Ugrás a kommentre

4x05 - Kindred


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

5. rész - Kindred / Rokonság

 

epguider404.jpg

 

Írta: Dave Filoni, Henry Gilroy

Rendezte: Sergio Paez

 

Helyszín: Lothal, Yavin 4

 

Szereplők:

Kanan Jarrus - Freddie Prinze Jr.

Ezra Bridger - Taylor Gray

Garazeb Orellios - Steve Blum

Hera Syndulla - Vanessa Marshall

Sabine Wren - Tiya Sircar

Ryder Azadi - Clancy Brown

Jai Kell - Dante Basco

Rukh - Warwick Davis

Thrawn főadmirális - Lars Mikkelsen

Arihnda Pryce kormányzó - Mary Elizabeth McGlynn

Mon Mothma - Genevieve O'Reilly

LS-21 - Vanessa Marshall

Erskin Semaj - Josh Brener

C1-10P

 

Történet

A lothali lázadók és a Ghost legénysége arra készül, hogy a Defender hiperhajtóművét felhasználva valaki visszavigye a Yavin IV-re a vadászgép adathordozóját. Ám a feladat nem veszélytelen. Lothal körül blokádot emelt a Birodalom, a kiszemelt U-szárnyú öreg és sokat látott, ráadásul Thrawn főadmirális kedvenc orvgyilkosa már hőseink nyomában van a Birodalommal együtt. Ám a Lothal tartogat még csodákat.

 

Rebels Recon

 

Érdekességek

- Rukh először az 1991-ben megjelent, Timothy Zahn által írt Star Wars regényben, A Birodalom örököseiben tűnt fel, ugyanabban a könyvben, ahol Thrawn főadmirális is bemutatkozott. Rukh külső leírása számos változáson esett át az évtizedek során - egyes illusztrációk szerint hatalmas, nehézkesen mozgó teremtmény, míg máshol ismerősebb a külleme. A regény szerint is kisebb, szívós lény. Ez az első feltűnése mozgóképes tartalmon.
- Amikor Timothy Zahn a regény trilógiáját írta, megfordult a fejében az ötlet, hogy Rukh a sith nevű faj tagja legyen, magyarázatként arra, miért hívták Darth Vadert "a Sith Sötét Nagyurának." Ez azelőtt volt, hogy közismert lett volna, hogy a Jedikkel ellentétes, sötét oldali szektát hívják Sith-nek. A Lucasfilm elutasította az ötletét, így Zahn megalkotta a noghri fajt.
- Ebben az epizódban szerepel először Pryce kormányzó harci páncélja, követve a hasonló megjelenésű Tarkin és Thrawn felszerelését. Valamennyi öltözet A Birodalom visszavágban látható Veers tábornok kinézetén alapszik.
- A Lothalban rejlő spirituális titkok, amelyekre a Loth-farkasok rejtélyes képességeivel utaltak, utalás Maketh Tua kormányzó szavaira, amiről a végzetét megelőzően beszélt a második évad elején. 

 

Concept Art galéria

 

1.jpg

Rukh koncepció rajza

 

2.jpg

Kanan és a Loth-farkas 

 

3.jpg

Loth-farkas koncepció rajz 

 

4.jpg

Hera és Kanan a naplementében

 

5.jpg

A Lothal-i szikla rajzok

 

6.jpg

Lothal-i tundra és a farkasverem 

 

7.jpg

A misztikus barlangjárat 

 

8.jpg

Rukh, Pryce kormányzó és egy rohamosztagos koncepció rajza

 

9.jpg

A Loth-farkasok és Ezra 

 

10.jpg

A sziklabarlang belülről 

 

 

Pár kitétel.

 

1. A letöltéssel kapcsolatban itt, a felirattal kapcsolatban pedig itt találsz információt. Ezt a topikot ne ezekre használd.

2. Amennyire az lehetséges próbálj meg az adott rész keretei között maradni.

3. A történet elemeit ne rakd spoiler gomb mögé. Itt az epizód konkrét történéseit tárgyaljuk ki.

4. Csak akkor szólj hozzá a témához, ha már láttad az aktuális részt.

5. Tartsd be a fórumszabályzatban leírtakat.

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ez a rész folyamatos hátborzongást okozott. A farkasokkal, Kanan megszólításával, és a végével... Szóval akkor nem a Kyberek, meg az ásványok kellenek a Birodalomnak, a korábban a Tua által emlegetett, személyesen az Uralkodótól származó parancs valami mást takar. Valamit az Erővel kapcsolatban. Elképzelésem sincs mi lehet ez, de a végén a falfestményen a lothali Jedi templom volt felhasadva. Nagyon érdekes ez az egész, kíváncsi vagyok, hová fog kifutni.

