Ugrás a kommentre

3x17 - Double Agent Droid


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

17. rész - Double Agent Droid / Kettős ügynök droid

 

epguider317.jpg

 

Írta: Brent Friedman

Rendezte: Steward Lee

 

Helyszín: Killun-71

 

Szereplők:

Hera Syndulla - Vanessa Marshall

Ezra Bridger - Taylor Gray

Garazeb Orrelios - Steve Blum

Wedge Antilles - Nathan Kress

LT-319 irányító tiszt - Josh Gad

3-9 technikus - Stephen Stanton

Birodalmi technikus - Vanessa Marshall

AP-5 - Stephen Stanton

PZ-7 - Vanessa Marshall

C1-10P

 

 

Történet

A Lothal elleni támadás érdekében a lázadóknak szükségük van a birodalmi kódokra. Éppen ezért Wedge, AP-5 és Chopper azt a feladatot kapja, hogy hatoljanak be a Birodalmi Biztonsági Hivatal egyik bázisára a Killun-71-en, és szerezzék meg a kódokat. Az akciót azonban egy nem várt fordulat bonyolítja.

 

Rebels Recon

 

Érdekességek

- Az első elképzelések szerint a Killun állomás helyett a Rishi bázisra látogattunk volna vissza, amelyet a TCW-ben láthattunk a Rookies című epizódban.

- A lehallgató-hajó egy birodalmi teherszállítóból lett átalakítva. Ellátták a megfigyeléshez szükséges adó-antennákkal és különféle plusz érékelőkkel - ezeket a valóságban használt, úgynevezett AWAX repülőgépekről mintázták.

- A birodalmi hajón szolgáló személyzetet és a vezérlőtermet George Lucas THX-1138 című filmjének hasonló jelenetei inspirálták.

- LT-319 dizájnja nagyban hasonlít Pablo Hidalgóra, aki a Lucasfilm Story Group oszlopos tagja. Hidalgo átmenetileg még a hangját is kölcsönözte a karakternek, akit végül Josh Gad szinkronizált.

- Az AP-5-ot körülvevő lények bébi neebray sáskák, amelyek először a TCW sorozatban tűntek fel.

 

Concept Art galéria

 

1.jpg

A birodalmi leltározó droid teljes karakterillusztrációja

 

2.jpg

Frissített Ghost textúra

 

3.jpg

Birodalmi bázis a Killunon

 

4.jpg

Neebray baby sáska koncepciórajz

 

5.jpg

AP-5 és a neebray baby sáskák találkozása

 

 

Pár kitétel.

 

1. A letöltéssel kapcsolatban itt, a felirattal kapcsolatban pedig itt találsz információt. Ezt a topikot ne ezekre használd.

2. Amennyire az lehetséges próbálj meg az adott rész keretei között maradni.

3. A történet elemeit ne rakd spoiler gomb mögé. Itt az epizód konkrét történéseit tárgyaljuk ki.

4. Csak akkor szólj hozzá a témához, ha már láttad az aktuális részt.

5. Tartsd be a fórumszabályzatban leírtakat.

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 1 hónappal később...

Oké, megállapíthatjuk, hogy a Lázadók is rendelkeznek tömegpusztító fegyverrel, csak ők egyszerűen Herának nevezik. :) Nem jó felbosszantani, persze, ezt nehéz megtanulni, mert nem igazán marad életben az, aki felbosszantotta.

 

Tetszik, hogy már eljutottunk oda, hogy lassan egyáltalán nem eredményes ez a "minket úgysem ismer fel senki" eljárás. A múltkor Ezra lepleződött le (bár erről nem tudnak), most Chopper is, szóval lassan már nem tudnak úgy mozogni birodalmi területen, hogy az ne legyen a szokásosnál kockázatosabb. Sőt, már egyáltalán nem, hiszen Zeb, Kanan és Hera alapból kiesik. Apropó, zsinórban a második epizód, amiben nem szerepel Kanan. Jól elnyúlik az az utánpótlásszerző akció.

 

Érdekes volt ez a szemüveges csóka, meg az antennákkal teletűzdelt Gozandi. Vajon mi célt szolgált? Valami koordinációs hajó volt? Egyelőre azt tudom elképzelni, hogy olyan, mint a biztonsági szolgálatoknál a diszpécser központok, csak itt nem egy város vagy megye bekötéseit, hanem egy adott szektor összes bázisát felügyelik, aztán, ha befut hozzájuk egy riasztás, akkor kiadják a megfelelő utasításokat. Csak most a diszpécserparancsnok ambiciózusabb volt a kelleténél.

