Ugrás a kommentre

Game of Thrones


Bomarr

Ajánlott hozzászólás

Donát

A Trónok harca világában viszonylag elterjedt hogy korábbi nagy királyokról, uralkodókról vannak elnevezve a gyerekek. Például korábban volt Benjen Stark meg Rickon Stark nevü uralkodója is Északnak, az egyik Észak Örzőjének pedig Ned előtt pár generációval már volt Sansa Stark nevű lánya stb.

Ami azt illeti csak Bran meg Benjen Starkból egy egész raklapnyival van pedig a családfa, ami nekem megvan csak 9 generációra megy vissza.

 

Tehát a névegyezés önmagában nem árulkodó. Ennek ellenére lehetséges, de akkor az is csak úgy hogy Bran szellemként hat a régi Brandon Starkra, hogy építse meg a Falat (hisz fizikailag elvileg nem tud megtestesülni, persze lehet hogy később annyira tehetséges lesz hogy ez is sikerül neki, de egyelőre erre semmi nem utal). A kérdés hogy erre miért lenne szükség? Az ötödik évadban utaltak rá, hogy az Erdő gyermekei régesrégen háborúban álltak az emberekkel. Ennek a csatározásnak tett pontot a végére az hogy az Erdő gyermekei létrehozták varázslattal a Másokat azzal a céllal, hogy kipusztitsák az embereket. A Mások irányitása végül kicsúszott a kezük közül és közösen kellett legyőzzék a "white walkereket".

Adja magát a kérdés: egy ekkora háború után miért van szükség külső sugallatra ahhoz hogy az emberek az Erdő gyermekeivel együtt bebiztositsák magukat? Miért van szükség arra hogy a Fal ötletével Bran álljon elő? Elvégre logikus lépés lenne hogy mindent megtesznek ezután annak érdekében hogy még egyszer ilyen ne fordulhasson elő. Az Erdő gyermekei óriási varázserővel bírnak, tehát egy varázsfal felhúzása eléggé adja magát.

 

Az elvi esély persze megvan rá, de engem meglepne ha ebbe az irányba mennénk.

 

Bomarr

 

Igazából én abból az irányból közelítettem meg, hogy mennyi pluszt adna hozzá a korábbi részekhez, ha végül ő lenne az, aki felépítené a falat, nem pedig csak egy "ismeretlen" Brandon Stark. Vagy ő építené Derest, nem pedig egy ismeretlen ember. Ez persze az időutazás behozatala előtt nonszensz gondolat lett volna, de a tavalyi szezonnal a lehetőség adottá vált, még ha nem is egy az egyben: a képességeinek fejlődnie kellene ahhoz, hogy konkrétan megtehesse a dolgokat, de akkor is, az esély megvan. A fal ötlete abban az időszakban persze bárki fejéből kipattanhatott volna, de mi van, ha csak annyi történt, hogy Bran visszament, és elkotyogott kvázi annyit, hogy ott, ahonnan ő jött, egy bazi nagy fal állt Északon. És onnantól kezdve a legenda tőle eredezteti a fal felhúzását mondjuk. Vagy itt elég konkrétan le van az is fektetve a sztoriban, hogy Brandon Stark hogyan építette meg a falat?

 

Nem mondom amúgy, hogy enélkül a fordulat nélkül nincs sztori, csak a mindfuck esélyét feszegetem. :)

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Bomarr

 

Igazából én abból az irányból közelítettem meg, hogy mennyi pluszt adna hozzá a korábbi részekhez, ha végül ő lenne az, aki felépítené a falat, nem pedig csak egy "ismeretlen" Brandon Stark. Vagy ő építené Derest, nem pedig egy ismeretlen ember. Ez persze az időutazás behozatala előtt nonszensz gondolat lett volna, de a tavalyi szezonnal a lehetőség adottá vált, még ha nem is egy az egyben: a képességeinek fejlődnie kellene ahhoz, hogy konkrétan megtehesse a dolgokat, de akkor is, az esély megvan. A fal ötlete abban az időszakban persze bárki fejéből kipattanhatott volna, de mi van, ha csak annyi történt, hogy Bran visszament, és elkotyogott kvázi annyit, hogy ott, ahonnan ő jött, egy bazi nagy fal állt Északon. És onnantól kezdve a legenda tőle eredezteti a fal felhúzását mondjuk. Vagy itt elég konkrétan le van az is fektetve a sztoriban, hogy Brandon Stark hogyan építette meg a falat?