 

Lehet itt is van egy olyan, az Ismeretlen Régiót fürkésző obszervatórium, mint a Jakkún? Vagy az Uralkodó vadászik az olyan, az Erő által különlegesen átjárt bolygókra, mint a Dagobah, az Ilum vagy a Dathomir? Vagy valami teljesen más van itt, amit a drága Palpatine ki akar használni? Az biztos, hogy most lett még érdekesebb a Rebels utolsó évada.

 

Amúgy az epizód alatt elég durván elkapott az ep5 hangulata annak tekintetében, hogy Kanan és Hera végre kimutatták egymás iránti érzésüket, mint Han és Leia, erre kénytelenek voltak a Birodalom miatt szétválni. Az Erőről is kaptunk néhány újabb dolgot, misztikusabb bevonata is volt a résznek (és ezúttal is egy barlangban elevenedett meg a misztikum), és akárcsak a Falconra Vader, úgy Ezráékra Rukh kezdett vadászni.

 

Apropó, Rukh, nagyon tetszik az új külső. A noghrik sosem voltak barátságos külsővel megáldva, de nekem valahogy nem jött át, hogy Rukh fenyegető lenne. Most viszont baromira borzongató volt, ahogy kérlelhetetlen vérebként lohol Ezráék nyomában. És lehet, hogy eredményeket is fel tudott volna mutatni, ha Pryce nem hozza az arrogáns birodalmi formáját. Ez a nő sem tanul semmiből, és láthatóan baromira lenézi Rukhot. Thrawn miért tartja maga mellett Pryce-t? Harmadszorra bizonyítja be az inkompetenciáját. Constantine-t ennyi idő után már száműzte a közeléből. Mondjuk annak is meg lett az ára...

 

Végre Hera és Kanan között elcsattant a csók. Amikor harmadszorra lőtték el, hogy megszakítják őket, már én is fogtam a fejem. Az előző részben még megmosolyogtató volt (az első alkalomra meg ugye nem emlékeztem), de most már nekem is sok volt ez az ismétlődő, de legalább már első alkalommal is sablonos poén. Szerencse, a készítők most tényleg csak az agyunk húzására használták, mert aztán csak jött a csók. Reméljük, nem az utolsó.

 

Még kiemelném Hera húzását. Az, ahogy a konstrukciós modulon keresztül ugrik hipersebességre, az nagyon komoly. Lazán lezúzott ott mindent. Szerintem erre a pusztításra várt azóta, hogy szétlőtték az osztagát. Most végre odacsaphatott. Azért vannak neki is merész ötletei, nem csak Hannak.

 

Na, jöjjön a folytatás, kíváncsi vagyok, az hová vezet. Az biztos, hogy lesz még itt meglepetés, kérem szépen.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ez a rész igazán meglepett, de a jó értelemben!

 

Szépen építgetik tovább a misztikus vonalat a farkasokkal. Vajon mi lesz ebből? Nagyon lebilincselő volt az egész. Érezni lehetett, hogy itt most megmozdult valami. A csúcspont az a....nem is tudom hogy mondjam. Mini féreglyuk? Átjáró? Az, hogy átsétáltak a bolygó egy féltekéjéről a másikra pár másodperc alatt az azért komoly volt. Filoni mindig is pedzegette ezt a misztikus vonalat, itt sem hazudtolta meg magát. Most már egyértelműen az évad és a sorozat legérdekesebb kérdése, hogy mi lesz a két jedivel. A Dume/Doom továbbra is kettős jelentőséggel bírhat, bár azért remélem nem fognak kinyiffanni. De most már simán el tudom képzelni, hogy eltűnnek valami átjáróban vagy hasonló. :D Bár nem tudom ez mennyire tetszene...

 

Az epizód többi eseménye is remek volt! Ezek közül természetesen kiemelkedik Rukh! Megkockáztatom, hogy a sorozat magasan legfélelmetesebb karaktere. Kár, hogy csak most csatlakozott. Tényleg ijesztő, pedig nem vagyok már gyerek. Viszont amikor megjelent kivert a víz. A hangja csak emelte ezt az attitűdöt. Remekül kivitelezett karakter. Spalko Pryce egyre arrogánsabb, remélem kinyiffan hamarosan. 

