Ugrás a kommentre

3x15 - Overlords


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

Nem volt olyan érzésetek az epizód megtekintése közben, hogy az összes eddig ismert konfliktus és szereplő eltörpül ezek mellett hatalmasságok és a világuk mellett? Mintha valami álomban lennénk, olyan az egész.

 

És akkor egy ilyen apróság. Anakinnak új rombolója van? :D

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem volt olyan érzésetek az epizód megtekintése közben, hogy az összes eddig ismert konfliktus és szereplő eltörpül ezek mellett hatalmasságok és a világuk mellett? Mintha valami álomban lennénk, olyan az egész.

 

És akkor egy ilyen apróság. Anakinnak új rombolója van? :D

 

 

Uyganez volt az érzésem nekem is. Ezekhez képest Palpi ereje nulla.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mint már írtam, én úgy gondolom, az Erő egyensúlya nem szimmetrikus, a Világos oldalnak mennyiségi fölényben kell lennie, hogy kiegyenlítse a Sötét oldal hatásait. Az epizódban említik az építés és a pusztítás egyensúlyát. Márpedig építeni sokkal nehezebb, mint pusztítani. Sokkal nehezebb bevilágítani minden sarkot, mint kioltani vagy eltakarni a fényforrást. Könnyebb önzőnek lenni, mint önzetlennek, és így tovább.

Egyébként érdekes a két oldal egyensúlyáról (tkp. hogy egymás ellentétei) beszélni, miközben mindenki a Fiú szándékairól spekulál, de az, hogy a Lány is akarna valamit, az föl sem merül. :hmm:

De épp ez a problémám, illetve amit nem értek. Hogy lehet egyensúly az Erőben akkor, ha csak Világos oldal van (bár ezt el sem tudom képzelni, hiszen Sötét oldal Sithek nélkül is létezik)? Obi-Wan azt mondja az Ep3-ban, hogy Anakin a sötétségbe taszította az Erőt, azzal, hogy Vaderré vált. Holott a Sithek mindössze ketten voltak, a Jedik pedig a 66-os parancs ellenére is jóval többen (Obi-Wan, Yoda a minimum). Tehát a Jedik sem úgy értelmezik az egyensúlyt, hogy azonos számú Világos- és Sötét oldali Erő-használó ténykedik a Galaxisban. Amit ők a Prófécia beteljesítésének mondanak, az nem más, mint nyugalom az Erőben, nem pedig egyensúly. Egyensúlynak én továbbra is azt tartom, amiről az Atya beszélt, tehát ha az Erő Világos és Sötét oldala kiegyensúlyozott állapotban, azaz egyensúlyban van. Minden esetre, a kettőnek (az Erő nyugalma és egyensúlya közt) kell lennie valami összefüggésnek, máskülönben az Atya nem kereste volna meg (pontosabban nem csalta volna magához) a Kiválasztottat.

 

Ezzel az epizóddal mellesleg tovább bonyolódik Anakin kiválasztottságának mivoltja. Már egyáltalán nem egyértelmű, hogy mire van kiválasztva. Arra, hogy megölje a Sitheket, vagy arra, hogy egyensúlyban tartsa az Erő két oldalát.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Továbbgondolva a Star Wars eseményeire Phobos és Grievous8 gondolatát erre..

Ha globálisan és Anakin szempontjából nézzük a dolgokat, akkor Ahsoka helyén Padménak kellene lennie. A kör Anakin maga, és a két legerősebb hatással bíró ember a két oldalán. Anakinnak magában is egyensúlyt kell tartani a világos és sötét oldal között. Ebben bukik el az EPIII -ban.

 

 

De épp ez a problémám, illetve amit nem értek. Hogy lehet egyensúly az Erőben akkor, ha csak Világos oldal van (bár ezt el sem tudom képzelni, hiszen Sötét oldal Sithek nélkül is létezik)?

 

Ez egy elég jó válasz erre:

 

Berakom ide KAV12 hozzászólását, egy másik oldalról mert felkeltette az érdeklődésemet, és halványan, mintha rémlene is amit állít:

 

"Az Erőt nem úgy kell elképzelni, mint egy mérleg, és akkor van egyensúly, ha mindkettő van. Akkor épp nincs egyensúly.

Hanem mint egy víztükröt. A Jedik csak “nézik” (szolgálják) a víztürköt, nem bolygatják (az Erőt),

míg a Sithek uralmuk alá vonják a vizet/Erőt, így nem lesz sima a víztükör, és nincs egyensúlyban az Erő.

Tehát csak akkor van egyensúly, ha csak Jedik vannak.

