Thrawn volt az, mert az ilyen hajók általában egy Főadmirálishoz szokott tartozni.

Én szeretném ha élőszereplősbe emelnék. Zahn rajongói nagyon boldogok lennének.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 1 hónappal később...

Belegondoltatok már, hogy még ennél is nagyobb spíler lehetne Thrawn, ha ott lenne vele az Erő? Szerintem még Palpi is elbújhatna...

Lehetséges, de az már nem Ő lenne. Ő pont ezért az aki és ettől zseniális a karakter.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Belegondoltatok már, hogy még ennél is nagyobb spíler lehetne Thrawn, ha ott lenne vele az Erő? Szerintem még Palpi is elbújhatna...

Lehetséges, de az már nem Ő lenne. Ő pont ezért az aki és ettől zseniális a karakter.

Az biztos, hogy nagyszerű karakter és nem csodálnám, ha a szerepe túl nyúlna a Rebelsen.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Belegondoltatok már, hogy még ennél is nagyobb spíler lehetne Thrawn, ha ott lenne vele az Erő? Szerintem még Palpi is elbújhatna...

Azért én vigyáznék ezzel. Eddig láthattuk az erényeit és megmutatta a sorozat, hogy mennyire zseniális figura is. Alapos, körültekintő, intelligens, széles látókörű, előrelátó, nagy stratéga. Az évadzáró viszont rámutatott néhány gyenge pontjára is.

Nekem főképp a legvégén a Benduval szemben tanúsított viselkedése volt árulkodó. Ott eléggé kiesett az eddigi képéből. Gyakorlatilag először történt meg, hogy vmi számára is teljesen meglepő nem várt és kellemetlen fordulat következett be. Ez keresztül húzta a számításait, először szembesült azzal, hogy nem nála van a kontroll, tehetetlen. Ez pedig kvázi kifordította önmagából. Jusson eszünkbe, hogy Sidious hány és hány hasonló kedvezőtlen fordulattal volt kénytelen szembenézni, és hogyan sikerült az összeset rövidtávon az előnyére fordítani. Vagy legalábbis elhárítani. Ez volt az egyik legnagyobb erőssége.

A másik, hogy Konstantine nyíltan szembeszegült Thrawn egyértelmű parancsával. Később pedig Pryce egyedül maradt és kudarcot vallott. Azért egy jó vezetőnek az is az ismérve, hogy legalább a közvetlen emberei képesek helytállni, valamint követik a szavát. Meg hogy tisztában van a beosztottainak korlátaival. Értem, hogy személyesen akarta vezetni a szárazföldi offenzívát, de ezért otthagyni és Pryce-ra bízni a blokádot felelőtlenség volt. Ugyanígy tudott volna a vezérhajóról is iránytani, csak akkor az irányítása alatt tarthatta volna a fenti és lenti dolgokat is. Legalábbis szerintem jobb lett volna, ha onnan vezeti a csatákat, nem száll alá. És megint csak gondoljunk Palpira, aki nagymestere volt annak, hogyan kell a háttérből irányítani és csak akkor közvetlenül színre lépni, ha már feltétlenül muszáj.

 

Meg ugye Thrawn esetében is ott az elbizakodottság, a túlzott hiúság és önteltség. Ki tudja hogyan hatott volna a jellemére az Erővel való kapcsolata. Lehet akkor már annyira elragadták volna a negatív tulajdonságai, hogy csak gyengébb lett volna. Eleve hatalmas önuralom és irtó erős jellem kell ahhoz, hogy vki a sötét oldalon is képes legyen kellő fokú higgadtságra és türelmességre. Nagy kérdés, hogy Thrawnt mennyire jellemezték volna ezek akkor is, ha Erőérzékeny.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Jól megfogtad, hogy Thrawn lényegében miért is "csak" főadmirális és nem pl. Uralkodó. :D Bendu feltűnése valóban kiejtette a szerepéből, onnantól szinte csak rá koncentrált, nem is érdekelték a lázadók. Egy mestertervet illett volna jobban bebiztosítani. De még ezekkel együtt is zseniális volt az évadban, nagyon várom mit lép a következőkben.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ez a tulajdonsága egyébként hajaz az eredeti (Legends) karakter viselkedésére is. Zahn trilógiájában is hajalmos volt kiesni szerepéből és/vagy kifordulni önmagából, amikor előre nem kalkulált események történtek.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ez a tulajdonsága egyébként hajaz az eredeti (Legends) karakter viselkedésére is. Zahn trilógiájában is hajalmos volt kiesni szerepéből és/vagy kifordulni önmagából, amikor előre nem kalkulált események történtek.

Aminek a Rebelsben is volt egyébként korábban felvezetése, amikor elvesztette az önuralmát valamelyik korábbi epizódban. Kiválóan passzol ide. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Azért én vigyáznék ezzel. Eddig láthattuk az erényeit és megmutatta a sorozat, hogy mennyire zseniális figura is. Alapos, körültekintő, intelligens, széles látókörű, előrelátó, nagy stratéga. Az évadzáró viszont rámutatott néhány gyenge pontjára is.

