Ugrás a kommentre

Adywans Empire Strikes Back Revisited


Oldfighter

Ajánlott hozzászólás

No, kikerültek Adywan effektmunkálatai:

Én megláttam ezt a nagyszámú sorozatot, és már el sem olvastam, mit takar. Kizártnak tartom, hogy ennyi mindent feltétlenül át kell alakítani, mert velük lényegesen élvezhetőbb lesz a film... :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 1 hónappal később...
Továbbra is bűzlik a dolog.... Több lépegetőt rakott be, de nem szórta szét őket. Egymás hegyén hátán van az összes. Ebben mi a jó?

Szerintem várjuk meg a teljes jelenetet illetve a filmet. ;) Az Új reménybe is iktatott pár új jelenetet.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 3 héttel később...

Amúgy youtube-on megtalálható a vele készült rádiós riport is három részletben. Sajna gyér angol tudásommal egy szót sem értek belőle, de ha esetleg valaki végighallgatja akkor pár sorban talán a lényeget leírhatná az ő munkásságáról. :D Előre is köszönet érte.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ha úgy vesszük a Birodalom visszavág volt az egyetlen film melyben ilyen szűrőt alkalmaztak.

Ha úgy vesszük, pont ez volt a lényege ennek a szűrőnek. Ezeket a szűrőket nem a huncut bika fütyije miatt teszik a filmekre, hanem rendezői koncepció miatt megfogant hangulatkeltési okokból. Ebből látszik, hogy egy amatőr fan végzi a "felújítást", aki mit sem tud a rendezésről (ezért sem tudom ezt az alkotást a hivatalos felújítások fölé emelni, akármennyire is végez a saját szintjén jó munkát). Számomra például eddig ennél a jelenetnél a legnagyobb az arconcsapás a színek átváltoztatása. Ebben a jelenetben mindig úgy éreztem, hogy a Falcon alkonyatkor érte el a Bespint. Vagyis már ez is jelzése volt annak, hogy ezen a bolygón valami nincs rendben. Homály, sötétség, ez a kettő jellemezte. Mikor ránéztem a Revisited képekre, az első dolog, ami eszembe jutott, az a napfelkelte volt. Ez azért sz*r dolog.

S már előre látom, hogy a szűrű elvételével a carboon kamra minden baljós hangulata agyon lesz verve.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hát ő egy másik felállás felől közelíti meg a dolgokat. Én minden esetre eddig túl nagy ellenvetést nem tapasztaltam ez ellen, se az oldalán, se a videók között. Max csillagok kapja állandóan, szóval a jelentős többségnek bejönnek a munkái. :D Anno nekem is volt egy olyan érzésem, hogy estefelé érkeznek, de végül ez módosult a pirkadat irányába, amikor a tetőtéri jelenetben Leia és Han már verőfényes napsütésben beszélgetnek. Persze most jöhet az a magyarázat, hogy itt már másnap van :) .

Egy szó mint száz, akárcsak a többségnek, nekem is kezd bejönni ez a színvilág. A kékes dolog Hothnál még okés, de figyelembe véve a többi epizód homogén megjelenését, itt picit soknak tartom minden helyszínnél való feltüntetését. :D

Pl Mátrixnál ezt remekül oldották meg. :D Zöld volt a Mátrix, kék a való világ.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nekem továbbra is az a bajom, hogy nem látom az alázatot. Azért ezt a filmet Lucas, Kershner és még egy rakat fickó készítette ilyenre. Erre jön egy fan, aki összebarmolja az egészet. Amúgy meg ha este van akkor este van. Ki ez a csávó, hogy csak úgy átvariálja? Így vagyok a színekkel is. Bele nyúl a művész koncepciójába. Semmi bajom nem lenne vele, ha csak magának otthonra készítené, de ezzel ellentétben már lassan úgy tűnik fel, mint egy ige hirdető. Menjen már....