Ezt a vitát a starwars.hu oldalon régen kitárgyalták egy megfelelő topicban :Đ

(ja, és ezt az elméletet George mondta, vagy erre gondolt)"

 

Ez is egy érdekes megközelítés nem?

Remélem nem hargszik KAV, de ha már felemlegette én megkérdezlek titeket is!

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Igen, ezt olvastam, de az én értelmezésem szerint, ez nem egyensúly, hanem nyugalom.

Akkor mit jelent az egyensúly szerinted? :) Az SW -ben pont ezt, hogy nincs kirívó rendellenesség az Erőben, tehát egyensúlyban van. A testedben akkor van egyensúly, ha 50% -ban rákos 50%-ban egészséges? Szerintem nem. Akkor van egyensúly, ha full egészséges vagy. Így képzeld el. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Akkor mit jelent az egyensúly szerinted? :) Az SW -ben pont ezt, hogy nincs kirívó rendellenesség az Erőben, tehát egyensúlyban van. A testedben akkor van egyensúly, ha 50% -ban rákos 50%-ban egészséges? Szerintem nem. Akkor van egyensúly, ha full egészséges vagy. Így képzeld el. :)

Lentebb leírtam, szerintem mi az egyensúly. Nem zavarna a dolog, (az egyensúly nyugalomként való értelmezése) ha nem dobná fel a témát ez a rész, ami szerint, akkor van egyensúly, ha az Erő mérlegén lévő Világos és Sötét oldal "súllya" megegyezik, nem akkor, ha az egyik többségben van.

Az Erőnek eleve 2 oldala van, nem ez a normális? Ha az egyik oldal dominál, akkor beszélünk rendellenességről.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Lentebb leírtam, szerintem mi az egyensúly. Nem zavarna a dolog, (az egyensúly nyugalomként való értelmezése) ha nem dobná fel a témát ez a rész, ami szerint, akkor van egyensúly, ha az Erő mérlegén lévő Világos és Sötét oldal "súllya" megegyezik, nem akkor, ha az egyik többségben van.

Az Erőnek eleve 2 oldala van, nem ez a normális? Ha az egyik oldal dominál, akkor beszélünk rendellenességről.

Nem. Itt az a baj, hogy a sötét oldal elnyomja a világosat. A világos oldal dominanciája viszont nem meríti ki az atya által említett "túl sok világosság" fogalmát, mert mellette van sötétség is. Viszont kordában tartható. Ezt nem lehet patikamérlegen mérni, hogy most akkor van 5kg sötétség és 5kg világosság és akkor egyensúly van. :) A Fiú és a Lány is megkapta a maga idejét, amikor "uralkodhatott" a bolygó felett. Így van ez a galaxisban is.

 

Egyensúlynak én továbbra is azt tartom, amiről az Atya beszélt, tehát ha az Erő Világos és Sötét oldala kiegyensúlyozott állapotban, azaz egyensúlyban van.

Ez szép, de mit jelent? Mikor van egyensúly? Csak a lényeget nem írtad le. ;)

 

Ody, ez a rákos hasonlat nagyon jó. :)

Köszi. :)

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

De épp ez a problémám, illetve amit nem értek. Hogy lehet egyensúly az Erőben akkor, ha csak Világos oldal van (bár ezt el sem tudom képzelni, hiszen Sötét oldal Sithek nélkül is létezik)? Obi-Wan azt mondja az Ep3-ban, hogy Anakin a sötétségbe taszította az Erőt, azzal, hogy Vaderré vált. Holott a Sithek mindössze ketten voltak, a Jedik pedig a 66-os parancs ellenére is jóval többen (Obi-Wan, Yoda a minimum). Tehát a Jedik sem úgy értelmezik az egyensúlyt, hogy azonos számú Világos- és Sötét oldali Erő-használó ténykedik a Galaxisban. Amit ők a Prófécia beteljesítésének mondanak, az nem más, mint nyugalom az Erőben, nem pedig egyensúly. Egyensúlynak én továbbra is azt tartom, amiről az Atya beszélt, tehát ha az Erő Világos és Sötét oldala kiegyensúlyozott állapotban, azaz egyensúlyban van. Minden esetre, a kettőnek (az Erő nyugalma és egyensúlya közt) kell lennie valami összefüggésnek, máskülönben az Atya nem kereste volna meg (pontosabban nem csalta volna magához) a Kiválasztottat.

 

Ezzel az epizóddal mellesleg tovább bonyolódik Anakin kiválasztottságának mivoltja. Már egyáltalán nem egyértelmű, hogy mire van kiválasztva. Arra, hogy megölje a Sitheket, vagy arra, hogy egyensúlyban tartsa az Erő két oldalát.