Nekem főképp a legvégén a Benduval szemben tanúsított viselkedése volt árulkodó. Ott eléggé kiesett az eddigi képéből. Gyakorlatilag először történt meg, hogy vmi számára is teljesen meglepő nem várt és kellemetlen fordulat következett be. Ez keresztül húzta a számításait, először szembesült azzal, hogy nem nála van a kontroll, tehetetlen. Ez pedig kvázi kifordította önmagából. Jusson eszünkbe, hogy Sidious hány és hány hasonló kedvezőtlen fordulattal volt kénytelen szembenézni, és hogyan sikerült az összeset rövidtávon az előnyére fordítani. Vagy legalábbis elhárítani. Ez volt az egyik legnagyobb erőssége.

A másik, hogy Konstantine nyíltan szembeszegült Thrawn egyértelmű parancsával. Később pedig Pryce egyedül maradt és kudarcot vallott. Azért egy jó vezetőnek az is az ismérve, hogy legalább a közvetlen emberei képesek helytállni, valamint követik a szavát. Meg hogy tisztában van a beosztottainak korlátaival. Értem, hogy személyesen akarta vezetni a szárazföldi offenzívát, de ezért otthagyni és Pryce-ra bízni a blokádot felelőtlenség volt. Ugyanígy tudott volna a vezérhajóról is iránytani, csak akkor az irányítása alatt tarthatta volna a fenti és lenti dolgokat is. Legalábbis szerintem jobb lett volna, ha onnan vezeti a csatákat, nem száll alá. És megint csak gondoljunk Palpira, aki nagymestere volt annak, hogyan kell a háttérből irányítani és csak akkor közvetlenül színre lépni, ha már feltétlenül muszáj.

 

Meg ugye Thrawn esetében is ott az elbizakodottság, a túlzott hiúság és önteltség. Ki tudja hogyan hatott volna a jellemére az Erővel való kapcsolata. Lehet akkor már annyira elragadták volna a negatív tulajdonságai, hogy csak gyengébb lett volna. Eleve hatalmas önuralom és irtó erős jellem kell ahhoz, hogy vki a sötét oldalon is képes legyen kellő fokú higgadtságra és türelmességre. Nagy kérdés, hogy Thrawnt mennyire jellemezték volna ezek akkor is, ha Erőérzékeny.

Ezt nagyon szépen leírtad. :) Thrawn szerintem olyan, mint egy üstökös, látványos, nagy port ver fel, de mulandó jelenség. Nem tudom, az EU-ban mi lett a sorsa, de biztos nem véletlenül nem láttuk az Ep4-5-6-ban.
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozom az előttem szólókhoz, pb, jól összefoglaltad a karaktert.

Thrawn nagyon elméleti figura, de a gyakorlati helyzetekben felmerülő váratlan eseményekkel, pláne, ha azok túlmutatnak a látókörén, nem tud mit kezdeni. Palpatine ezzel szemben elméleti és gyakorlati oldalon is jól teljesített - bár ő sem hibátlan, mert Thrawn, Constantine vagy Pryce, ezek az ő emberei. És azért nem kapitányokról van szó, hanem főadmirálisokról, admirálisokról és kormányzókról. Mondhatni, ezek Palpatine közvetlen beosztottjai (még ha ez nem is igaz teljesen, hiszen Pryce közvetlen főnöke Tarkin, Constantine-é meg az első két évadban Motti, aztán meg Thrawn). Ezeket az embereket ő nevezi ki, vagy legalábbis hagyja jóvá.

De azt, hogy Palpatine milyen elcseszett módon alakította ki a Birodalmat, már régóta tudjuk. Thrawn viszont új oldaláról mutatta meg, hogyan működnek a dolgok, de ő sem tökéletes. Mondjuk szerintem abban a helyzetben, ahogy otthagyta a flottát, nyugodtan irányíthatott a földről. Elviekben akkor már nem volt esély arra, hogy a lázadók elmeneküljenek. Thrawn hitt abban, hogy ez a teljes lázadó űrflotta (ami esélyes, hogy igaz is), tehát erősítést nagyon nem kaphatnak. Olyat semmiképpen, ami elbánhat egy csillagromboló flottával (vagy egy csillagrombolóval). A felszálló hajókat meg az AT-AT-k le tudták volna lőni, az a kevés, ami meg feljut az űrbe, az interdictor miatt úgysem mehet sehová. Szó szerint úgy ment le, hogy az űrben már győztek, ezt már Ozzel sem cseszhette volna el. :evil:

Itt tényleg az a gond, hogy Bendu olyan tényező volt, ami nem megváltoztatta a játékot, hanem lesöpört minden kártyát az asztalról. És számítani sem lehetett rá. S ha nincs a felszínen Thrawn, lehet, hogy minden birodalmi meghal odalent, és Benduról sosem hallanak. Így azért megmaradt a földi erő egy nagyobb hányada, és most már Benduról is tudnak, aminek szerintem Palpatine örülni fog. Szeret hallani az ilyen teremtményekről.