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ez kicsit súlyos fogalmazás érzésem szerint. Akinek nem tetszik az ne nézze. :D Mindenkinek nem jöhet be. Másrészről meg azt tudnám mondani, hogy semmi szükség se lenne ilyenre, de a pozitív visszajelzések nem ezt erősítik meg. :) A Lucasfilms-nek normálisan kellett volna felújítani a régieket és akkor nem lenne igény fanok munkáira. Másrészről meg "otthonra" készíti. Moziba szerintem tutira nem fogják bemutatni. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nekem továbbra is az a bajom, hogy nem látom az alázatot. Azért ezt a filmet Lucas, Kershner és még egy rakat fickó készítette ilyenre. Erre jön egy fan, aki összebarmolja az egészet. Amúgy meg ha este van akkor este van. Ki ez a csávó, hogy csak úgy átvariálja? Így vagyok a színekkel is. Bele nyúl a művész koncepciójába. Semmi bajom nem lenne vele, ha csak magának otthonra készítené, de ezzel ellentétben már lassan úgy tűnik fel, mint egy ige hirdető. Menjen már....

Nekem is ez a véleményem...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nekem továbbra is az a bajom, hogy nem látom az alázatot. Azért ezt a filmet Lucas, Kershner és még egy rakat fickó készítette ilyenre. Erre jön egy fan, aki összebarmolja az egészet. Amúgy meg ha este van akkor este van. Ki ez a csávó, hogy csak úgy átvariálja? Így vagyok a színekkel is. Bele nyúl a művész koncepciójába. Semmi bajom nem lenne vele, ha csak magának otthonra készítené, de ezzel ellentétben már lassan úgy tűnik fel, mint egy ige hirdető. Menjen már....

Tökéletes megfogalmazás. Már várom a napot, mikor fanok Picasso képeit festik át, Tolkien könyveit írják át. Az igényre meg azt tudom mondani, hogy nem egyéni igények szerint készülnek a filmek. Ez a "semmi szükség se lenne, ha..." is ilyen, mert mindig lenne egy fanyalgó, akinek nem tetszik Chewbacca szakállának bal szőrszálának hajlási szöge. Na akkor neki külön kiadást csináljunk? Nincs "normális" felújítás, mert ahány ízlés, annyi ficam. Ez még senkit sem jogosít fel arra, hogy valaki más alkotásába, jól vagy rosszúl, de mindenképpen belerondítson.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Tökéletes megfogalmazás. Már várom a napot, mikor fanok Picasso képeit festik át, Tolkien könyveit írják át. Az igényre meg azt tudom mondani, hogy nem egyéni igények szerint készülnek a filmek. Ez a "semmi szükség se lenne, ha..." is ilyen, mert mindig lenne egy fanyalgó, akinek nem tetszik Chewbacca szakállának bal szőrszálának hajlási szöge. Na akkor neki külön kiadást csináljunk? Nincs "normális" felújítás, mert ahány ízlés, annyi ficam. Ez még senkit sem jogosít fel arra, hogy valaki más alkotásába, jól vagy rosszúl, de mindenképpen belerondítson.

Én azért nem pocskondiáznám a fanok műveit, mert valamely szinten mindegyik a Lucas féle "álom" meggyalázása. Pl nem tudom Simon Zoli is mit szólna ha barmolásnak tekintenék a műveit, amit így úgy de az eredeti Lucas képekből, promóciós anyagokból nyúl le? Én nem tenném az tuti, mert remek alkotásokat készít, akárcsak más fan aki megszerette az egész SW univerzumot. Adywan is egy ilyen. Nem a történetbe rondít bele, hogy ennyire szidni kellene. De hát ízlések és ficamok. Én inkább támogatnám őt, mert van tehetség benne.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem nem lett pocskondiázva senki. :) Egyszerűen leírtuk, hogy szerintünk gázos a srác. Ez még nem pocskondiázás. Simon Zoli példája pedig teljesen rossz. Ő milyen eredeti Lucasfilmes képet alakított át? Saját maga készít egy új művet, és nem másét alakítgatja.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.