 

 

Nem. Itt az a baj, hogy a sötét oldal elnyomja a világosat. A világos oldal dominanciája viszont nem meríti ki az atya által említett "túl sok világosság" fogalmát, mert mellette van sötétség is. Viszont kordában tartható. Ezt nem lehet patikamérlegen mérni, hogy most akkor van 5kg sötétség és 5kg világosság és akkor egyensúly van. :) A Fiú és a Lány is megkapta a maga idejét, amikor "uralkodhatott" a bolygó felett. Így van ez a galaxisban is.

 

Tulajdonképpen a patikamérleges egy egész jó hasonlat. Ebben a kontextusban a Sötét oldal sokkal nehezebb, fajsúlyosabb anyag, mint a Világos, ezért az előbbi mennyiségének sokkal kevesebbnek kell lennie, hogy az egyensúly fennmaradjon. Ebből a szempontból persze nem valami helyénvaló az epizód szimbolikája, amelyben a két oldal egyenlő súlyúként van feltüntetve...

 

Ceterum censeo: Miért nem beszél senki a Lányról?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ceterum censeo: Miért nem beszél senki a Lányról?

Mert nem csinált semmit. :D Láthatóan kicsit tart a bátyjától, amit nem is csodálok. Kíváncsi lennék az ő gondolataira is.

 

Rendben Ody, kösz a felvilágosítást. :)

Így már érthetőbb, mint a "vízbe dobott kő" magyarázattal.

Örülök, ha rávilágítottam valamire. :) Már csak egy nap!

 

Egyébként nem írtál 5MB -s értékelést. Mi történt veled? :D

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Látom, hogy még nem is írtam véleményt a részről. Összerittyentek valamit. Még azelőtt írok, hogy láttam volna az Altar of Mortis-t.

Tehát: nagyon jó, hogy elővették a Kiválasztott dolgot és így erről is többet tudunk meg.

Mortis valami eszméletlenül gyönyörű, elsősorban ugye nappal, de az éjszaka is klassz a viharokkal. Az Atya terme nagyon ott van, tisztára mint valami videó játékban, amikor elérkezel az utolsó pálya utolsó részéhez és jön a harc a fő gonosszal.

Olyan kis apróság késztetett gondolkodásra, hogy a barlangban Obi-Wan és Ahsoka miért vannak olyan távol egymástól. Persze nem házasok :hehe:, nem is járnak, de még mester-tanítvány kapcsolat sincs köztük. Így végül is megválaszoltam a fura kérdésemet, de akkor is lehetnének közelebb egymáshoz.

Shmi elég rosszul lett megcsinálva, és nekem a felnőtt Ahsoka se tetszett. Elolvastam minden hozzászólást, ezekben kitárgyaltátok, hogy valószínűleg a Fiú volt Ahsoka látomásában is, viszont amikor megnéztem a részt, arra gondoltam, hogy ez a Lány. És ezt még tartom is. Hátha a kövi részből kiderül valami erről. Qui-Gon szerintem meg Qui-Gon volt. :) Bár ez esetben Obi-Wan szavai az Ep. 3. végén még magyarázatra szorulhatnak.

A próba is nagyon ott volt, nem is tudok többet írni róla. :D

Összességében úgy érzem a top 5-ben helyet kell szorítanom az epizódnak, de van egy olyan érzésem, hogy a következő meg az azt követő gyorsan kiszoríthatja onnan.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Qui-Gon szerintem meg Qui-Gon volt. :)

Biztos, hogy nem. :) Ha megfigyeled, az egész látomásos jelenetsor egy egészet alkot, ami nem véletlen. A kameramozgás is ezt támasztja alá. Plusz még a szemük is másképp csillog. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Fantasztikus, elképesztő, csoda jó rész volt.

A készítők most nagyon kreatívak voltak, a Mostishoz hasonló dolog még nem volt az EU-ban sem. Elég misztikus hangulata volt a résznek. Az Apa, a Fiú és a Lány nagyon egyedi karakterek. Szerintem ők az Erő valamilyen féle megtestesülései. Amit az Apa csinált a fénykarddal nem volt semmi.

A három látomást mesésre sikerült megoldani. Qui-gon egyértelműen nem Szellem volt, hanem valamilyen látomás, vagy a Fiú, esetleg a Lány megtestesülése. Hasonló a helyzet a felnőtt Ahsoka és Shmi esetében. A felnőtt Ahsoka nem feltétlenül jelenti azt, hogy megéli a felnőtt kort, még mindig esélyes, hogy a sorozat végén meghaljon. És szerintem meg is kéne halnia a sorozat végére. Ha már egyszer Padménak is meg kellett halnia az EP3 végén, mert ős sincs már benne az EP 4-5-6-ban.

