Ugrás a kommentre

3x15 - Overlords


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

Az is érdekes, hogy Talzin anyának is hasonló volt a hangja, mint ezeknek a lényeknek. Lehet, hogy van köztük valami kapcsolat? :hmm: Iszonyúan várom a folytatást.

Igen, ezt én is észrevettem. Meg Anakinnak is ilyen lett, mikor a két gyerekre hatott az Erővel.
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ez igaz, de több hasonlóság nincs köztük. :)

Pedig szerintem Phobos hasonlata jó, mert mi van, ha az Atya a gonosz? Őt ki tarthatná egyensúlyban ha nem a gyermekei?

 

Azt észrevettétek, hogy a csillagok mindig látszódnak? Nappal például, de akkor is, amikor esik az eső.

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A Jedi tanácsban üres egy szék! Az kinek a helye?

Szerintem Even Piell. Ezt arra alapozom, hogy a decemberi trailerben látható, ahogy bevetésen van valahol.

 

Szerk: Azért idéztem be, mert ne értse félre senki, nem az egyensúlyos kérdésre írtam ezt :lol:

Szerkesztve: - Darth_Phobos
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én is így éreztem....annyira komplex, és oldalakat lehetne írni róla. Azért próbáld meg. :)

Hát jó, csak a te kedvedért... :)

 

Már eleve merész húzással indul az epizód, a narráció alatt sok mindenre lettem figyelmes. Sajnos a "TV PG V" jel egy csomó mindent eltakart, többek között azt, hogy hogyan nézett ki ez az új admirális, Tenant. De szerencsére a www.starwars.com-on meg lehetett őt nézni. Elég markáns vonásai vannak ennek a fickónak, annyi szent. Érdekes megfigyelni, hogy ezek az admirálisok milyen zseniálisan vannak megalkotva, gondolok itt Wulff Yularen-re, Shoan Kilian-re, Dao-ra és persze most Tenant-ra. :) A logó szintén eltakarta azt, hogy ki ül a Jedi Tanácsban Eeth Koth mellett. Úgy kikaparnám annak a szemét, aki ezt az ötletet kitalálta. Miért kell egy ilyen óriási fehér négyzettel jelezni, hogy az adott műsor korhatáros? Miért nem elég valami aprócska kis jel a sarokba? :roll: De végül is mindegy. Az is érdekes, hogy az Obi-Wan Kenobi és Shaak Ti közötti szék üres. Vajon kinek a helye lehet? Érdekes, hogy az a Jedi-kód, amit küldtek nekik, azt már 2000 éve nem használta senki. De ha valóban így van, akkor honnan ismerhettek fel egy 2000 éves kódot csak így, ilyen egyszerűen? És érdekesen hangzik ez, mert tudomásom szerint az EU kissé hanyagolja ezt az időszakot. Az is egy zseniális képkocka, amikor Yoda végignézi hőseink távozását, és utána némi aggodalom keríti őt hatalmába. (Mondjuk Yodát mikor nem? :D)

 

Már a narráción alig jutottam túl... Ody, biztos átverekedjem magam az egészen? :D Hát jó, te akartad... :P

 

Érdekes, és kellően misztikus fordulattal nyit az epizód. Hőseink és a Jedi cirkáló is ugyanott vannak, de egyúttal mégsem. Titokzatos hely ez a Chrelythiumn rendszer. Rex századost is jó volt végre látni, még ha csak ilyen rövid időre is. Nem láthattuk őt már a The Academy óta nem láthattuk. De szinte biztos vagyok benne, hogy...

 

 

...a későbbiekben még szerepet kap majd ebben a történetszálban, mert az előzetesben jól láthatjuk, ahogy klón harcosok akcióznak a Mortison. Biztos vagyok benne, hogy ez a történetszál minden szereplő szempontjából sorsfordító ütközeteket tartogat, még azon se lepődnék meg, ha nem mindenki térne vissza a Mortisról. Szegény klón katonák vajon miként élhetik meg ezeket a számukra megmagyarázhatatlan dolgokat?

 

 

Aztán ott volt az az óriási oktaéder a világűrben. Bevált a tippem, és valóban ez az izé "tartalmazta" a Mortist. Bár nem vagyok biztos benne, hogy valójában odabent van a Mortis. Lehet ez akár egy egyfajta dimenzió kapu is. De irgalmatlanul fenyegető volt, főleg amikor felnyílott, és aztán a vakító fehérség elnyelte őket.