 

A lázadó csapat szétvált, kicsit olyan érzésem volt mintha pl. Kanan és Hera búcsúzkodtak volna. Ahogy az ajtó rácsukódott Herarára azt mondtam: na ezek se látják egymást többet. Most kb. azok vannak a lázadásnál akiket a RO-ban is tudunk: Hera és Chopper. Bár kétlem, hogy ne egyesülnének még újra, hiszen a trailerben van olyan jelenet ami későbbi részekből volt. Tetszettek Hera és Kanan beszélgetései a közös jövőről. Azért sejthető, hogy ebből nem lesz semmi, de azért mégis valahogy szívet melengető. A csók is csak elcsattant. Vicces volt ahogy mindenki mosolygott az akciót látva. :D 

Egyébként lehet, hogy elkerülte a figyelmem, de azt ki lett mondva, hogy miért maradnak a bolygón Kananék? Elrepülhettek volna Herával. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

On 2017. 11. 06. at 2:22 PM, Dzséjt írta:

Ez a rész folyamatos hátborzongást okozott. A farkasokkal, Kanan megszólításával, és a végével... Szóval akkor nem a Kyberek, meg az ásványok kellenek a Birodalomnak, a korábban a Tua által emlegetett, személyesen az Uralkodótól származó parancs valami mást takar. Valamit az Erővel kapcsolatban. Elképzelésem sincs mi lehet ez, de a végén a falfestményen a lothali Jedi templom volt felhasadva. Nagyon érdekes ez az egész, kíváncsi vagyok, hová fog kifutni.

Jó meglátás. Visszagondolva lehetett volna a kyber is, de azóta se bányásszák. A Halálcsillagra célzott? Se híre se hamva (bár továbbra se tudom minek annyi modul a bolygó köré, de az is lehet, hogy nincs nagy jelentősége). Tényleg izgalmas mi lehet ott, ha egyáltalán ott van, és nem másik bolygón. Viszont ha Lothal a kulcs akkor hőseink onnan már nem mennek el. 

On 2017. 11. 06. at 2:22 PM, Dzséjt írta:

 

Lehet itt is van egy olyan, az Ismeretlen Régiót fürkésző obszervatórium, mint a Jakkún? Vagy az Uralkodó vadászik az olyan, az Erő által különlegesen átjárt bolygókra, mint a Dagobah, az Ilum vagy a Dathomir? Vagy valami teljesen más van itt, amit a drága Palpatine ki akar használni? Az biztos, hogy most lett még érdekesebb a Rebels utolsó évada.

Annyit beszéltetek már erről az obszervatóriumról. Elképzelni se tudom milyen lehet, pedig asszem már Bomarr is írt róla. Hogyan működik? 

 

On 2017. 11. 06. at 2:22 PM, Dzséjt írta:

Még kiemelném Hera húzását. Az, ahogy a konstrukciós modulon keresztül ugrik hipersebességre, az nagyon komoly. Lazán lezúzott ott mindent. Szerintem erre a pusztításra várt azóta, hogy szétlőtték az osztagát. Most végre odacsaphatott. Azért vannak neki is merész ötletei, nem csak Hannak.

Az mondjuk látványnak se volt utolsó!

 

On 2017. 11. 07. at 4:57 PM, RacerX írta:

Jó rész volt. Tetszett ez a misztikum az epizódban. Kíváncsi vagyok hova fog kifutni az egész. Remélem még lesz egy pár ilyen.


Kanan fejénél eléggé ismerős alakot ábrázol a barlangrajz. :D

yoda.png

Ez nem tán a jó öreg Bendu? :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

39 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

Annyit beszéltetek már erről az obszervatóriumról. Elképzelni se tudom milyen lehet, pedig asszem már Bomarr is írt róla. Hogyan működik? 

A működését nem ismerem, még nem olvastam a Birodalom végét, amiben feltűnik a jakkui, már ha egyáltalán részletezik benne. Annyi biztos, hogy ezeket Palpatine már a főkancellársága alatt építtetni kezdte, és mindegyiknek van valami egyéni célja is, pl. fegyvert fejlesztenek, Sith ereklyéket tárolnak, vagy éppen az Ismeretlen Régiót fürkészési, az oda irányuló utat keres. Ez utóbbi a jakkui obszervatórium feladata volt, és a munkát egy, még az obszervatóriumnál is jóóóóóóval öregebb számítógép végezte el. Általában úgy írják le, mint hatalmas bunkereket, amik teli vannak laborokkal, meg ilyenekkel. Szvsz az endori bunkerre hasonlíthatnak, csak nagyobb kivitelben, meg sokkal titkosabbak.