 

AP-5 le sem tagadhatná, hogy nem birodalmi droid. Eddig is érződött rajta ez, de most, hogy egy ugyanolyan modellel került szembe, még jobban érződött. Azért a birodalmiak ritka hülyére programozzák a robotjaikat, az a másik AP nem volt eszesebb egy B1-nél. Ez mondjuk nem is tetszett, azért itt komoly biztonsági hiányosságok vannak, az adatokat meg meglehetősen egyszerűen megszerezték. Jó, mondjuk, ha belegondolok, a scarifi adattárba sem volt nehezebb beszivárogni, elég volt egy birodalmi hajó, két birodalmi egyenruha meg egy átprogramozott birodalmi droid. A Halálcsillagról nem is beszélve, ahol hőseink még civil ruhában is flangálhattak. :lol: Szóval nem szóltam. :)

 

De a rész vége azért, háááát... Érdekes volt az űrmuslincákkal és a dalolászó AP-5-val. Ez tuti kikacsintás valamire, vagy csak Brent Friedman valami komolyabbat tolt a forgatókönyv írásának vége felé. :evil:

 

Jó volt Wedge-et főszerepben látni, érdekes karakter kezd kikerekedni belőle. Úgy értem, azért az ep4-5-6 nem igazán bontotta ki. Jó pilóta, meg kételkedik abban, hogy kétméteres nyílást egy számítógép el tud találni, aztán ennyi. Itt azért végre egy jellem is megvillan. Nem rossz belegondolni, hogy ez a kicsit bizonytalan fiatalember (szinte gyerek) a Galaxisban egyedüliként vadászgépet vezet két Halálcsillag ellen, egyet fel is robbant, és a hoth-i csatában is egyedüliként szed le siklóval AT-AT-t.

 

No, tehát tetszetős rész volt, egy korrekt Rebels epizód, a humorosabb fajtából - az elmúlt pár rész amúgy is komolyabbra sikerült, és érzésem szerint, a maradék három sem lesz csupa játék és mese, így lehet, nem is ártott egy ilyen epizódot közbeékelni (amúgy is szokásuk).

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Érdekes egy rész volt meg kell hagyni. Több új elem is feltűnt, de ezek közül is a "rádiós hajó" volt a legegyedibb. Ilyet még nem láttunk. Lényegében ez egy védelmi rendszer megerősítő egység így lehet, hogy új csapatról van szó. Ha ez igaz akkor nem sokáig húzták. :D Hera szép kis löketet tolt át nekik. Magát a beszivárgást és az adatok ellopását én is nagyon könnyűnek éreztem. Az egészet az menti meg, hogy Chopper lebukott a szkennelő kapunál. Azért ennyire könnyen ne szivároghasson már be valaki egy Birodalmi bázisra és lopjon el olyan nagy jelentőségű terveket. De mint írtam, a lebukás ezt valamennyire menti. A rádiós főnök amúgy nagy kockázatot vállalt azzal, hogy saját szakállára kezdett dolgozni. Hiába számolta ki kapásból az esélyeket úgy, mint egy taktikai droid, ő mégis csak ember ami a végén be is bizonyosodott. :evil: Ami a Birodalom szempontjából pedig a legrosszabb, hogy a kódok a lázadókhoz kerültek és nem maradt senki aki értesíthetné róla Thrawnt.

 

Tetszett Wedge nagyobb szerepe, kicsit mélyítették a karaktert is, mondjuk a jövőjét ismerve ez nem volt nehéz. :D Chop és AP5 pedig úgy vitatkoztak ahogy már óvodában is gáz. :) Wedge helyében egyiküket kikapcsoltam volna az úton. Egyébként azt vettem észre, hogy AP5 ezerszer rosszabb mint Chop, és jobban is idegesít. :D Igazán ráférne már egy átprogramozás. A Ghoston lévő akciók izgalmasak voltak, kicsit aggódtam is AP5-ért de amikor láttam, hogy virágokat szed, megnyugodtam. :lol:

 

Kellemes felvezetés volt a fináléhoz, most már jöhet Maul és a Lothali ostrom.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Oké, megállapíthatjuk, hogy a Lázadók is rendelkeznek tömegpusztító fegyverrel, csak ők egyszerűen Herának nevezik. :) Nem jó felbosszantani, persze, ezt nehéz megtanulni, mert nem igazán marad életben az, aki felbosszantotta.

Nagyon okos nő! Itt az tetszett, hogy egyből kapcsolt és csuklóból elpusztított egy Birodalmi hajót. Erre azért kevesen képesek.

 

Tetszik, hogy már eljutottunk oda, hogy lassan egyáltalán nem eredményes ez a "minket úgysem ismer fel senki" eljárás. A múltkor Ezra lepleződött le (bár erről nem tudnak), most Chopper is, szóval lassan már nem tudnak úgy mozogni birodalmi területen, hogy az ne legyen a szokásosnál kockázatosabb. Sőt, már egyáltalán nem, hiszen Zeb, Kanan és Hera alapból kiesik. Apropó, zsinórban a második epizód, amiben nem szerepel Kanan. Jól elnyúlik az az utánpótlásszerző akció.

Ez a felismerős dolog nekem is bejön, hiteltelen is lenne ha még mindig szabadon lehetne bóklászni kockázatok nélkül (még akkor is, ha Ezráék ezt hiszik).