 

Aztán ott volt a Mortis világa. Annak ellenére, hogy ennél nyilvánvalóbban nem is lophatták volna el az Avatar bizonyos ötleteit, a sorozat egyértelműen leggyönyörűbb világa. És emellett még a Raxus is elbújhat. Pedig még azt is tátott szájjal bámultam végig még annak idején a Heroes On Both Sides-ban.

 

Aztán ott volt a Leány... Olyan volt, akár egy angyal a Mystery Of A Thousand Moons-ból. Gyönyörű volt, de egyben volt benne valami, ami miatt tartottam tőle. Talán a hideg, tárgyilagos hangnem miatt, amit használt. És annak ellenére, hogy ő képviseli a fényt, voltak meglepően indulatos megmozdulásai, például akkor, amikor ráförmedt Anakinra, hogy hozzá ne merjen érni. De ettől eltekintve a megszólalásai kellően misztikusra sikeredtek, illettek a karakterhez.

 

Aztán a közeledő vihar már előre jelezte a gonosz, azaz a Fiú eljövetelét. Az egész bolygón elpusztult az élet, az egész egy kopár, barátságtalan sziklává vált, amiből csak úgy áradt a félelem, a sötétség és a halál. (Bár ennek a kijelentésemnek kicsit ellentmondanak azok a különleges, világító fák a mortisi éjszakában, amit szintén az Avatarból loptak. :D) A Fiúnak sajnos nem volt különösebben nagy szerepe, ahogy a testvérének sem. Illetve volt, de nem igazán ismerhettük meg őket az Overlords keretein belül.

 

Szintén elképesztő látványt nyújtott a monostor, ahol az Atya élt. Annyira szobor merev arca volt, de ez nem számít negatívumnak, sőt, erősíti bennünk azt a hitet, hogy ez a fickó már annyira öreg, hogy az évezredek során már megkövesedni látszik. :D

 

Nem tudom ti hogy vagytok vele, de Obi-Wan Kenobi új karaktermodellje annyira... Élettel telivé vált. Korábban tényleg úgy nézett ki, mint egy fából faragott királyfi, de most. Meglepő, tényleg. :)

 

Aztán előkerült Qui-Gon Jinn is, és ahogy haladunk előre az epizódban egyre kevésbé lehet eldönteni, hogy ez valójában ő volt-e. Nem tudom ti észrevettétek-e, de... (LOST-os spoiler következik, és csak azok kukkantsanak be a spoiler fül mögé, akik már mind a hat évadot látták.)

 

 

...de elég nyilvánvaló párhuzamot lehet vonni a Fiú és a fekete ruhás férfi között. Sosem lehet tudni, hogy az, aki megjelenik előttünk az valóban egy szellem, vagy pedig csak a Fiú valamelyik megtestesülése az.

 

 

De szinte biztos vagyok benne, hogy Qui-Gon tényleg önmaga volt. Hiszen ő volt az egyetlen a három látomásból, aki valóban átlátszó volt, és úgy nézett ki, mint egy valódi, az Erő által megidézett szellem. Shmi Skywalker és a jövőbeli Ahsoka szerintem egyértelműen a Fiú sz*rkavarásának a része volt, szerintem. Megjegyzem, a jövőbeli Ahsoka meglehetősen furcsán festett. Ahsoka már nem egyszer aktiválta mindkét fénykardját ebben az epizódban, és mostanra már bebizonyosodott, hogy a két fénykard nem teljesen ugyanolyan árnyalatú.

 

Amikor az Atya puszta kézzel deaktiválta Anakin fénykardját, akkor szembesültünk azzal igazán, hogy micsoda hatalom birtokában vannak az Erő-hordozók. De meglehet, hogy ők is csupán a bolygóból merítik a hatalmukat, ahogyan Anakin is tette az epizód végén.

 

Ahhoz képest, hogy a Leány képviseli a fényt, ő is ugyanúgy hidegvérrel végzett volna Obi-Wannal, ha Anakin nem állítja meg. De mentségére szóljon, hogy az Atya parancsára cselekedett. Elképesztően jól nézett ki az az aréna, ahol a próbára sor került. Nyilván ti is észrevettétek azt a ying és yang kinézetű mintát. Az epizódban egyébként remekül ábrázolja az Erő kettősségét, de szinte az epizód minden szeglete tele van jelképekkel.