Válasz

Ez nem tán a jó öreg Bendu? :D

Nekem inkább Yoda ugrott be.

Szerkesztve: - Dzséjt
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2 perccel korábban, Dzséjt írta:

A működését nem ismerem, még nem olvastam a Birodalom végét, amiben feltűnik a jakkui, már ha egyáltalán részletezik benne. Annyi biztos, hogy ezeket Palpatine már a főkancellársága alatt építtetni kezdte, és mindegyiknek van valami egyéni célja is, pl. fegyvert fejlesztenek, Sith ereklyéket tárolnak, vagy éppen az Ismeretlen Régiót fürkészési, az oda irányuló utat keres. Ez utóbbi a jakkui obszervatórium feladata volt, és a munkát egy, még az obszervatóriumnál is jóóóóóóval öregebb számítógép végezte el. Általában úgy írják le, mint hatalmas bunkereket, amik teli vannak laborokkal, meg ilyenekkel. Szvsz az endori bunkerre hasonlíthatnak, csak nagyobb kivitelben, meg sokkal titkosabbak.

Hát ettől nem lettem okosabb. :D Az obszervatórium megfigyelőállomást jelent,m ahol valamit "obszerválnak", azaz megfigyelnek. Ok, most a földi állomásokból indulok ki, de amíg nincs jobb megteszi.:)

2 perccel korábban, Dzséjt írta:

Nekem inkább Yoda ugrott be.

Tényleg! Mintha fénykard is lenne az oldalán.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

éppen most, Ody Mandrell írta:

Hát ettől nem lettem okosabb. :D Az obszervatórium megfigyelőállomást jelent,m ahol valamit "obszerválnak", azaz megfigyelnek. Ok, most a földi állomásokból indulok ki, de amíg nincs jobb megteszi.:)

Hidd el, nagyjából felzárkóztál. :) Nem sokat tudni még ezekről.

Lehet, hogy nem mindnek obszervatórium a neve, de eddig ilyen bunkerből csak a jakkui jelent meg, és az valóban obszervatórium volt, az Ismeretlen Régiót figyelte, és az oda vezető utat kutatta. Valószínűleg ezért ragadt rajta az egész rendszeren ez a név. Ragadványnév, de nem feltétlen a céljaikat festi le. Aztán persze ki tudja.

Mondjuk ezért sem lenne rossz, ha egy a Lothalon is feltűnne. Ezt is árnyalnák kicsit. Ráadásul ennek az egész "Sidious az Ismeretlen Régióba vágyódik" dolognak valószínűleg sok köze van az ep7-8-9-hez. De az is lehet, hogy Lothallal valami más a célja.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nekem is tetszett ez a misztikus szál! A loth-farkasról már a múlt részben lehetett sejteni, hogy komolyabb szerepe lesz,de azt nem gondoltam, hogy ilyen hamar. Érdekes, hogy nem csak hogy mindenki látta őket, de Kanant tekintették a kulcsfigurának, pedig eddig úgy tűnt, Ezra tartja velük a kapcsolatot. Mintha Ezrán keresztül akartak volna eljutni Kananhoz...

Hogy a Lothal különleges hely, az most is újabb igazolást nyert. Nem véletlenül volt itt Jedi templom, találkozott Kanan Ezrával, és ezek a farkasok sem véletlenül vannak épp itt. De hogy mit őriznek, amit valószínűleg a Birodalom is keres, az érdekes kérdés.

2 órával ezelőtt, Ody Mandrell írta:

Visszagondolva lehetett volna a kyber is, de azóta se bányásszák. A Halálcsillagra célzott? Se híre se hamva (bár továbbra se tudom minek annyi modul a bolygó köré, de az is lehet, hogy nincs nagy jelentősége). Tényleg izgalmas mi lehet ott, ha egyáltalán ott van, és nem másik bolygón. Viszont ha Lothal a kulcs akkor hőseink onnan már nem mennek el.

Lehet, hogy a kyber kristályokon kívül kell még valami más is a Halálcsillaghoz, valami, ami itt található?