 

AP-5 le sem tagadhatná, hogy nem birodalmi droid. Eddig is érződött rajta ez, de most, hogy egy ugyanolyan modellel került szembe, még jobban érződött. Azért a birodalmiak ritka hülyére programozzák a robotjaikat, az a másik AP nem volt eszesebb egy B1-nél. Ez mondjuk nem is tetszett, azért itt komoly biztonsági hiányosságok vannak, az adatokat meg meglehetősen egyszerűen megszerezték. Jó, mondjuk, ha belegondolok, a scarifi adattárba sem volt nehezebb beszivárogni, elég volt egy birodalmi hajó, két birodalmi egyenruha meg egy átprogramozott birodalmi droid. A Halálcsillagról nem is beszélve, ahol hőseink még civil ruhában is flangálhattak. :lol: Szóval nem szóltam. :)

Az egész akcióval lett volna gond ha sikerül mert túl egyszerű. :) Scarifen mindenki meghalt és még a Halálcsillagról is ezerszer nehezebb volt kimenekülni. Itt pedig csak annyi történt, hogy AP5 bement, aztán kijött a kódokkal.

 

De a rész vége azért, háááát... Érdekes volt az űrmuslincákkal és a dalolászó AP-5-val. Ez tuti kikacsintás valamire, vagy csak Brent Friedman valami komolyabbat tolt a forgatókönyv írásának vége felé. :evil:

Friedmannek nagy alkesz feje van, tuti, hogy kortyolgatott valamit amikor ezt írta. De az érdekesebb, hogy ezt meg is valósították. :lol: Szerintem AP5 alakítása nyugodtan pályázhat a sorozat legkínosabb jelenete címre. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az, hogy a droidoknak kvázi személyisége van nagyon jól jött ki ebben a részben. Chopper és AP5 interakciói a korábbi Zeb-es epizódnál annyira nem volt a kedvencem, de itt szépen csavartak rajta egyet és jobban kidomborították a droidok emberi oldalát. AP büszkesége és Chopper szokatlanul előzékeny stílusa olyan elegyet alkotott, ami egyfelől teljesen életteli, érző karakternek mutatatta a két gépet, mégis ugyanakkor ezt éles kontrasztba is helyezték azzal a ténnyel, hogy Chopper személyisége odáig tart, amíg néhány mozdulattal át nem programozzák, onnantól kezdve viszont már csak egy eszköz a birodalmiak kezében.

AP fontoskodása azt hiszem messze túltesz 3PO-n is, volt néhány jó helyzetkomikum, amikor pl. követi Wedget a mellékhelyiségbe, majd azt mondja "még nem végeztem". Érdekes volt, ahogy itt referáltak Thrawn tervére és már láthatóan nagyon szorul a hurok hőseink nyaka körül (megmondom őszintént én néha kicsit a Birodalomnak szurkolok, na nem mintha holtan szeretném látni a Ghost legénységét), itt gyakorlatilag egy hajszálon múlt, hogy nem jártak sikerrel a birodalmiak és most nem is voltak olyan töketlennek beállítva, hanem végül is Hera találékonyságával és AP hősiességével tudták éppen csak legyőzni őket.

Mondjuk az nem volt kristálytiszta, hogy itt a végén technikailag mégis miként működött ez, hogy elpusztították az ellenséges hajót, de Chopper áramkörei egyben maradtak? Egy ilyen kis felvezető résznek jó volt, de én már a finálét várom. :yes:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Friedmannek nagy alkesz feje van, tuti, hogy kortyolgatott valamit amikor ezt írta. De az érdekesebb, hogy ezt meg is valósították. :lol: Szerintem AP5 alakítása nyugodtan pályázhat a sorozat legkínosabb jelenete címre. :D

 

Szerintem pedig elég szellemes és pimasz ötlet volt ez az alkotóktól, és az - amúgy eléggé érdektelen részt - eléggé feldobta. Nem beszélve arról, hogy az egész teljesen önreflexív, ráadásul a végén a jelenet abszolút visszarántódik a "realitásba". Az szerintem gyönyörű kép, ahogy a végén az űrben lebeg AP-5. Nagy ötletnek tartom, hogy kitaláltak egy ilyen Woody Allen-szerű, neurotikus droidot is, mondjuk ez nem ennek a résznek az erénye, de itt is mélyül ez az érzés.

 

A Star Wars továbbra is egy mese. Én elsősorban azért nézem, hogy elvarázsoljon, rabul ejtsen. Ha volt ilyen pillanat ebben a részben, az épp az AP-5-jelenet volt.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 6 hónappal később...
  • 4 héttel később...

Nekem nagyon tetszett a Doble Agent Droid; izgalmas, pörgős, eseménydús volt. Wedge Antilles szerepeltetését kiváló ötletnek vélem, szerintem remek triót alkotott a két droiddal. :D

Bejött a helyszín is, no meg az új birodalmi szereplők is. A szemüveges pasas végig szimpatikus volt mint gonosz, sajnálom, hogy ő ilyen hamar fűbe harapott, szvsz lehetett volna sok mindent kezdeni az ő karakterével a későbbiekben. Én például szívesen megnéztem volna még őt néhány részben.

A vége pedig iszonyatosan mulatságos volt, kegyetlenül nagyokat nevettem, ahogyan droid barátunk az űrben magában beszélt, énekelgetett, aztán meglátva a Ghostot, csalódott lett. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.