Ugrás a kommentre

SW könyvek


Darth Revan9

Ajánlott hozzászólás

Nekem őszintén szólva jobban tetszenek azok az SW könyvek, amiket az utóbbi pár évben írtak. Ezek jobban összekötik a filmeket. A gonosz útvesztője és a Sötét Nagyúr egyszerűen fenomenális. A két új Zahn könyv: A túlélők keresése és A Kirajzás jobban bejönnek, mint a régi Zahn könyvek.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A Szukits kiadó jelenleg tervezet SW könyvei:

 

1. Drew Karpyshyn: Darth Bane: Path of Destruction,

2. Drew Karpyshyn: Darth Bane: Rule of Two,

3. Timothy Zahn: Allegiance,

4. Sean Stewart: Yoda: Dark Rendezvous,

5. Micheal A. Stackpole: I, Jedi,

6. Micheal Reaves: Deathstar,

7. Timothy Zahn: A múlt kísértete, 2. kiadás,

8. Timothy Zahn: A jövő látomása, 2. kiadás.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Zahn új könyvei valóban jobbak a régieknél. Kevesebb bennük a "minő véletlen, a főszereplő éppen ott tartózkodik, ahol a fontos események történnek".

 

Ezek az angol címek arra utalnak, hogy angol nyelven jelennek meg, vagy azokat is lefordítják?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nekem őszintén szólva jobban tetszenek azok az SW könyvek, amiket az utóbbi pár évben írtak. Ezek jobban összekötik a filmeket.

Nekem viszont a régebbiek jönnek be jobban, a mostaniakból hiányzik azok hangulata, persze a Sötét nagyúr piszok jó volt, és a Kirajzás is tetszett, de a hangulat más.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A Gonosz labirintusa és a Sötét Nagyúr nagyon tetszettek, mégpedig azért mert akár így is történhettek az események.

 

 

Nem tudna valaki mondani Bp-en egy könyvesboltot, ahol a Kirajzás és a Túlélők keresése megvan? Utcai árusoknál nem találom őket.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A Gonosz labirintusa és a Sötét Nagyúr nagyon tetszettek, mégpedig azért mert akár így is történhettek az események.

 

 

Nem tudna valaki mondani Bp-en egy könyvesboltot, ahol a Kirajzás és a Túlélők keresése megvan? Utcai árusoknál nem találom őket.

 

Na igen A gonosz útvesztőjét és a Sötét Nagyurat nehéz lenne überelni. A Sith-ek bosszújával együtt egy nagyszerű külön kis trilógiát alkot. Palpi elrablása a Gonosz útvesztőjében jobb szerintem.

 

Alexandra könyvesboltokban keresd őket. Ott még talán vannak.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hát tény hogy vannak egész jó SW könyvek és sajnos elég gyatrák is. Nekem speciel Zahn regényei a sok pozitív kritikával ellentétben nem igazán tetszenek. Annyira mondják, hogy így meg úgy őrzi az SW hagyományokat, pedig sztem átlagon aluliak. Egyetlen pozitív dolog bennük az új karakterek. Pontosabban csak Karrde meg Mara, a többi említésre sem méltó. A történetek is elég erőltetettek. Plussz még egy igazi ellenfelet sem kapunk, akivel Luke megküzdhetne. (Trawn nem elég sötét, C' Baoth meg szánalom). Pedig kiváncsi lettem volna egy olyan valakire akivel Luke igazi nagy párbajt vívhat. (vagy van ilyen csak nem hallottam róla? ;) ) Mondjuk Luke mindig is kedvencem volt, bár sztem (ezért lehet hogy megköveztek :nana: ) a köztársaság akármelyik nevesebb jedije simán überelte volna ha kortársak lettek volna.

Aztán itt van még a Luke-Mara kapcsolat. Erről nem szólok semmit...

 

Amely könyvek kifejezetten tetszettek: A klónok támadása, A sithek bosszúja Salvatore és Stover egyaránt fantasztikus stílusban írták meg a könyveket. Stovertől szívesen elolvasnám a többi SW könyvét is.

Az ep 4-5-6 is tetszik könyvben, bár a régi idők stílusa nem tartozik a kedvenceim közé.

Gonosz útvesztője, Sötét nagyúr =kiváló

Jedi tanonc sorozat: padawan koromban tetszett :D

 

Hát ennyi, ami így hirtelen eszembe jut. Bár képregényekről tudnék még vagy 100 oldalt írni. :?