 

Jó volt látni végre Hera és Kanan csókját. :) A többiek is örültek neki.

 

Pryce pedig csak a "jóhírét" öregbítette ezzel az újabb akciójával. Annyira arrogáns és ostoba, hogy érthetetlen, hogy kerülhetett a kormányzói pozícióba,. Csak voltak ennél jobb emberei a Birodalomnak. :D pláne ha a Lothal egy fontos hely a Birodalom számára is.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

14 perccel korábban, Pildi írta:

Nekem is tetszett ez a misztikus szál! A loth-farkasról már a múlt részben lehetett sejteni, hogy komolyabb szerepe lesz,de azt nem gondoltam, hogy ilyen hamar. Érdekes, hogy nem csak hogy mindenki látta őket, de Kanant tekintették a kulcsfigurának, pedig eddig úgy tűnt, Ezra tartja velük a kapcsolatot. Mintha Ezrán keresztül akartak volna eljutni Kananhoz...

Hogy a Lothal különleges hely, az most is újabb igazolást nyert. Nem véletlenül volt itt Jedi templom, találkozott Kanan Ezrával, és ezek a farkasok sem véletlenül vannak épp itt. De hogy mit őriznek, amit valószínűleg a Birodalom is keres, az érdekes kérdés.

Lehet, hogy a kyber kristályokon kívül kell még valami más is a Halálcsillaghoz, valami, ami itt található?

Kezd összeállni a kép. :) Persze Kananannak is. Nem hiába kérdezi Heratól, hogy szerinte miért jártak oda annyit?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozom hozzátok, ez a rejtélyes Erő téma végig olyan lelkesedést váltott ki bennem a rész iránt, mint utoljára talán a 2. évad fináléja. Valahogy volt benne valami, ami sugallt valami egyelőre megfoghatatlant, egy rádöbbenést vagy történést, ami hamarosan lecsap a hőseinkre, akár jó, akár rossz értelemben. Maga Kanan is mondja, hogy munkálkodik itt valami a háttérben, de még ő sem tudja, hogy mi.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Sajnos engem a nagyon misztikus szálak soha nem tudtak igazán megfogni a SW-ban, így ez a loth-farkasok pár pillanat alatt átvonulnak egy bolygó egyik feléről a másikra vonal se nyűgözött le. Viszont az a komoly dolog, amit sugallnak már annál inkább. Pláne, ahogy Kanan viszonyul a témához, most valamiért nagyon ő van ennek az egésznek a fókuszában. Lehet, hogy ez valami régi ismerőshöz fog elvezetni, csak nehogy aztán ez okozza a vesztét. Azt pedig el kell ismerni, hogy a hangulatteremtés parádésan megy a készítőknek, zseniálisan tálalták ezt az egészet.

 

Hera és Kanan viszonya igencsak érdekes. A megint utsó pillanatban megakadályozott csókjelenet már szánalmasságba hajlóan ciki volt, nem tudom miért kellett. Aztán az igazi már jól sült el. Furcsa volt Kanan "kiakadása" azon, hogy mi lesz velük, említették, hogy már beszéltek róla, de mi először látunk ebbe bele. Már eleve ez furcsa, hogy idáig húzták és kerülték ezt a készítők, ill. az is, hogy Hera és Kanan így bírták/bírják ezt.

Az az érdekes, hogy noha Kanan érdeklődik a jövőről és fájlalja, hogy Hera nem gondol ebbe bele, míg a hölgyemény nem tervez még úgy előrébb, mégis nekem azt sugallta a jelenet, mintha Kanan tudatalatt a vesztét érezné. Vagy legalábbis valami nagy drámát, ami miatt egyre inkább sürgetné, hogy történjen köztük valami, mert később talán erre nem lesz esély. Aztán a csók, a búcsú, majd ahogy Hera megérkezik a Yavin4-re... Teljesen olyan hatása volt, mintha elválnának az útjaik, Heráék megérkeztek a bázisra a RO-ra, Kanannal meg majd lesz valami máshol. Pedig aligha lesz így, de vhogy így tűnt a dramaturgiából.

 

Thrawn most nem sokat szerepelt, de Hera húzása most mintha nem lenyűgözte volna, hanem egyre jobban kezdik kihozni a sodrából. Pryce-nak meg nem sok jövőt jósolok, Thrawn eleve nem bízik már benne, oda is szúrt neki, most meg újra csúfos kudarcot vallott. Ráadásul közben pökhendi módon arcoskodott az admirális ügynökével. Ő amúgy jól sikerült karakter.

