Ugrás a kommentre

Game of Thrones


Bomarr

Ajánlott hozzászólás

Ez miért nincs fent ncore-on?

Egyébként nem megy. nem barátom a google..az ott felajánlottakkal nem tudok mit kezdeni.

Én vagyok az egyetlen b@lf@sz, akinek a hétvégéig kell várnia... :facepalm:

 

Szerk: na valamit most már szedek. köszi! Meglássuk mindjárt..

Szerkesztve: - csoli1138
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mert az ncore félbecsületes torrent oldal, így onnan törlik az ilyen kiszivárgott cuccokat - amúgy fent volt egy rövid ideig, én onnan kaptam le, de még az 1080p-s változat minősége is finoman szólva hagy maga után kivánnivalót, szóval még én sem néztem meg. Kivárom a jó minőséget, addig meg imádkozom, hogy ne fussak spoilerbe. :)

Szerkesztve: - Dzséjt
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mert az ncore félbecsületes torrent oldal, így onnan törlik az ilyen kiszivárgott cuccokat - amúgy fent volt egy rövid ideig, én onnan kaptam le, de még az 1080p-s változat minősége is finoman szólva hagy maga után kivánnivalót, szóval még én sem néztem meg. Kivárom a jó minőséget, addig meg imádkozom, hogy ne fussak spoilerbe. :)

aha. félbecsületes. ez tetszik! :lol:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

 

Végülis ezek olyasmik amikbe akár tényleg bele lehet kötni, kérdés hogy az ember akar-e szörözni vagy nem (mondjuk az egyértelmű hogy Eastwatchoz közel voltak, hisz épp erről számolt be Bran). Nem nagyon van hasonló nagyléptékű produkció amit ne lehetne szétkapni, ha nagyitó alá tesszük. A Trónokat egyébként lassan a fél világ nézi. Kizárt hogy mindenki odalegyen érte. Nem hinném hogy ez csak magyar mentalitás. Semmit sem szeretnek egyöntetűen az emberek. De szokás szerint javasolnám: más fórumok felhasználóit ne ezen a fórumon beszéljük ki.

 

Ami a részt illeti: baromi jók voltak a karakter interakciók, és bevallom férfiasan a Dany-Jon románc nekem nagyon tetszik. A végén az akció pazarul nézett ki és a zárójelenet pedig egészen új megvilágításba helyezte a Mások nyújtotta fenyegetést.

 

Egy teória: szerintem az Éjkirály épp úgy zöldlátó, mint Bran, vagyis képes belelátni a jövőbe. Szerintem tudta, hogy az ölébe fog esni a sárkány és ezért is nem támadta meg a Falat eddig. Jonékkal lehet hogy azért is néztek farkasszemet, mert ha rögtön kinyirják őket, akkor Dany miután észreveszi a dolgot rögtön visszavonul délre. Így viszont a három sárkánnyal leszállt megtámadni a holtakat -és megmenteni Jonékat- viszont igy kiváló célpontot adott az Éjkirálynak. Szerintetek?

 

 

Lehet benne ilyen is de így már-már legyőzhetetlen kategória lenne. Már látom is magam előtt ahogy Dany és az Éjkirály egymás ellen suhannak a maguk sárkányán. :D

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én megvárom a hétfőt, de egyszerűen nehéz nem spoilerbe ütközni. És ez esetben elég volt csak felmenni a youtube-ra, a rendszer ajánlója rögtön a képembe tolta (de ugyanez volt az ötödik rész is előtt, hétfőn hajnalban...)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Végül én sem bírtam ki, túlságosan féltem attól, hogy spoilerbe futok. Bence, te jós vagy, vagy csak előre tudtad? :P

 

Oké, tudom, hogy úgy olvastad korábban a dolgot, de egyből te jutottál eszembe, amikor szegény sárkány elpusztult, aztán meg kicibálták a vízből. Már azt is vártam, hogy Jont a harmadik sárkány viszi vissza.

 

Na de, tetszett a rész, egyedül Benjen Stark deus ex megjelenése volt nekem kicsit gáz, ez nagyon nyuszi a kalapból húzás volt. Az egyetlen, amiért kicsit mégis örülök, az az, hogy pár résszel ezelőtt merült fel bennem, hogy hová lett. Most már tudom.