 

Nem mondom amúgy, hogy enélkül a fordulat nélkül nincs sztori, csak a mindfuck esélyét feszegetem. :)

 

 

Van egy másik hasonló teória is.

 

 

Az Őrült király azért őrülhetett meg, mert Bran megpróbálta figyelmeztetni Aerys-t a Közelgő Télre, és arra kérte, hogy a Másokat égesse fel egytől-egyig a futótűzzel. Azonban mivel Bran még nem tudja kontrollálni a képességét, Aerys félreérthette az üzenetet. Az első évadban/könvyben Robert megkérdi Jaime-től, hogy mit mondott az Őrült király, amikor a Királyölő végzett vele, mire Jaime a következőt válaszolja: "Ugyanazt, amit előtte órákig mondogatott: Égessétek fel mindannyiukat!" (Burn them all!).

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Még korábban az EW -ben elmondták a GoT készítői az alábbi infókat az epizódokról:

 

- Az első 5 rész játékideje: 59, 59, 63, 50, 59 perc.

- Az előző évad fináléja volt ugye eddig a leghosszabb rész a maga 69 percével.

- A 7. évad utolsó előtti része - ami a 6. rész lesz - 71 perc hosszúságú!

- Az évad utolsó része lesz a leghosszabb: Egy 81 perces fináléval fogjuk zárni a 7. évadot!

Szerkesztve: - Bence1997
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem nem jó lenne az általad felvázolt ötlet. Igaz, hogy ezzel tovább tartana a sorozat adott évada, de ezzel viszont én szerintem a költségvetéssel lennének bajok. Minél több rész lenne a GoT -ból, annyival kevesebb több lenne a költségvetés, és így a mostani helyzetet nehezen lehetne megfilmesíteni.

Szerkesztve: - Bence1997
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem lett volna jobb, a szokásos játékidővel, de több rész?

Valószínűleg az utolsó két rész eseményeit nem lenne célszerű több rész között szétbontani, ezért lesz két hosszabb epizód, és nem több rész.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Bomarr

 

Igazából én abból az irányból közelítettem meg, hogy mennyi pluszt adna hozzá a korábbi részekhez, ha végül ő lenne az, aki felépítené a falat, nem pedig csak egy "ismeretlen" Brandon Stark. Vagy ő építené Derest, nem pedig egy ismeretlen ember. Ez persze az időutazás behozatala előtt nonszensz gondolat lett volna, de a tavalyi szezonnal a lehetőség adottá vált, még ha nem is egy az egyben: a képességeinek fejlődnie kellene ahhoz, hogy konkrétan megtehesse a dolgokat, de akkor is, az esély megvan. A fal ötlete abban az időszakban persze bárki fejéből kipattanhatott volna, de mi van, ha csak annyi történt, hogy Bran visszament, és elkotyogott kvázi annyit, hogy ott, ahonnan ő jött, egy bazi nagy fal állt Északon. És onnantól kezdve a legenda tőle eredezteti a fal felhúzását mondjuk. Vagy itt elég konkrétan le van az is fektetve a sztoriban, hogy Brandon Stark hogyan építette meg a falat?