Viszont a birodalmiak ostobasága azért megint igencsak el van túlozva. Most az oké, hogy Rukh kiszagolja Zebet, nyomkövetőt használ, meg legalább kinyitja a szemét, de a többieknek sem kéne totál vaknak lenniük. Amikor ottmaradnak tudva, hogy Zeb is a közelben van, ott bóklászik a háttérben, de senki nem veszi észre, az olyan volt, mint amikor a rajzfilmekben vagy paródiákban bujkálnak a hősök.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

3 órával ezelőtt, pb69 írta:

Sajnos engem a nagyon misztikus szálak soha nem tudtak igazán megfogni a SW-ban, így ez a loth-farkasok pár pillanat alatt átvonulnak egy bolygó egyik feléről a másikra vonal se nyűgözött le. Viszont az a komoly dolog, amit sugallnak már annál inkább. Pláne, ahogy Kanan viszonyul a témához, most valamiért nagyon ő van ennek az egésznek a fókuszában. Lehet, hogy ez valami régi ismerőshöz fog elvezetni, csak nehogy aztán ez okozza a vesztét. Azt pedig el kell ismerni, hogy a hangulatteremtés parádésan megy a készítőknek, zseniálisan tálalták ezt az egészet.

Pedig a komoly sugallat is misztikus lesz, ebben biztos lehetsz. :) Egyébként ezt nem is értem... A legérdekesebbek az SW-ben szerintem az Erővel foglalkozó részek. azok elég misztikusak.

Válasz

 

Hera és Kanan viszonya igencsak érdekes. A megint utsó pillanatban megakadályozott csókjelenet már szánalmasságba hajlóan ciki volt, nem tudom miért kellett. Aztán az igazi már jól sült el.

Ezek kéz a kézben jártak. Dzséjt jól megfogta a lényegét. Neked nem tűnt fel? 

 

 

Válasz

 

Furcsa volt Kanan "kiakadása" azon, hogy mi lesz velük, említették, hogy már beszéltek róla, de mi először látunk ebbe bele. Már eleve ez furcsa, hogy idáig húzták és kerülték ezt a készítők, ill. az is, hogy Hera és Kanan így bírták/bírják ezt.

Nem kell mindent látnunk. :) Az azért nyilvánvaló, hogy volt közöttük kapcsolat (ezt a "készítők" szót mennyire utálom, a falra tudnék mászni tőle :fuckoff: )

 

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

8 órával ezelőtt, Ody Mandrell írta:

Ezek kéz a kézben jártak. Dzséjt jól megfogta a lényegét. Neked nem tűnt fel? 

Nyilván feltűnt, de ettől még ez a véleményem. Mi szükség volt erre? Ráadásul nem is évadokkal ezelőtt sütötték el ezt a már amúgy is klisés húzást, szóval ugyanúgy működött volna a csók enélkül a félbeszakított próbálkozás nélkül is. Persze ez nem olyan fontos, csak idegesítő apróság. :)

8 órával ezelőtt, Ody Mandrell írta:

ezt a "készítők" szót mennyire utálom, a falra tudnék mászni tőle

Hát de mi legyen helyette? Alkotók? Filoniék? :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2 órával ezelőtt, pb69 írta:

Nyilván feltűnt, de ettől még ez a véleményem. Mi szükség volt erre? Ráadásul nem is évadokkal ezelőtt sütötték el ezt a már amúgy is klisés húzást, szóval ugyanúgy működött volna a csók enélkül a félbeszakított próbálkozás nélkül is. Persze ez nem olyan fontos, csak idegesítő apróság. :)

Mint a készítők? :lol:

2 órával ezelőtt, pb69 írta:

Hát de mi legyen helyette? Alkotók? Filoniék? :D

Ők. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hát ez a rész gyerekek, az évad egyik legjobbja. Magával a farkasokkal, az egész misztikus dologgal, Rukh -al, stb.

 

Rukh -tól kicsit féltem, hogy miként is fogják bevonni a történetbe. Szerencsére jól sikerült, és nagyon jó karakter volt. Igazán félelmetesnek tűnik, szerintem sikerrel is vitte volna a munkáját, ha mondjuk 1. nem Ezráék lettek volna a célpontok, 2. Pryce nem ennyire arrogáns. Amúgy Pryce még mindig itt van? Az Attolon -nál szépen besült, nem tudom, hogy Thrawn miért tartja vele a kapcsolatot. 