A végén tényleg eléggé TFU-s feeling-je volt a dolgoknak. Anakin tényleg nagyon erős.

10/10

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 héttel később...

Donát teóriájából kiindulva, az mit jelenthet amikor Anakin próbálja meg egyensúlyban tartani a Leányt (Padmét) és a Fiút (saját sötét oldalát)? Itt Anakin a probléma, akit az Atya(Obi-Wan) a pótlására szemelt ki.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Most néztem meg megint.

Észrevettem, hogy amikor a fiút térdre kényszeríti Anakin Vader lélegzés hang hallatszódik :o

Igen ezt már olvastam máshol is, nekem nem volt igazán feltűnő. :para: Viszont az igen, hogy Anakinnak kettős hangja volt; Vader és Anakin. Ez is a benne rejlő kettősséget mutatja.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 héttel később...

A son azt is jelenti, hogy valakinek a fia (sőt, inkább ebben az értelemben használják, a másik meghatározásra inkább a boy az elterjedt). Itt meg aztán pláne azt fejezi ki, hiszen az Atya fia. A Fiú snassz, nem is passzol ehhez a misztikus fantáziavilághoz. Viszont, ha felcsapsz egy szinonima szótárat, akkor a fiú alatt megtalálod ezeket: ifjú, fiú, srác, fiatalember, siheder, legény. Ezek közül szerintem az ifjú passzol a legjobban ehhez a sztorihoz. Kifejezi, hogy egy fiatal fiúról van szó, és azt is, hogy az Atya fia, ráadásul nem is olyan snassz, mint a szimpla fiú.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A son azt is jelenti, hogy valakinek a fia (sőt, inkább ebben az értelemben használják, a másik meghatározásra inkább a boy az elterjedt). Itt meg aztán pláne azt fejezi ki, hiszen az Atya fia. A Fiú snassz, nem is passzol ehhez a misztikus fantáziavilághoz. Viszont, ha felcsapsz egy szinonima szótárat, akkor a fiú alatt megtalálod ezeket: ifjú, fiú, srác, fiatalember, siheder, legény. Ezek közül szerintem az ifjú passzol a legjobban ehhez a sztorihoz. Kifejezi, hogy egy fiatal fiúról van szó, és azt is, hogy az Atya fia, ráadásul nem is olyan snassz, mint a szimpla fiú.

Én azért választottam inkább a fiút, mert az ifjút általánosságban csak jelzőként használjuk, nemtől függetlenül, így ez a név csak a korára utalt volna, amivel eléggé elütne a családja többi tagjától. Hiába hangzik snasszul, a fiú ami legjobban kifejezi az angol szó jelentését.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

csak jelzőként használjuk, nemtől függetlenül

Nemtől független, ha gyűjtőnév (pl.: ifjú írók). Bár lehet még ifjú lány is, de akkor pont így szokás írni: ifjú lány. Mivel önmagában az ifjú mindig fiatal férfit jelöl. Nem véletlen nincs ott a lány szinonimái között ;)

És csak jelzőként használjuk? Na akkor ide süss:

Az ifjú kiment a roskadozó pajtába, felnyergelte deli paripáját és kivágtatott a végtelen pusztába. (Megjegyzem, ez egy ritka randa mondat a felesleges jelzőkkel. :))

Itt mintha nem jelző lenne ;)

Persze a fiúval sincs semmi baj, csak ritka snassz nekem. Magamban én lendületből ifjúnak fordítottam.

 

Csak annyit tennék hozzá, Dzséjt, hogy Sam Witwer még a Császár hangját is adta a TFU-ban, így a 16-os részben még jobban kijön az Ifjú Palpatine-hoz hasonló beszéde.

Na, erre nem találtam rá. Kösz a kiegészítést.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ezek közül szerintem az ifjú passzol a legjobban ehhez a sztorihoz. Kifejezi, hogy egy fiatal fiúról van szó, és azt is, hogy az Atya fia, ráadásul nem is olyan snassz, mint a szimpla fiú.

 

Sajnálatosan az ifjú pont a lényeget nem fejezné ki, hogy az Atya Fiáról van szó. A Fiú szerintem százszor jobb fordítás ide, hiszen a lényeg sokkal inkább az Atyához fűződő rokoni kapcsolata, semmint a kora.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.