 

Nem mondom amúgy, hogy enélkül a fordulat nélkül nincs sztori, csak a mindfuck esélyét feszegetem. :)

 

 

Mindfucknak mindfuck, de én nem érzem hogy igazán hozzátenne a sztorihoz. A Hodor hozzátett, mert megmagyarázta hogy miért állandóan ezt a szót mondta. Ott volt egy talány és egy remek csavarral oldották fel. Itt igazából nincs talány, a sztori szerintem nem igényli a fordulatot. Persze ez nagyon szubjektiv de szerintem kifejezetten szines és érdekes attól egy világ, hogy valaha régen is voltak nagy emberek, akik nagy tetteket hajtottak végre, nem baj ha nem mindent a "mi hőseink" csinálnak. De ettől persze még lehet, hogy tényleg ez lesz. Az elvi esély megvan. Az Őrült királyos elméletnél viszont szerintem rezeg a léc. Bran mostmár tudja, hogy a képességei veszélyesek lehetnek ráadásul a múlttal nem tud variálni: csak elősegitheti hogy megtörténjen valami ami mindig is megtörtént. Eléggé leépítené a karaktert, ha Bran ezután megpróbálná manipulálni az Őrült királyt.

 

 

Nem lett volna jobb, a szokásos játékidővel, de több rész?

 

Nem mert akkor sokkal többet kellett volna forgatni, amire viszont nem volt keret. Hiába van egy-két hosszabb epizód, ez így is messze a legrövidebb évad lesz (az első évad 562 perc volt, ez a mostani 442 lesz).

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ramin bátya a GoT zenéjéről sztorizik:

 

 

 

Most nézem a Lucifer 2/14-ik részét, az elején van benn egy Supergirl sorozatos plakát. :D

Nékem nem tűnt fel. No majd legközelebb jobban odasasolok.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A Trónok harca 7. évad első 3 részének címe és az első 2 rész tartalma:

 

 

 

1. Dragonstone

Jon organizes the defense of the North. Cersei tries to even the odds. Daenerys comes home.

 

2. Stormborn

Daenerys receives an unexpected visitor. Jon faces a revolt. Tyrion plans the conquest of Westeros.

 

3. The Queen's justice

 

 

 

ezek szerint:

 

 

az első részben Dany hazatér Sárkánykőre, Jon pedig helyrerakja Északot, amire nagyon kíváncsi vagyok, különösen arra a jelenetre, amikor Kisujjal van Lyanna sírjánál.

 

a 2. részben Dany váratlan látogatója biztos, hogy Jon lesz, vagy még nem, és akkor Gendry is megjelenik a színen. Viszont Tyrion tervét várom nagyon.

 

 

Szerkesztve: - Nute Gunray
Legközelebb a tartalomleírást is spoiler mögé, jó?
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

GoT spoileres kérdés:

 

Ha jól tudom, jelenleg a legtöbben azt gondolják, hogy Havas Jon Lianna és Raegar fia ugye?

Nem lehet esetleg, hogy Baratheon lehet? Hisz nem egy "Targaryen-szőke" tipus. Ráadásul így összejöhetne Dany-vel is, mert nem volna a rokona.

 

Hogy állnak ezek az elméletek manapság?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

GoT spoileres kérdés:

 

Ha jól tudom, jelenleg a legtöbben azt gondolják, hogy Havas Jon Lianna és Raegar fia ugye?

Nem lehet esetleg, hogy Baratheon lehet? Hisz nem egy "Targaryen-szőke" tipus. Ráadásul így összejöhetne Dany-vel is, mert nem volna a rokona.

 

Hogy állnak ezek az elméletek manapság?

 

Az hogy Jon szülei Rhaegar és Lyanna igazából egy kimondatlan tény. A könyvben még több az utalás, de a sorozatban is elég egyértelmű. Előbbiben pedig kiderül, hogy Robert Baratheon nem lehet az apa.

 

Jonnak a Stark felmenők miatt van fekete haja. A Targaryeneknek csak akkor van ezüstöt-szőke hajuk ha vérfertőzésből születtek és az összes felmenőjük Targaryen. Nem Jon az első feketehajú Targaryen.