 

Aztán ott volt a próba jelenete, amit nem is igazán kommentálnék, mert ettől a résztől még mindig borsódzik a hátam, és alig jutok szóhoz, a zene zseniális volt, és remekül előrevetítette Anakin jövőjét, amikor a bolygó hatalmát használva elsötétedett az égbolt.

 

Hát, ennyi lenne. Jah, és a szinkronhangokról is ejtenék néhány szót, mert zseniális szereplőgárdát válogattak össze. Először is ott van Sam Witwer, akit korábban Starkiller szerepében láthattunk és hallottunk. Bár teljesen átlagos hangszíne van, valamiért mégis remekül passzol az ilyen megközelíthetetlen, nagy hatalmú főgonoszokhoz. Ha az ő hangját hallod szinte érezni, hogy az illető minden komolyabb megerőltetés nélkül ki tudna nyírni. És külön taps a készítőknek Liam Neeson és Pernilla August visszatéréséért. Bár ha mégsem vállalták volna el, akkor biztosan találtak volna egy legalább ugyanolyan jót, ha nem jobbat. (Mint például Corey Burton esetében)

 

Nem mondanám azt, hogy az Overlords a sorozat eddigi legjobb epizódja, nem igazán merem a korábbi epizódokhoz hasonlítani, mert ő teljesen más. Mindenesetre felvezetésnek enyhén durva volt, nem tudom mi minden vár még ránk ebben a trilógiában.

 

Viszont úgy sejtem, hogy a Fiú be fog kavarni a dolgokba, és nem fogja hagyni, hogy a Kiválasztott csak úgy elhagyja a Mortist, mintha mi sem történt volna.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szép összefoglaló, elismerésem. :rock:

 

 

Szerintem a klónok más részekben szerepelnek majd.

Nem úgy néz ki az a bolygó, ahol kúsznak mint a Mortis.

Nekem, eddig "A TCW legrejtélyesebb epizódja" címet elnyerte a rész.

 

 

Szerkesztve: - Embo
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Tényleg, viszont a jövőbeli Ahsoka volt az egyetlen, aki álomban jelent meg. Qui-Gon Jinn szerintem önmaga volt, hiszen tudjuk, hogy ő rálelt az útra, amely visszavezet az Erő honából, ha Yodát idézzük. :) És amikor ezt a mondatot halljuk a jövőben az EPIII. nézése közben, akkor akaratlanul is a Mortisra asszociálunk majd. De miért jelent meg volna a Leány Qui-Gon alakjában? Mi lett volna a célja vele?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

De szinte biztos vagyok benne, hogy Qui-Gon tényleg önmaga volt. Hiszen ő volt az egyetlen a három látomásból, aki valóban átlátszó volt, és úgy nézett ki, mint egy valódi, az Erő által megidézett szellem. Shmi Skywalker és a jövőbeli Ahsoka szerintem egyértelműen a Fiú sz*rkavarásának a része volt, szerintem.

Nem hinném, hogy az valóban Qui-Gon volt, ahogy a többi esetben sem Shmi és Ahsoka jelent meg. Qui-Gon ugyanis nem sajátította el azt a tudást, mely révén Erő-szellemként képes megjelenni, bár később rájön ennek módjára. Ezért is lenne ez hatalmas ellentmondás az Ep3-ra nézve.

A Fiú és a Lány öltötte fel ezeket az alakokat (melyre utalt is az Atya), hogy befolyásolja Anakint a maradásra, Kenobit és Ahsokát pedig a távozásra. Ha gargoyle és griff alakot fel tudtak venni, a többi sem kérdéses. Az Erő "mindenható". ;)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

No majd ezek után megmagyarázzák, hogy Obi-wan nem azon rökönyödik meg az EP III-ban, hogy a mestere megjelent, visszatért, hanem mert pont Yoda előtt fedte fel magát. :D

De ez nagyon gyenge lenne, valljuk be. :) Ki kell ezt az ellentmondást igazítani.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én is úgy látom, hogy a Fiú volt az alakváltó. Ezt még a kameramozgás is alátámasztja, mert szerintem direkt ilyen volt a barlangban. Mintha szellemkén lépett volna be a Fiú a barlangba, ahol először Ahsokához közelített, majd Obi-Wan -hoz. Ráadásul mind a három látomásban olyasvalaki jelent meg, akik a karakterekhez a legközelebb álln(t)ak.