 

A farkasok nekem nagyon bejöttek. A képességük nagyon látványosra sikeredett. Az, hogy a bolygó egyik féltekéjéből a másikba elteleportáltak egy nagyon különleges képességet ad a birtokukba. Nekem nagyon bejött Lothal déli része azokkal a vésett járatokkal, vagy mikkel. 

Ezek az állatok valamiért nagyon akarják Kanant, vajon miért? :? Fogalmam sincs, esetleg tud tenni valamit? Vagy valami teljesen más van itt a háttérben?

 

Végre elcsattant a csók Hera és Kanan között, aminek én nagyon örültem. Ha nem lenne háború, akkor lehet, hogy nem is ismerkedtek volna meg, de ha mégis, akkor most nagyon boldogok lennének.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 perccel korábban, Bence1997 írta:

Az Attolon -nál szépen besült, nem tudom, hogy Thrawn miért tartja vele a kapcsolatot. 

Mert ő a Lothal-szektor kormányzója, ami jelenleg Thrawn működési területe. Pryce bizonyos szempontból a főadmirális felettese.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

11 perccel korábban, Dzséjt írta:

Mert ő a Lothal-szektor kormányzója, ami jelenleg Thrawn működési területe. Pryce bizonyos szempontból a főadmirális felettese.

De akkor Thrawn megbeszélhetné Palpival, hogy váltsák le. Hiszen a Thrawn c. könyvben is tudott rá hatni egy dologban - mivel még nem olvastad, ezért nem árulom el, hogy miben.

Mondjuk azt nem tudom, hogy Pryce és Palpi milyen viszonyban is vannak egymással.

Szerkesztve: - Bence1997
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ha abból indulunk ki, hogy pár éve Palpatine-nal ünnepelte a Birodalom Napját, feltehetjük, hogy elég jó viszonyban vannak. :) Plusz ha jól tudom, a Pryce-család eléggé befolyásos, ez is megnehezítheti a hölgy elmozdítását a Lohtal éléről. Mindezeken túl, azért egy szektorkormányzót eltávolítani sem lehet egyszerű. Elvégre ők már eléggé magas rangú figurák, akár bolygók százaiért is felelhetnek, a pótlásuk így nem feltétlen lehet egyszerű. A Lothal-szektor meg jelenleg pont nincs olyan helyzetben, hogy megengedjen egy lyukat a parancsnoki lánc legfelső pontján - mert ugye Thrawn csak a flottájával és a katonai akciókkal foglalkozik, nem azért van ott, hogy bolygókat kormányozzon.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

11/9/2017 - 11:38 PM, Pildi írta:

Pryce pedig csak a "jóhírét" öregbítette ezzel az újabb akciójával. Annyira arrogáns és ostoba, hogy érthetetlen, hogy kerülhetett a kormányzói pozícióba,. Csak voltak ennél jobb emberei a Birodalomnak.

A Thrawn könyvet javaslom elolvasásra, abban részletesen ki van fejtve, hogy jut hatalomra. Egy rövid ízelítő:

 

Spoiler

Pryce nagyon jól kiismeri magát a birodalmi hatalmi játszmákban és igencsak éles eszű, könyörtelen nő. Tarkinnak tesz szívességet, és ezáltal szövetséget tud vele kötni: Pryce anyagot nyújt át a kormányzónak, amivel az ki tud csinálni egy moffot, cserébe megkapja Pryce Lothal kormányzóságát. Egyébként a szüleinek vállalkozása volt Lothalon, amit a Birodalom később kisajátított; Pryce maga sokkal erősebb, mint a szülői háttere. 

 

Maga a rész nagyon tetszett, sokkal jobban, mint az előző. A farkasok kapcsán is sikerült eltalálni a megfelelő hangulatot így jóval emészthetőbbé váltak. Most már nagyon kíváncsi leszek, mit hoznak ki ebből a vonalból. Tetszett még Thrawn saját bérgyilkosa, akit ráküldött a csapatra. Érdekes, hogy eddig nem került képbe, pedig lett volna alkalom a bevetésére. Nagyon jó karakternek tűnik. 