 

És egy kérdés: Hallottam egy olyan könyvről, ami a "jedi nem szerethet" témát boncolgatja. Állítólag az első felében Obi-Wan és Siri kapcsolatról van szó, a másikban pedig Anakin-Padmé. Nem tudjátok mi lehet ennek a címe?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Plussz még egy igazi ellenfelet sem kapunk, akivel Luke megküzdhetne. (Trawn nem elég sötét, C' Baoth meg szánalom). Pedig kiváncsi lettem volna egy olyan valakire akivel Luke igazi nagy párbajt vívhat. (vagy van ilyen csak nem hallottam róla? :nana: )

Hát Zahn írásaiban csak C'Baoth és Luuke Skywalker ér fel vele tudásban. Az utóbbival meg is küzd, de nem tudja legyőzni. Mara öli meg helyette.

Mondjuk Luke mindig is kedvencem volt, bár sztem (ezért lehet hogy megköveztek icon16.gif ) a köztársaság akármelyik nevesebb jedije simán überelte volna ha kortársak lettek volna.

Mit vársz attól, akit mindössze pár hónapig képeztek? És hát Vadert rajta kívül csak Obi-Wan győzte le... Cin Drallig pl. simán elbujott... Yoda és Windu még jobb volt nála, de hát ők nem küzdöttek meg Vaderrel...

És egy kérdés: Hallottam egy olyan könyvről, ami a "jedi nem szerethet" témát boncolgatja. Állítólag az első felében Obi-Wan és Siri kapcsolatról van szó, a másikban pedig Anakin-Padmé. Nem tudjátok mi lehet ennek a címe?

Talán a Secrets of the Jedi lehet. A többi szóba jöhető kötet a címek alapján másról szól, ebbe viszont beleférhet témában is és galaktikus időben is...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hát tény hogy vannak egész jó SW könyvek és sajnos elég gyatrák is. Nekem speciel Zahn regényei a sok pozitív kritikával ellentétben nem igazán tetszenek. Annyira mondják, hogy így meg úgy őrzi az SW hagyományokat, pedig sztem átlagon aluliak. Egyetlen pozitív dolog bennük az új karakterek. Pontosabban csak Karrde meg Mara, a többi említésre sem méltó. A történetek is elég erőltetettek. Plussz még egy igazi ellenfelet sem kapunk, akivel Luke megküzdhetne. (Trawn nem elég sötét, C' Baoth meg szánalom). Pedig kiváncsi lettem volna egy olyan valakire akivel Luke igazi nagy párbajt vívhat. (vagy van ilyen csak nem hallottam róla? ;) ) Mondjuk Luke mindig is kedvencem volt, bár sztem (ezért lehet hogy megköveztek :nana: ) a köztársaság akármelyik nevesebb jedije simán überelte volna ha kortársak lettek volna.

Aztán itt van még a Luke-Mara kapcsolat. Erről nem szólok semmit...

 

Amely könyvek kifejezetten tetszettek: A klónok támadása, A sithek bosszúja Salvatore és Stover egyaránt fantasztikus stílusban írták meg a könyveket. Stovertől szívesen elolvasnám a többi SW könyvét is.

Az ep 4-5-6 is tetszik könyvben, bár a régi idők stílusa nem tartozik a kedvenceim közé.

Gonosz útvesztője, Sötét nagyúr =kiváló

Jedi tanonc sorozat: padawan koromban tetszett :D

 

Hát ennyi, ami így hirtelen eszembe jut. Bár képregényekről tudnék még vagy 100 oldalt írni. :?

 

És egy kérdés: Hallottam egy olyan könyvről, ami a "jedi nem szerethet" témát boncolgatja. Állítólag az első felében Obi-Wan és Siri kapcsolatról van szó, a másikban pedig Anakin-Padmé. Nem tudjátok mi lehet ennek a címe?

 

Zahn szereti boncolgatni, megmagyarázni a dolgokat a könyveiben. Star Wars hangulatnak szerintem nincs nyoma bennünk. Viszont, akik szeretik a magyarázós dolgokat azok szeretik a könyveit. Engem hagulatialg Star Trek-re emlékeztetnek. Az új könyvei viszont nagyon bejöttek (A túlélők keresése, Kirajzás)

És igen van akivel Luke nagy párbajt vívhat. Desann. Bár ő a Jedi Knight 2 című PC játékban szerepelt. De könyvben ott van Darth Caedus.