 

Én is Sky -al értek egyet. A Fiú már most próbálta őket elriasztani a bolygóról.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem hinném, hogy az valóban Qui-Gon volt, ahogy a többi esetben sem Shmi és Ahsoka jelent meg. Qui-Gon ugyanis nem sajátította el azt a tudást, mely révén Erő-szellemként képes megjelenni, bár később rájön ennek módjára. Ezért is lenne ez hatalmas ellentmondás az Ep3-ra nézve.

Annyira azért nem, mert az nem derül ki az EPIII.-ból, hogy Qui-Gon mikor, és milyen körülmények között találta meg az utat. Talán csak a Mortisról volt képtelen kijutni a lelke.

 

A Mortis egyfajta csomópont az Erőben... Milyen durva lenne már, ha ez egyfajta túlvilág lenne az elhunytak lelkei számára?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

No majd ezek után megmagyarázzák, hogy Obi-wan nem azon rökönyödik meg az EP III-ban, hogy a mestere megjelent, visszatért, hanem mert pont Yoda előtt fedte fel magát. :D

De ez nagyon gyenge lenne, valljuk be. :) Ki kell ezt az ellentmondást igazítani.

Az nem Qui-Gon szelleme volt. Ennyi. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A Mortis egyfajta csomópont az Erőben... Milyen durva lenne már, ha ez egyfajta túlvilág lenne az elhunytak lelkei számára?

Az Atya utal erre, hogy a megjelenéseik a körülöttük lévő világ lenyomatai. Vagy valami hasonló. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hát ha azt szeretném magyarázni, hogy az valóban Qui-Gon volt, akkor felhozhatnám azt is, hogy Mortis nagyon erős az Erőben, így csak ezen a helyen tud csak materializálódni.

Viszont nem ezen vagyok, hanem szerintem is egy látomás volt, vagy a Fiú okozta. Tudjuk, hogy a Jediknek szoktak lenni látomásaik, így akár az is lehet, hogy mivel olyan helyen vannak ahol mindent még jobban átjár az Erő, így előhozhatott ez a helyzet 1-1 látomást mind Ahsokánál, mind Obi-Wannál.

Anakinnél látni, hogy az a Fiú, hisz egy pillanatra át is változik gargoyle-á, meg Shmi nem átlátszó, azaz nem lehet látomás.

Szerkesztve: - Darth_Phobos
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én is úgy látom, hogy a Fiú volt az alakváltó. Ezt még a kameramozgás is alátámasztja, mert szerintem direkt ilyen volt a barlangban.

Tényleg, a kameramozgás... Olyan fenyegetően közelítette meg Obi-Want. Ááá, ez az epizód annyira komplex, hogy nehéz ezt így mind fejben tartani. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A legjobb jelenet az volt, amikor Anit átjárja az Erő és miközben körbefordul körülötte a kamera, akkor a napszak is változik és megjelennek a csillagok az égen. Félelmetesen eltalálták ezt, mert érezni lehetett a hatalmát. :rock:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Tényleg, a kameramozgás... Olyan fenyegetően közelítette meg Obi-Want. Ááá, ez az epizód annyira komplex, hogy nehéz ezt így mind fejben tartani. :)

Nézd meg, érdemes! Az a búgó túlvilági hang is nagyon hangulatos, és szerintem egyértelmű, hogy a Fiú olvasott a tudatukban és úgy állította elő a látomásokat. az is gyanús, hogy mind a három történés szorosan egymás után következett.

 

A legjobb jelenet az volt, amikor Anit átjárja az Erő és miközben körbefordul körülötte a kamera, akkor a napszak is változik és megjelennek a csillagok az égen. Félelmetesen eltalálták ezt, mert érezni lehetett a hatalmát. :rock:

Valóban érezni mire lehet(ne) képes Anakin. Én azt furcsálltam, hogy miután rájött mekkora Erő birtokában van, az az első gondolata a távozás volt. Ez nem rá vall. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Azt hiszem ez az a rész amire mindig is vártam. Nagyon letaglózott. Olyan dolgokat tudhattunk meg az Erőről a Kiválasztottságról, amire a filmek nem adtak magyarázatot.