A Hera Kanan vonal nekem nagyon fura. Évadokon keresztül nem foglalkoznak vele, aztán egyszer csak előtérbe hozzák. Eddig akkor mi volt köztük? Semmi "csak" mély, feltétlen bizalom? Én azt hittem, együtt vannak... :lol: 

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

21 órával ezelőtt, Donát írta:

A Thrawn könyvet javaslom elolvasásra, abban részletesen ki van fejtve, hogy jut hatalomra. Egy rövid ízelítő:

 

  Spoileres tartalom megtekintése

 

Maga a rész nagyon tetszett, sokkal jobban, mint az előző. A farkasok kapcsán is sikerült eltalálni a megfelelő hangulatot így jóval emészthetőbbé váltak. Most már nagyon kíváncsi leszek, mit hoznak ki ebből a vonalból. Tetszett még Thrawn saját bérgyilkosa, akit ráküldött a csapatra. Érdekes, hogy eddig nem került képbe, pedig lett volna alkalom a bevetésére. Nagyon jó karakternek tűnik. 

A Hera Kanan vonal nekem nagyon fura. Évadokon keresztül nem foglalkoznak vele, aztán egyszer csak előtérbe hozzák. Eddig akkor mi volt köztük? Semmi "csak" mély, feltétlen bizalom? Én azt hittem, együtt vannak... :lol: 

 

A Thrawn könyv elolvasása tervbe van véve, de addig is köszi az infókat. Amit a sorozatban eddig láttunk Pryce-tól, az eléggé messze attól, hogy rátermett vezetőnek gondoljam, de úgy néz ki, az autokrata rendszerek máshol is úgy épülnek fel, hogy nem feltétlenül a tehetség számít az előmenetelnél, hanem sokkal inkább a megfelelő embereknek tett szívességek.

 

Kanan és Héra kapcsolatának vonatkozásában pedig én is úgy vélem, mint Ody, miszerint azért nem volt eddig téma, csupán halvány utalások történtek, mert valszeg a történet végére tartogatnak valamit, ami ezzel erősen kapcsolatos, és így nagyobbat tud szólni. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 4 hónappal később...

Ez egy igen erős rész volt, köszönhetően Rukh-nak! Meg merem kockáztatni, hogy a legjobb új karakter a sorozatban. Egy igazán gonosz, határozott, elszánt figura. Nekem nagyon tetszett. 

A negatívumok: beszélő farkasok, akiket továbbra sem tudok elfogadni, valamint beleilleszteni a Csillagok háborúja Univerzumba, emellett a szerelmi szállal sem vagyok képes megbékélni. Forgattam a szemeimet, mikor Hera és Kanan meg akarták csókolni egymást, s végül nem sikerült, mert valami közbevágott. Ezt már másodjára játsszák el az évad során. 

Szerkesztve: - caseyjones
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 1 hónappal később...

Wow, Rukh... :D Erre nem számítottam volna, bár a neve már az előző évadban is elhangzott egyszer. Amikor Zeb a távcsövön keresztül figyeli, amint egy lény közelít a búvóhelyükhöz nagy sebességgel, a frász jött rám, nagyon félelmetes látvány volt. A Birodalom most igen erősen próbálja megakadályozni, hogy hőseink sikerrel járjanak, nem átallanak egy hegységet a fejükr robbantani... ám ismét jönnek a loth-farkasok (ezúttal többen), akik valamiféle rejtett átjárón átvezetik hőseinket. Most már nagyon kiváncsi vagyok, azt hiszem megismerhetjük Lothal misztikus hátterét, és talán az Erő egy újabb szegmensébe kaphatunk betekintést Dathomir, Mortis vagy éppen Atollon után. 

 

Kanan és Hera minden közös jelenetét imádom már a kezdetektől fogva, ők a szememben a SW egyik tökéletes szerelmespárja, annyira kiegészítik egymást. És végre el csattant az a sokat várt csók (én már az első évad óta várom). Egy szebb és békés korban ők nem is találkozhattak volna nagy valószínűséggel. Szerelmük egyértelműen a sötét korszak üldözötteinek bajtársiasságából szővődött tovább. Amikor Zeb elégedetten elvigyorodott a csók láttán, egy személyben megtestesítette a Rebels-názőközönség régi óhaját. :D

 

Nagyon erős ez a záróévad (talán a premierrészt leszámítva), ha ez így folytatódik, a sorozatnak méltó helye lesz a mozifilmek és a TCW mellett.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.