Salvatore kedvenc írom. A klónok támadása nagyon jó. (Bár én minden magyarul megjelent könyvét olvastam.) Jó lett volna, ha kiadják a New Jedi Order: Vector Prime című könyvét is.

Stower A Sith-ek bosszúja könyve felülmúlhatatlan. Nagyon jól ábrázoéja a karaktereket és az érzelmeket.

Azt hiszem a " Jedi nem szerethet" témát a Jedi Apprentice sorozat utolsó 2 special edition kötete boncolgatja.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hát Zahn írásaiban csak C'Baoth és Luuke Skywalker ér fel vele tudásban. Az utóbbival meg is küzd, de nem tudja legyőzni. Mara öli meg helyette.

 

Mit vársz attól, akit mindössze pár hónapig képeztek? És hát Vadert rajta kívül csak Obi-Wan győzte le... Cin Drallig pl. simán elbujott... Yoda és Windu még jobb volt nála, de hát ők nem küzdöttek meg Vaderrel...

 

Talán a Secrets of the Jedi lehet. A többi szóba jöhető kötet a címek alapján másról szól, ebbe viszont beleférhet témában is és galaktikus időben is...

 

És még ott van a klón Luke is. Őt el is felejtettem.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Stower A Sith-ek bosszúja könyve felülmúlhatatlan. Nagyon jól ábrázoéja a karaktereket és az érzelmeket.

A Klónok Háborújában Karen Travis egész jól átvette ezt a stílust. :nana: Persze nem azonos Stoverrel, de nekem tetszik.

Azt hiszem a " Jedi nem szerethet" témát a Jedi Apprentice sorozat utolsó 2 special edition kötete boncolgatja.

Nem stimmel. Az egyik BBY 41-ben, a másik BBY 39-ben játszódik. Kétlem, hogy az Anakin/Padme párossal foglalkozna.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A Scholastic kiadó (Jedi-növendék sorozat, Jedi Quest, Last of the Jedi sorozatok) új sorozatot indít jövő évtől Rebel Force címmel. Az 1. rész Target, a 2. rész a Hostage címet viseli, jövő év elején jelennek meg Amerikában. A sorozat a 4. és az 5. rész között fog játszódni a klasszikus trilógia hőseivel (Luke, Leia, Han) a főszerepben.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A Del Rey kiadó 2013-ig meghosszabbította szerződését. Az elkövetkezendő 5 évben 45 új SW könyv kiadását tervezik, ebből 35 lesz regény.

 

A jelenlegi tervek között szerepel:

 

2008:

 

Karen Millar: The Clone Wars 2: Wild Space

Matthew Stower: Luke Skywalker and the Shadows of Mindor

 

2009:

 

Micheal Reaves: Coruscant Nights 3: Patterns of Force

Aaron Allston: Fate of the Jedi 1: Outcast (A Legacy of the Force sorozat folytatása)

Elaine Cunningham: Blood Oath (a LotF és a FotJ sorozatokhoz)

Christie Golden: Fate of the Jedi 2: Omen

Karen Traviss: The Clone Wars 3: No Prisoners

Karen Traviss: Imperial Commando: 501st

Troy Denning: Fate of the Jedi 3: Abyss

Joe Schreiber: Star Wars horror regény, még nincs címe ( elég furi lesz)

Karen Millar: The Clone Wars 4

Drew Karpyshyn: Darth Bane 3

 

2010:

 

Aaron Allston: Fate of the Jedi 4

Paul S. Kemp: Crosscurrent

Christie Golden: Fate of the Jedi 5

Karen Traviss: Imperial Commando 2

Karen Millar: The Clone Wars 5

Toy Denning: Fate of the Jedi 6

Alex Irwine: Nomi Sunrider regény

Aaron Allston: Fate of the Jedi 7

 

2011:

 

Christie Golden: Fate of the Jedi 8

Troy Denning: Fate of the Jedi 9

Karen Traviss: Boba Fett regény

Micheal Reaves és Maya Kaathryn Bohnhoff: Star Wars regény, mely 1-2 évvel játszódik az Új Remény előtt.