 

Én nem számítottam arra, hogy kilövik az egyik sárkányt, ez kellemesen meglepett, mert vártam ilyenre, de azt gondoltam, majd akkor következik be, amikor hőseink betipegnek Királyvárba. Arra nem gondoltam, hogy az Éjkirály fogja egyetlen dobással kinyúvasztani. De örülök, hogy eszembe sem jutott, így meglephettek. Arra viszont kíváncsi lennék, miért a röpködőt hajította le az égről, amikor Drogon tálcán kínálta magát, ráadásul ha őt nyírja ki, akkor hőseink sem mennek sehová (oké,

persze, in-universe érthető, miért nem Drogon lett kiütve).

Arra kíváncsi vagyok, mit fog szólni Dany, amikor meglátja a sárkányát az Éjkirály hátsója alatt. Ez még okozhat konfliktusokat.

 

Apropó, Dany figurájánál hullámvasút volt a rész. Amikor Tyrionnal beszélt, már-már azt hittem, megjött az esze. Erre Tyrion közli, hogy néha átgondolatlanul heveskedik, és mi lett a vita vége? Dany átgondolatlanul heveskedve megint beolvasott Tyrionnak és árulással vádolta... :facepalm: Viszont a Dany-Jon románc nekem is tetszik, jó lenne, ha valami pozitív felé vezetne. Dany-nek úgysem lehet gyereke, Jon meg jó utód lenne, szóval még az sem számít, hogy félig rokonok.

 

Ami viszont most jobban érdekel, az Arya és Sansa szála. Egyszerűen nem látom, hová vezet. Amikor azt hittem, Sansa majd kihasználja Brient, mint élő pajzsot,

elküldte. Amikor azt hittem, hogy Arya átveszi Sansa helyét, a csaj a nővére mellkasa helyett a kezébe nyomta a tőrt. Innen egyaránt el tudom képzelni azt,

hogy mindketten tudják, hogy Kisujj cseszekszik velük, csak nem mutatják még ki, de azt is, hogy egyik kinyírja majd a másikat. Remélem az előbbi, annyira jó lenne már, ha a Starkok nem játszanának egymás ellen. És őszintén szólva, Aryának nincs oka kételkedni Sansában, még semmit sem tett Jon ellen.

 

Ami a jégsárkányt illeti, akár látta előre az Éjkirály korábban - nekem amúgy tetszik az elmélet -, akár nem, az biztos, hogy a sárkány komoly előny lesz a falnál.

Csak gondoljuk el, egyetlen rárepüléssel a fal tetején álló összes védőt kinyírhatja. A zombisereg utána háborgatás nélkül mászhatja meg a falat, de a sárkány arra is jó, hogy sorban betörje a kapukat a falon. Sőt ha fagyasztani tud, akkor még a fal mellett a vizet is sity-suty megfagyaszthatja, hogy onnan kerüljenek a holtak.

És talán ez is lehet a megoldás: mi van, ha a fal mágikus építői valamilyen módon tettek arról, hogy a fal melletti óceáni rész sosem fagyjon meg természetes úton,

s az Éjkirály ezért nem rohamozott még. Mert tudja, hogy akármekkora a sereg, a falon erővel nem biztos, hogy át tud törni, megkerülni meg nem tudja. De most,

hogy - akárcsak véletlen - a kezébe került egy (felteszem) fagyasztásra képes sárkány, megalkothatja a saját kerülőútját.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Néhány dolog... GOT

 

 

Benjen Stark - dettó, számomra is kicsit az a feeling volt, hogy ha kell valami hirtelen beavatkozás a falon túl, akkor jöjjön egyből Benjen. Most már nem fog többet, de így is kicsit gáz volt. Én amúgy végig attól tartottam, hogy Jon lesz majd kékszemű a rész végén és nem a sárkány... ilyen szempontból azért üdítőbb lett a végkifejlett.

 

Arya és Sansa. Szerintem a levél kamu volt és azért intézte Sansa, hogy ha odáig fajul a dolog, elintézhessék Aryát. Hiszen amit Kisujj mondott, nemcsak Sansa szempontjából igaz. Brienne felesküdött mindkét fél megvédésére. Ergo Aryahoz sem nyúlhatnak Sansáék és vica versa. Viszont az "adu" Arya kezében van, szóval Brienne inkább Aryának segít, semmint Sansának. Amúgy Arya elég idegesítő nekem. Egyetértek veled, Sansa még egyáltalán nem adott indokot arra, hogy Arya ellenséges legyen vele. A levél meg kis képzerőerővel belátható, hogy mennyire kikényszerített volt Cersei részéről.