 

Két példa:

 

Aegor Rivers - IV. Aegon Targaryen király és Barbra Bracken fia

550px-Marc_Simonetti_Bittersteel_golden_company.jpg

 

Baelor "Breakspear" Targaryen - II. Daeron Targaryen király és Myriah Martell királynő fia (ő egyébként a Király Segítője volt egy időben)

db6f3b3f29c760f61c270f1a379fee50--hand-of-the-king-clean-shaven.jpg

 

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

GOT

 

Mondjuk a 6x10 ifjú Ned stark jelenetet máshogy szerintem nem nagyon lehet értelmezni, minthogy Jon Lyanna fia. Nézzük a szikár tényeket: Ned megtalálja a haldokló húgát, aki megkéri valamire, azzal a kitétellel, hogy Robert megölné őt (him), ezért segítsen rajta. Ezután Nednek megmutatnak egy csecsemőt. Ezután Ned visszatér Deresbe egy csecsemővel, akiről azt állítja, hogy a fattya. Az a Ned, aki a becsületesség szobra, és lehetetlen róla elképzelni, hogy megcsalná a feleségét. És ha mindez nem lenne elég, a kamera a csecsemőről Jonra vált át az epizódban. Itt nem nagyon van már helye spekulációnak.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Donát: az apai ág lett firtatva, természetesen nem az anyai.

Bomarr: köszi a választ.

Én is ezen a véleményen vagyok, csak tegnap beszélgettem valakivel akiben felmerült ez a másik lehetőség.

 

Evidens, hogy Rhaegartól van. Rhaegar rabolta el, ráadásul Baratheonok közül ki? Renly? :lol: Stannis? :lol: :lol: A 6x10-es óta szerintem itt semmilyen kérdés sincs.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Pláne hogy Lyanna azt súgja Nednek, hogy a kicsit megölnék. Ennek csak akkor van értelme ha a baba Targaryen, mert a Targaryen csecsemőket lemészárolták korábban. Így érthető hogy Ned titkolja a gyerek kilétét és azt hazudja, hogy az ő fattya. Ha Baratheon lenne akkor felnőhetne Királyvárban és a titkolózásnak semmi értelme nem lenne.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

 

Evidens, hogy Rhaegartól van. Rhaegar rabolta el, ráadásul Baratheonok közül ki? Renly? :lol: Stannis? :lol: :lol: A 6x10-es óta szerintem itt semmilyen kérdés sincs.

 

Oké, egyetértek, egyébként természetesen Robert lett volna az esélyes Baratheon..

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

De az 6x10 alapján kizárt. :)

számomra is furán hangzott az elmélet, de mivel tavaly láttam legutóbb, gondoltam egyszerűbb itt megkérdezni. Hisz nem is vagyok annyira nagy fan, és gyorsabb is volt így mint újranézni. ;)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

számomra is furán hangzott az elmélet, de mivel tavaly láttam legutóbb, gondoltam egyszerűbb itt megkérdezni. Hisz nem is vagyok annyira nagy fan, és gyorsabb is volt így mint újranézni. ;)

Tiszta sor. Én is csak azért tudom, mert tegnap néztem újra. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Igazából miért is kizárt, hogy nem lehet Robert az apja? Ok, hogy Lyanna azt mondta, hogy Robert megölné a gyereket, mert Targaryen... de mi van ha Lyanna is téved, és valójában Robert-től van?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

 

Robert lázadása kb. egy évig tartott, így bajosan lehetett volna a lázadás elején elrabolt Lyanna Robert által terhes. Arról nem is beszélve hogy a legtöbb Stark fenemód tisztességes, és nem bújnak össze csak úgy mindenkivel a házasság előtt, főleg a lányok, akiknél a szüzesség megtartása nagy erénynek számított. (Persze voltak kivételek, mert Ned bátyja Brandon legalább 1 hölgy társaságát élvezte, mielőtt eljegyezték Catelynhez.)

 

Valószínűleg Robert és Lyanna soha sem jutottak el addig a pontig, hogy kérdéses legyen a gyerek eredete

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

GoT

 

 

Az inverz Red Wedding nagyon kielégító volt, már a harmadik évad óta vártam ezt a pillanatot és Arya igazi badass bosszúálló lett, bár a jelenet elég kiszámítható volt, de az összhatást ez nem rombolta.