Thrawn az űrben talán jobban tudta volna kezelni a mandikat, talán nem, ők is elég váratlan tényezőként jelentek meg, és láthattuk, hogy a váratlant nehezen kezeli. Akárhogy is, ezen a ponton még egy birodalmi sem számíthatott arra, hogy egy nép nyíltan a lázadás mellé áll. Tulajdonképpen az utolsó részben beteljesült az, amitől Tarkin az első évadban tartott, és amit Thrawn el akart hárítani: meglett az egységesség. Oké, Mandalore nem áll egységesen a lázadás mellett, de az első olyan bolygó a sorban, ami nyíltan a Birodalom ellen fordult. Ilyen tekintetben Thrawn kudarcot vallott, jobb hírszerzésre lenne szüksége - Sabine-t tovább kellett volna tanulmányoznia, és nem csak a művészetét. Ha például észrevette volna, hogy a mandalore-i polgárháború kirobbantója és egyik vezére a Wren klán, talán számolt volna a mandikkal, mint lehetséges lázadó erőforrás.

 

Szóval ja, elméleti ember, viszont a gyakorlati megvalósításkor a váratlannal már nem tud mit kezdeni, vagy csak lassan, amíg át nem látja a helyzetet. De egy csatatéren nem biztos, hogy van idő elmélkedni.

 

Ezt nagyon szépen leírtad. :) Thrawn szerintem olyan, mint egy üstökös, látványos, nagy port ver fel, de mulandó jelenség. Nem tudom, az EU-ban mi lett a sorsa, de biztos nem véletlenül nem láttuk az Ep4-5-6-ban.

Az EU-ban azért nem láttuk az ep4-6-ban, mert ott Thrawn azokban az időkben még nem volt főadmirális. Csak az ep5-6 között lett az, nem sokkal azután meg elküldte az Ismeretlen Régióba. Amúgy poén, de a halála az EU-ban szintén egy váratlan helyzet miatt következett be: nem számolt a testőre árulásával.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 3 héttel később...

Kíváncsi vagyok, hogy Rukh Legendákból való átemelése előrevetíti-e Thrawn sorsát. A főadmirális elég aktívan kiveszi a részét a Lázadók elleni küzdelemből, így furcsán venné ki magát (még ha ki is magyarázható), hogy említés szintjén sincs az Ep4-5-6-ban, vagy a későbbiekben. Mert az Ep6 utáni, Akiván zajló birodalmi csúcstalálkozón sincs se híre se hamva, pedig ott elvileg a legnagyobb megmaradt fejesek (hadurak, nagymoffok, admirálisok) ültek össze, hogy megmentsék a Birodalmat. De ha tegyük fel, a Legendákhoz hasonlóan a Perifériákra húzódott vissza (bár ennek a Lázadás közepén nem sok értelme lenne), akkor a felbukkanása pont a hatalmi vákuumban lenne a leglogikusabb. Szerintem akkor járnánk legjobban a nagy egészet nézve, ha Thrawn meghalna a Rebels keretein belül. A kérdés az, hogy be merik-e vállalni ezt. Ebben nem vagyok biztos. :hmm:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Kíváncsi vagyok, hogy Rukh Legendákból való átemelése előrevetíti-e Thrawn sorsát. A főadmirális elég aktívan kiveszi a részét a Lázadók elleni küzdelemből, így furcsán venné ki magát (még ha ki is magyarázható), hogy említés szintjén sincs az Ep4-5-6-ban, vagy a későbbiekben. Mert az Ep6 utáni, Akiván zajló birodalmi csúcstalálkozón sincs se híre se hamva, pedig ott elvileg a legnagyobb megmaradt fejesek (hadurak, nagymoffok, admirálisok) ültek össze, hogy megmentsék a Birodalmat. De ha tegyük fel, a Legendákhoz hasonlóan a Perifériákra húzódott vissza (bár ennek a Lázadás közepén nem sok értelme lenne), akkor a felbukkanása pont a hatalmi vákuumban lenne a leglogikusabb. Szerintem akkor járnánk legjobban a nagy egészet nézve, ha Thrawn meghalna a Rebels keretein belül. A kérdés az, hogy be merik-e vállalni ezt. Ebben nem vagyok biztos. :hmm:

 

Hát nagy merészség lenne, ha bevállalnák Thrawn halálát. Én még mindig azt tartanám logikusnak, hogy Palpi valamilyen ürügy miatt az Ismeretlen régiókba parancsolná a főadmirálist - ha jól tudom ott volt valami, ami miatt az Uralkodó félt vagy vmi ilyesmi - és ha jön az új sorozat, amely netán a Jakku -i csata után játszódna, na ott várnám én Thrawn visszatérését. :D Persze ez személyes vélemény, kíváncsi vagyok, hogy mit találtak ki neki Filoniék( meg amúgy is, Thrawnt szerintem nem csak azért hozták vissza a kánonba, hogy ilyen rövid időn belül megöljék. ).

 

Érdekes lenne. Egyébként ki ez a Rukh?

 

Rukh - a mostmár Legendsben - egy noghri, aki Thrawn személyes testőre volt. Az utolsó parancsban ő ölte meg a főadmirálist( túlajdonképpen elárulta őt). :)

Szerkesztve: - Bence1997
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.