Ugrás a kommentre

Társasjátékok - mert játszani jó!


Donát

Ajánlott hozzászólás

Manapság már semmibe sem telik egyedi 3D nyomtatott figurákat csinálni. Az internetről leszedsz egy tervrajzot (vagy vannak, akik maguknak tervezik meg), és elviszed egy 3D nyomtatásra is alkalmas fénymásoló szalonba.

Ez egyértelmű. :D Csak nem tudom, az is lehet, hogy van külföldi fullosabb verzió is.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 1 hónappal később...

Nem ismerem, de szívesen kipróbálnám. Viszont olvasva a cikket, erre alaposan rá kell készülni minimum idővel. :)

 

Van egyébként Pesten a IX. kerületi Ráday utcában egy olyan játékbolt, ahol ki lehet próbálni a társasjátékokat, mielőtt megvennénk, és péntekenként társasjáték klub is működik: Gémklub

A boltban már jártam, nagyon klassz, a klubról még csak hallottam, de csupa jót. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 1 hónappal később...
11 órával ezelőtt, Pildi írta:

Ez az utoljára ajánlott Lázadás játék érdekel. Meg kellene látogatni a boltot. :hmm:

Engem több is érdekelne, de ez a videó borzasztó. Semmi nem derül ki egyikről sem. Se egy termék bepillantás se egy 3 perces ismertető, csak hogy kártyajáték vagy hogy nyelvfüggő. A Sorsok miért Sorsok? Az első játék mechanizmusa miért jó? Roppant bosszantó. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én már a videó felütésével sem értek egyet, miszerint az ott soroltak valójában nem is SW játékok. Közülük csak a SW Risket ismerem, de igazából vajmi kevés köze van az eredeti Rizikóhoz, nem értem miért ne lehetne teljesértékű SW játékként tekinteni rá. Meg amúgy is mi lenne a baj, hogy a játékmechanika bizonyos elemei nem forradalmian újak vagy nem teljesen a SW világára lettek kialakítva? Akkor viszont nem értem miért rögtön egy "lényegében blackjack" szerepel rögtön az első helyen.

Van egy ismerősöm, aki nagyon benne van a társasjátékok világában, mellette SW rajongó is, így volt szerencsém mélyebben is belekukkantani ebbe a témába. Az Imperial Assaulttal vagy X-Winggel több ízben játszottam is. Előbbi nekem pl. nagyon bejött, de azt mondta rá, hogy mechanikailag gyakorlatilag semmi újdonság nincs benne, egy önálló saját világban játszódó fantasy-játék lett kb. átskinezve (hogy ilyen szép magyar szóval éljek). Engem viszont ez egyáltalán nem zavart, hiszen ha jó a játék és hozza a hangulatot, akkor kit érdekel. Másrészt amúgy sem ismertem az eredetit, szóval mindegy.

 

SW társasok kapcsán engem az zavar leginkább, hogy szinte csak és kizárólag az OT világára koncentrálnak, maximum pár nyit a sequel irányába, de PT semmi. Ez szerintem rohadtul gáz, hogy a kanonizált SW galaxis minimum felét totál ignorálják. Meg az furcsa még, hogy a SW-ban akadt pár utalás társasjátékra, ott volt pl. a sabacc vagy a sorsvető kocka. Az, hogy ezekkel nem kezdenek semmit, szerintem nagy kihagyott ziccer.

Aztán ez már általánosabb, csak nekem érdekes, hogy ugye elég sok kétszemélyes társast dobnak piacra. Akár olyat, amit kifejezetten csak ketten tudnak játszani, akár olyat, amit akár többen is, de érezhetően két főre lett kitalálva, optimalizálva. Nyilván ketten is jókat lehet játszani, de nekem ha már társasjáték, akkor amolyan félkarú óriásként tudok csak tekinteni bármire, ami lehet akármilyen zseniális, de nem működik kicsit bővebb társasággal is.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

4 órával ezelőtt, Donát írta:

Engem több is érdekelne, de ez a videó borzasztó. Semmi nem derül ki egyikről sem. Se egy termék bepillantás se egy 3 perces ismertető, csak hogy kártyajáték vagy hogy nyelvfüggő. A Sorsok miért Sorsok? Az első játék mechanizmusa miért jó? Roppant bosszantó. 

 

Ebben teljesen igazad van. Nekem még így is felkeltették az érdeklődésemet, de vásárlás előtt biztos megnézném személyesen, mit tudnak az ajánlott játékok. Nem ismerem ezt a boltot, de felteszem, az eladó ennél többet el tud mondani egy-egy játékról. Egyébként a leginkább tetsző Lázadás ára némi árengedménnyel is csaknem 26 ezer Ft, ennyi pénzért senki nem vesz zsákbamacskát.

 

 

 

 

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

57 perccel korábban, Pildi írta:

 

Ebben teljesen igazad van. Nekem még így is felkeltették az érdeklődésemet, de vásárlás előtt biztos megnézném személyesen, mit tudnak az ajánlott játékok. Nem ismerem ezt a boltot, de felteszem, az eladó ennél többet el tud mondani egy-egy játékról. Egyébként a leginkább tetsző Lázadás ára némi árengedménnyel is csaknem 26 ezer Ft, ennyi pénzért senki nem vesz zsákbamacskát.

Pildi, akkor ez esetleg érdekelhet:

 

l_zad_s.png

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 3 héttel később...
  • 1 évvel később...
2017. 07. 04. - 14:19, Donát írta:

Ez baromira emlékeztet egy hasonló játékra, ami nagyon rémisztő volt gyerekkoromban:

 

Mar10%20(3).JPG

 

Itt is pont az teljesült, amit írtál: a bárd tényleg leverte a játékost, a koponyfej tényleg leesett a játékbábuk tényleg elhullottak. Ja és az összeszerelése sem volt egyszerű. :D

 

Mivel elég félelmetes volt, ezért nem játszottunk vele olyan sokat, szóval szerintem a miénk még bírná a strapát... de az az érzésem, idestova 15 éve nem volt kb. összerakva. :)

Szia. Ez a társas meg van még neked?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 4 hónappal később...
  • 2 hónappal később...

2021-ben lesz kiadva egy Stargate asztali játék, ami a sorozat hatodik évadának Alliance című része után fog játszódni, a Phoenix bázison. A játszható karakterek közt lesz Autern( egy új, Nox szerű faj), Unas(:facepalm:) és a galaxis különböző részeiről származó emberek is. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 6 hónappal később...
1 órával korábban, Cyberkid01 írta:

Üdv, megbízható webshopot keresek.
A Gameplays.hu -ról tudtok valamit? Ismeri innen bárki?
( https://www.gameplays.hu/ )

Nem ismerem, de a honlapja szimpatikus, és az árukereső oldalán jókat írtak róla.

Úgy látom, nem muszáj előre fizetni, szóval +490 Ft ellenében semmilyen kockázatot nem vállalsz. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.