 

 

És még előre van jelezve egy The Old Republic regény az új MMO játékhoz kapcsolódóan.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szép kis lista. Remélem a magyar kiadók rákapcsolnak, mert sajna az angol tudásom nem igazán elég könyvek olvasásához :D .

 

Matthew Stower: Luke Skywalker and the Shadows of Mindor

Ezt várom a legjobban. Plusz remélem a klónháborús sorozatot is folytatja a magyar kiadó, ha már elkezdte.

 

 

Joe Schreiber: Star Wars horror regény, még nincs címe

Hohó. Mi készülődik itt! Bár én már régóta gondolkoztam rajta, hogy jó lenne egy ilyen. Szerintem simán belefér az SW univerzumba. Sőt, ha jobban belegondolok sokkal inkább egy kis durvulást tudnék hozzáképzelni a sagához, mint mondjuk Jar Jar meg a droidok szerencsétlenkedéseit. A háború nem a poénokról szól. :D:D:):)

 

Hajrá Joe Shcreiber. ajjj de sokára lesz még

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szép kis lista. Remélem a magyar kiadók rákapcsolnak, mert sajna az angol tudásom nem igazán elég könyvek olvasásához :D .

 

Matthew Stower: Luke Skywalker and the Shadows of Mindor

Ezt várom a legjobban. Plusz remélem a klónháborús sorozatot is folytatja a magyar kiadó, ha már elkezdte.

 

 

Joe Schreiber: Star Wars horror regény, még nincs címe

Hohó. Mi készülődik itt! Bár én már régóta gondolkoztam rajta, hogy jó lenne egy ilyen. Szerintem simán belefér az SW univerzumba. Sőt, ha jobban belegondolok sokkal inkább egy kis durvulást tudnék hozzáképzelni a sagához, mint mondjuk Jar Jar meg a droidok szerencsétlenkedéseit. A háború nem a poénokról szól. :):):D:D

 

Hajrá Joe Shcreiber. ajjj de sokára lesz még

 

A magyar kiadó(k) ezeknek a könyveknek csak a töredékét fogják kiadni sajnos. Örülhetünk ha ezekből a könyvekből 15 megjelenik magyarul. A klónháborús sorozatot én is remélem, hogy folytatják. Ha a Szukits Kiadó fogja kiadni őket, akkor sajnos nem egyhamar. Talán 2-3 évet is várnunk kell majd rá. Viszont, ha a Probook vásárolta fel a jogokat a The Clone Wars további köteteihez akkor akár már jövőre jöhetne a Wild Space.

A Matt Sower-esre én is kíváncsi vagyok.

 

Személy szerint viszont a The Old Republic-ot várom nagyon!!!

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem tudna valaki mondani Bp-en egy könyvesboltot, ahol a Kirajzás és a Túlélők keresése megvan? Utcai árusoknál nem találom őket.

A Kirajzást ma láttam a Nyugatival szemben az Alexandrában, a Túlélők nem rémlik, de van egy rakat SW könyv egy helyen a sci-fi szekcióban.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

...sokkal inkább egy kis durvulást tudnék hozzáképzelni a sagához, mint mondjuk Jar Jar meg a droidok szerencsétlenkedéseit. A háború nem a poénokról szól. :D:):):D

Ez igaz, de a filmesek közül sokakat nem nagyon izgat. Az amerikai, angol és francia II. Világháborús filmek jelentős része igencsak előtérbe helyezi a poénokat. Különösen az olyanokat, amiben azt mutatják be, hogy a főhősök hogyan veszik palira az ellenséges katonákat. Tisztára olyannak mutatva a náci katonákat (és néha a saját katonáikat is, akik nem tartoznak a főhősök közvetlen környezetéhez), mint a TCW a B1-es droidokat. (Mielőtt még példát követelnének az ellenvéleményt tartók: Piszkos tizenkettő, vagy Kelly hősei, csak hogy kettőt említsek a legalább tucatnyi hasonlóból. Minkét film a komolysága mellett dugig van poénokkal...)

 

(Azt már csak nagyon halkan merem mondani, hogy a poénok, poénos szereplők sokkalta inkább hozzátartoznak a Sagához, mint a horrorisztikus durvulások. Az ok pedig egyszerű: Lucas az előbbieket elég sűrűn alkalmazta, az utóbbiakat pedig - szerintem abszolút szándékosan - egy az egyben kihagyta.)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.