 

Ami a sárkányt illeti és az átrepülést a falon... azt azért ne feledjük, hogy a Falban védővarázslatok is vannak, így pl. sem alatta sem felette nem igazán lehet elmenni, ilyen szempontból a sárkány a falon való közvetlen átjutást nem segíti, viszont mellette a víznél könnyen el lehet menni vele. Másrészről ha arra járnak a Mások, a víz úgy is befagy és átvánszorogva is gyorsabbak a zombik, mint ötössével átrepülve. Ezért írtam alább, hogy a sárkánynak szvsz akkor van jelentőssége, ha a falon innen van vmi trükk, amivel ki lehet kapcsolni a varázslatokból épülő védelmet.

 

 

 

 

 

Na de, tetszett a rész, egyedül Benjen Stark deus ex megjelenése volt nekem kicsit gáz, ez nagyon nyuszi a kalapból húzás volt. Az egyetlen, amiért kicsit mégis örülök, az az, hogy pár résszel ezelőtt merült fel bennem, hogy hová lett. Most már tudom.

...

 

Ami viszont most jobban érdekel, az Arya és Sansa szála. Egyszerűen nem látom, hová vezet. Amikor azt hittem, Sansa majd kihasználja Brient, mint élő pajzsot,

elküldte. Amikor azt hittem, hogy Arya átveszi Sansa helyét, a csaj a nővére mellkasa helyett a kezébe nyomta a tőrt. Innen egyaránt el tudom képzelni azt,

hogy mindketten tudják, hogy Kisujj cseszekszik velük, csak nem mutatják még ki, de azt is, hogy egyik kinyírja majd a másikat. Remélem az előbbi, annyira jó lenne már, ha a Starkok nem játszanának egymás ellen. És őszintén szólva, Aryának nincs oka kételkedni Sansában, még semmit sem tett Jon ellen.

 

...

 

Ami a jégsárkányt illeti, akár látta előre az Éjkirály korábban - nekem amúgy tetszik az elmélet -, akár nem, az biztos, hogy a sárkány komoly előny lesz a falnál.

Csak gondoljuk el, egyetlen rárepüléssel a fal tetején álló összes védőt kinyírhatja. A zombisereg utána háborgatás nélkül mászhatja meg a falat, de a sárkány arra is jó, hogy sorban betörje a kapukat a falon. Sőt ha fagyasztani tud, akkor még a fal mellett a vizet is sity-suty megfagyaszthatja, hogy onnan kerüljenek a holtak.

És talán ez is lehet a megoldás: mi van, ha a fal mágikus építői valamilyen módon tettek arról, hogy a fal melletti óceáni rész sosem fagyjon meg természetes úton,

s az Éjkirály ezért nem rohamozott még. Mert tudja, hogy akármekkora a sereg, a falon erővel nem biztos, hogy át tud törni, megkerülni meg nem tudja. De most,

hogy - akárcsak véletlen - a kezébe került egy (felteszem) fagyasztásra képes sárkány, megalkothatja a saját kerülőútját.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

 

Benjennek Bran is szólhatott. Nem bánnám ha erre lenne utalás később bár kétlem.

 

Ha az Éjkirály Drogont lövi ki akkor az csak simán kimult volna ott a sziklán és a másik kettő még felgyújthatja, a repkedő sárkány viszont beleesett a jeges vizbe és a többiek már nem tudták megsemmisiteni a testét. Nem biztos hogy igy is tervezte de igy tutira sikerült sárkányhoz jutnia az Éjkirálynak

 

Arya már régóta egy pszihopata. Elégcsak megnézni azt amit az Ikreknél művelt az évad elején. Oké azok csak nevenincs Freyek voltak de a nagyrészük tuti ártatlan volt és a legfőbb bűnük az volt hogy Freynek születtek.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

 

Már azt is vártam, hogy Jont a harmadik sárkány viszi vissza.

 

 

Én is arra számítottam, hogy Jont az életben maradt sárkány bevárja. Jobb lett volna, de talán nehezen kivitelezhető.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

GOT

 

Amiről talán még nem beszélgettünk eleddig, vagy csak elkerülte a figyelmem: Cersei terhessége alaposan keresztbe tehet a Euronnal kötendő szövetségnek... szóval gyanítom, hogy el kell titkolnia, amíg tudja.

 

Bomarr, a lentebbi témához: szerinted egy Más vagy egy élőhalott átrepülhetne sárkány háton a fal fölött, vagy a varázs úgy is megállítaná őket?

 

Szerintetek a Drogont megsebző nyíl mérgezett volt? Olvastam egy olyan teóriát, hogy nem véletlenül nevezték "Skorpiónak", ráadásul Qyburn méregkeverő, és teljesen logikus lenne méreggel bevonni a nyílhegyet, ha már úgy is arra spekulálnak, hogy eltalálják vele a sárkányt.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

GOT

 

Amiről talán még nem beszélgettünk eleddig, vagy csak elkerülte a figyelmem: Cersei terhessége alaposan keresztbe tehet a Euronnal kötendő szövetségnek... szóval gyanítom, hogy el kell titkolnia, amíg tudja.