Már az eleje is titokzatos volt a 2000 éves Jedi-kóddal. Miért pont ezt használták? Akkor keletkezett a jóslat a Kiválasztottról? Utána jött a kocka amibe belementek(utalás a Jedi Visszatér elejére, ott is így közeledik a halálcsillaghoz a birodalmi komp Vaderrel a fedélzetén). A kocka belseje is gyönyörűen szimbolizálja az Erő sötét -és világos oldalát természetben és lelkiekben pedig a Fiú és Leány. Az öreg magyarázata is tetszett, hogy ő örzi az egyensúlyt, kiváncsi vagyok hogy került oda? Egykor olyan Jedi lehetett mint Anakin? A próba kemény volt és aljas. Ha Anakin nem a Kiválasztott akkor Kenobi vagy Ashoka meghal. De hálistennek Obi-wan ismét bölcs volt. Qui Gon feltünése hangulatos volt és Szerintem az Erő beszélt Kenobival, úgy ahogy az EP1-ben is az vezette őket a Tatooine-ra.

Egyelőre enyni, rengeteg kérdés felm,erült még de megvárom a trilógia többi részét.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A tér ahol a teszt van az egy módosított Ying-Yang platz, figyeltétek már?

 

Egyébként szerintem sem Qui-Gon szellem, jól meg is magyarázza a rész, és a III-ban Obi-wan igencsak meglepődik, mikor Yoda közli vele, hogy visszatért.

Messze nem úgy fogadja, hogy ; "ja le vagy maradva öreg, én már dumáltam vele a Mortison."

 

Ha ez nem a Fiú által keltett látomás lenne, az óriási ellentmondás lenne a Sötét nagyúr c. könyvvel és a Sith-ek bosszúja könyv- és vilmváltozattal is!

De ügyesen megoldották a látomás dolgot mindhárom esetben, kezdek bízni bennük hogy a jövőben se csinálnak nagy hülyeséget,

elvégre Ventress múltjával és a Darth Maul-Iridonia/Dathomir dologgal is elég türhetően boldogultak, pedig rezgett a léc.

Persze Darth Maul kérdése még nyitva, de az más téma.

Szerkesztve: - csoli1138
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A tér ahol a teszt van az egy módosított Ying-Yang platz, figyeltétek már?

Igen nekem egyből feltűnt. Remek jelképek voltak az epizódban.

 

Itt van mindjárt az Atya terme, ahol az egyensúlyról beszél. Ez meg is mutatkozik a mögötte lévő mérleg formában, ahol láthatóan a két szimbólum egyensúlyban van.

 

bscap0014.jpg

 

A másik kép pedig az általad is említett Ying-Yang rész, amelybe érdekes módon benyúlik két elkülönülő terület. A világos részébe egy sötét nyúlvány, a sötétbe pedig egy világos. A Fiú a sötét nyúlványra száll, míg a Lány a világosra. Ez azért meglepő számomra, mert a körülöttük lévő terület épp az ellenkezője a maguk által megtestesített Erőnek. Bár ebben a szimbolikában nem vagyok annyira járatos, nem tudom ez mit jelenthet.

 

bscap0015.jpg

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Itt van mindjárt az Atya terme, ahol az egyensúlyról beszél. Ez meg is mutatkozik a mögötte lévő mérleg formában, ahol láthatóan a két szimbólum egyensúlyban van.

Valamint az ablakban lévő ábra két kisebb ábrából áll, ami a mérleg két ingájában van a gyermekek átalakult materializálódási szobra mellett.
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Valamint az ablakban lévő ábra két kisebb ábrából áll, ami a mérleg két ingájában van a gyermekek átalakult materializálódási szobra mellett.

Így van. Egyébként érdekes, hogy ezen a képen Anakin került az Atya pozíciójába, hátrébb. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Pedig szerintem Phobos hasonlata jó, mert mi van, ha az Atya a gonosz? Őt ki tarthatná egyensúlyban ha nem a gyermekei?

Vagyis ezek szerint Leia és Luke azért álltak és maradtak mindketten a világos oldalon, mert az apjuk a sötét oldalon állt? Így továbbgondolva ez valóban tök jó gondolat. :) Muszáj lesz erről az egyensúly-témáról írnom majd, mert ez most nagyon megfogott.

 

 

Én is Sky -al értek egyet. A Fiú már most próbálta őket elriasztani a bolygóról.

De vajon miért? Ha Anakin arra volt kiszemelve, hogy az öreg helyett tartsa tovább az egyensúlyt, akkor ez mennyiben lett volna a Fiúnak hátrányos?

 

 

A legjobb jelenet az volt, amikor Anit átjárja az Erő és miközben körbefordul körülötte a kamera, akkor a napszak is változik és megjelennek a csillagok az égen. Félelmetesen eltalálták ezt, mert érezni lehetett a hatalmát. :rock:

Nekem is az tetszett a legjobban. :)
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.