Az a snitt is nagyon hangulatos volt, ahogy megjelentek a mások azzal a viharszerű köddel és a homályon át kivehető volt a kéken izzó szemük. A Jon - Sansa feszültség is jó volt, bár Jonon továbbra is azt érzem, hogy nem uralkodásra termett.

Az epizód negatívuma számomra Euron Greyjoy volt, nagyon mesterkéltnek, erőltettnek éreztem a színész játékát, valahogy egyáltalán nem a figurát láttam benne, hanem azt aki nagyon görcsösen akarja megformálni. Mindenesetre kíváncsi vagyok, hogy az az ajándék, amit Cerseinek ígért vajon a homokkígyók feje lesz-e, illetve Jaime átáll-e majd a másik oldalra, vagy Cersei-vel pusztul.

A legjobb résznek pedig talán az epizód végét mondanám, annyi év várakozás után valahogy számomra is igen megindító pillanat volt, hogy Dany végre valahára Westerosra tette a lábát és megérkezett. Most már csak azt várom, hogy összefussanak Jonnal és összecsapjon Cersei-vel.

 

Egyébként nem tudom annak az easter egg-nek lesz-e valami jelentősége, hogy mikor Sam lapozgatta a lezárt részről elhozott könyvet, az egyik oldalon volt egy rajz arról a tőrről, ami annál a bérgyilkosnál volt, aki anno meg akarta gyilkolni az öntudatlan Brant (még az első évadban) és aztán Kisujjhoz került.... viszont a 7. évad előtt kiadott promóciós képeken már Arya oldalán lógott ez a tőr.

 

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

GoT s07e1:

 

 

A kezdés nagyon durva volt. :o Arya nem szórakozott, Walder Frey után kinyírta a Frey-házat is. Igazi bérgyilkossá vált a csaj.

Ami engemet meglepett, hogy Bran tudott Hardhome -ról. :hmm: Azért amíg nem volt képernyőn, tanulgatott ő egyet-mást már akkor is.

Az északi rész nagyon érdekes volt:

1, Jon & Sansa között azért ott van az a kis ellentét, de azért Sansa segíti Jont, akit úgy gondolom, hogy nem uralkodónak teremtettek. Bár jól oldotta meg az árulók kérdését, azért neki nagyon más szerep fog majd jutni az évad során, legalábbis én így gondolom.

Kisujj nagyon k*csög, remélem az idei évadban megkapja az őt megérdemelt büntetést. Brienne & Tormund kis jelenete megint mosolyt csalt az arcomra. :D Kíváncsi vagyok a továbbiakban milyen lesz köztük a viszony.

Sam szála is érdekes volt. Azért meg kell szenvednie ahhoz, hogy mesterré válhasson. Jorah rövid szereplése nagyon jó volt. Szóval akkor ott talált orvosságot?

Cersei és a Királyvári jelenetek is tetszettek, bár én azt hittem, hogy Euron majd csak a következő epizódban fog megjelenni. Euron nekem is furcsa volt, nekem sem jött át annyira a karakter. Viszont ugye egy ajándékkal tér vissza: az egyik forgatási képen látszott, hogy a homokkígyókat húzza maga után Királyvárban. Ugye lesz egy tengeri csata is --> Theon? :para:

Dany -ék pedig megérkeztek Sárkánykőre. Érzelmes jelenet volt, nekem bejött, és a végén nagyon jó helyen fejezték be a sztorit. És ami érdekes, hogy mostmár tudjuk miért fog Jon Sárkánykőre menni: gondolom megakarja győzni Danyt, hogy a mások ellen kell a Sárkányüveg, így szerintem vmi megegyezés fog kialakulni közöttük.

 

 

 

Ja, és

 

 

A véreb látomása szerintem a jövő: lehet, hogy a Mások a Falat megkerülve fognak majd rátörni Westerosra?

 

 

Szerkesztve: - Bence1997
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.