 

Bomarr, a lentebbi témához: szerinted egy Más vagy egy élőhalott átrepülhetne sárkány háton a fal fölött, vagy a varázs úgy is megállítaná őket?

 

Szerintetek a Drogont megsebző nyíl mérgezett volt? Olvastam egy olyan teóriát, hogy nem véletlenül nevezték "Skorpiónak", ráadásul Qyburn méregkeverő, és teljesen logikus lenne méreggel bevonni a nyílhegyet, ha már úgy is arra spekulálnak, hogy eltalálják vele a sárkányt.

 

 

Vannak, akik szerint Cersei hazudik a terhességéről, csak hogy biztosítsa Jaime hűségét. Bár ha igaz, annál is nehezebb lenne Jaime-nek megállítania, ha Cersei átmenne Mad Queen üzemmódba. :D Ami a skorpiót illeti, az egy nálunk is létező haditechnikai fogalom az ilyenfajta középkori ostromfegyverre, szóval nem feltétlenül kell méregtől tartani.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

GOT

 

Amiről talán még nem beszélgettünk eleddig, vagy csak elkerülte a figyelmem: Cersei terhessége alaposan keresztbe tehet a Euronnal kötendő szövetségnek... szóval gyanítom, hogy el kell titkolnia, amíg tudja.

 

Bomarr, a lentebbi témához: szerinted egy Más vagy egy élőhalott átrepülhetne sárkány háton a fal fölött, vagy a varázs úgy is megállítaná őket?

 

Szerintetek a Drogont megsebző nyíl mérgezett volt? Olvastam egy olyan teóriát, hogy nem véletlenül nevezték "Skorpiónak", ráadásul Qyburn méregkeverő, és teljesen logikus lenne méreggel bevonni a nyílhegyet, ha már úgy is arra spekulálnak, hogy eltalálják vele a sárkányt.

 

 

Szerintem a Fal nem annyira mindenható elvégre az első évadban láttuk hogy egy élőhalott át tudott kerülni a dél oldalra (a Fekete Várban az egyik megpróbálta megölni az öreg Mormontot). Elvileg a Falban lévő varázslat minden természetfölöttit északon tart, de a jelek szerint vannak "kiskapuk". Minden bizonnyal most is valami hasonló történt, hisz láttuk hogy az elkapott élőhalottot a Faltól délre bepakolták egy csónakba. Gondolom a sárkány vitte át.

 

Ami a Skorpiót illeti: azért problémás a dolog, mert a sárkány egy varázslény. Nincs semmi a természetben aminek hasonló lenne a biológiája. Ezért nehéz kikeverni egy olyan mérget ami pont letud teriteni egy sárkányt. Lehet hogy a régmúltból vannak feljegyzések erre vonatkozóan, de ez is meglepne: a sárkányok a Targaryen-ház féltett szuperfegyverei voltak. Aligha engedték meg hogy bárki is kikisérletezze, hogy miként lehet mérgekkel kárt tenni bennük.

 

Cersei terhessége: szerintem Euron úgy van vele hogy neki kell ezaz érdekházasság a gyereket meg majd elteszi láb alól. Az biztos hogy ő aligha látná szivesen hogy ne az ő gyereke legyen az örökös.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

 

A harmadik sárkány azután hogy az első a jeges tóba esett elrepült. Ha bevárja Jont akkor valoszinüleg meghal. Nem sok értelme lett volna

 

 

Persze, de abban a kavarodásban először nem is láttam, merre van. És ha nem repül el, tudom, akkor sem lett volna egyszerű kivitelezni, pl. ezért.

 

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ha abból indulunk ki, hogy mi történik a sima kardokkal, amik összecsaptak a mások fegyvereivel, nem hiszem hogy a páncél sokat érne, hacsak nem valyriai acélból van. És valyriai acélból meg annyi sincs, hogy egy kutyát felvértezzenek vele, nehogy egy egész sárkányt :D

Szerkesztve: - Nabopolasszar
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

 

Ha abból indulunk ki, hogy mi történik a sima kardokkal, amik összecsaptak a mások fegyvereivel, nem hiszem hogy a páncél sokat érne, hacsak nem valyriai acélból van. És valyriai acélból meg annyi sincs, hogy egy kutyát felvértezzenek vele, nehogy egy egész sárkányt :D

 

:lol:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.