Ugrás a kommentre

3x18 - The Citadel


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

C-3PO feltűnésekkor az ütött szöget a fejembe, hogy mit keres ő a Jedi Templomban? Hisz Anakin Padménak ajándékozta, őt kell "szolgálnia", semmi keresnivalója ott.

Padmé a Jedik jó barátja, de a Templomba tett látogatásai során eddig nem volt rá példa, hogy a droidot magával vitte volna a Tanácsterembe. Talán most is ez történt. Padmé beugrott Yodáékhoz, Threepio pedig meglátogatta Artut. ;)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Padmé a Jedik jó barátja, de a Templomba tett látogatásai során eddig nem volt rá példa, hogy a droidot magával vitte volna a Tanácsterembe. Talán most is ez történt. Padmé beugrott Yodáékhoz, Threepio pedig meglátogatta Artut. ;)

Legyen. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Padmé a Jedik jó barátja, de a Templomba tett látogatásai során eddig nem volt rá példa, hogy a droidot magával vitte volna a Tanácsterembe. Talán most is ez történt. Padmé beugrott Yodáékhoz, Threepio pedig meglátogatta Artut. ;)

 

Szerintem a Templomba nem is léphetnének kívülállók, csak az erre kialakított terembe (lásd Gonosz útvesztője), a Tanácsterembe meg semmiképp. Ezért is igencsak meglepett a Senate Spy-ban amikor Padmé a Tanácsteremben beszélgetett a Jedikkel. Hangsúlyozom, ez csak az én véleményem. Esetleg tud valamit erről?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem a Templomba nem is léphetnének kívülállók, csak az erre kialakított terembe (lásd Gonosz útvesztője), a Tanácsterembe meg semmiképp. Ezért is igencsak meglepett a Senate Spy-ban amikor Padmé a Tanácsteremben beszélgetett a Jedikkel. Hangsúlyozom, ez csak az én véleményem. Esetleg tud valamit erről?

Padmét a Jedi tanács kérte fel egy küldetésre ezért volt ott.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 3 héttel később...
  • 1 hónappal később...

Ennek a résznek a magyar változatával volt pár kisebb problémám. A klónok neveit megint nem fordították. Even Piell magyar hangja még jó volt, Osi Sobeck-nél viszont nem a legmegfelelőbb magyar hangot választották (nem tudom kit, de választhattak volna jobbat is). Tarkin hangja nem Versényi László lett, erre számítottam, arra viszont nem, hogy ilyen szörnyű hangot kap.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ennek a résznek a magyar változatával volt pár kisebb problémám. A klónok neveit megint nem fordították. Even Piell magyar hangja még jó volt, Osi Sobeck-nél viszont nem a legmegfelelőbb magyar hangot választották (nem tudom kit, de választhattak volna jobbat is). Tarkin hangja nem Versényi László lett, erre számítottam, arra viszont nem, hogy ilyen szörnyű hangot kap.

 

Tarkinnak valóban elég szörnyű hangja lett, Sobeck-é elment, Piell mesteré pedig szerintem is jó lett.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Tarkin hangja finoman szólva nem nyerte el a tetszésem, még úgy sem, hogy számítottam Versényi mellőzésére. Az Erőd fordítás sem a legjobb, mivel ha jól emlékszem, a 3x01-ben is máshogy szinkronizálták. Piell hangja egész találó volt, ha jól hallottam, Papanoida hangját kapta meg.

Alapjáraton továbbra sincs bajom a szinkronnal, egyedül az egységesség hiánya ami zavaró. Ráadásul a címeket is egyre gyakrabban "felejtik el" bemondani.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az Erőd fordítás sem a legjobb, mivel ha jól emlékszem, a 3x01-ben is máshogy szinkronizálták.

 

Tényleg ezt el is felejtettem. Nem értem miért nem Fellegvár.

 

Piell hangja egész találó volt, ha jól hallottam, Papanoida hangját kapta meg.

 

Piell hangja Orosz István, Papanoida hangja pedig Koroknay Géza.

 

Alapjáraton továbbra sincs bajom a szinkronnal, egyedül az egységesség hiánya ami zavaró.

 

Ezzel abszolút egyetértek.

 

Ráadásul a címeket is egyre gyakrabban "felejtik el" bemondani.

 

Ha jól rémlik, a 3. évadban először a Mortis oltárát nem mondták be, és a mai két rész címét sem.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hát igen..Én egyébként fel nem foghatom, mi ez a koncepciótlanság a tcw szinkronja körül.

-Címeket össze-vissza mondják ill. nem mondják be ugye..

-a klónok hangja más és más pedig rendelkezésre áll Berzsenyi Zoltán

-folytatásos részekben egyes karakterek más hanggal pl.: Opress

 

Érdekes a Genndy Tartakowsky-féle cw-ben még 1 mondatra is sikerült behívni Kovács Istvánt Qui-Gonnak..

régi szép igényes idők..

 

De tudom: "örüljünk, hogy van egyáltalán."

-szerintem gáz, ha már a star wars itt tart..

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az általam felsorolt gondok nem a színészek hibáiból fakadnak, elvégre nem ők írják a szöveget. A szinkronrendezőknek kellene kicsit több odafigyeléssel állniuk a dolgok felé, hogy meglegyen az egységesség, aminek hiánya sokszor nagyon szembeötlő tud lenni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hmmm... Orosz István... Kicsit vicces annak fényében, hogy Piellnek orosz akcentusa volt. :):D Nagyon jó szinkronhangot kapott, bár még mindig kitartok a véleményem mellett, hogy ez a szerep szinte üvöltött Faragó Andrásért. Tarkiné tényleg borzalmas, Osi Sobeckével pedig a legnagyobb probléma, hogy nem hasonlít. Kíváncsi vagyok, hogy a következő részben hogy fog hangzani a "soft voice" jelenet.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 3 évvel később...
  • 5 hónappal később...

Hú, nagyon erős felütés a trilógiához. Eleve már az egész Citadellnek van egy Alcatraz hangulata (még ha nem is egy szigeten van) de azzal, hogy kreáltak egy élményszámba menő ellenfelet, csak tovább nőtt a rész élvezeti értéke. Érdekes volt látni azt is, ahogy Ahsoka szembeszáll a mesterével. Apropó: a karbonitba fagyasztás vicces és merész ötlet volt, hogy újra előkerült, de nekem nagyon tetszett.

 

Tarkin pedig... főleg az elmúlt hetek fényében kettőzött figyelemmel fogom követni minden sorát, de már itt is sugárzik minden mondatából a megvetés és az általa nem tisztelt személyek lenézése. Ebben a részben még nem bontakozhatott ki igazán, de ez a néhány perc is mutatja a karakter alapvető vonásait.

 

Remek csapda volt a mágneses folyosó: ilyenkor látszik, hogy a Jedik az Erővel milyen kevés dolgot tudnak csinálni, az Erőlökés haszna itt lecsökkent, sok mindent nem is tudtak tenni a droidok ellen.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Amikor újranéztem ezt az epizódot, kicsit én megmosolyogtam azt az Erőlködést.

 

Eléggé emlékezetes maradt számomra, amikor Obi-Wan a rabszolga-trilógia elején laza mozdulattal összeszorítja az öklét és két droidot konzervdobozzá passzíroz az Erővel. Itt meg négy Jedi semmire sem megy, pedig mágnes ide vagy oda, ezt itt is alkalmazhatták volna.

 

Persze a rész értékéből ez semmit sem von le, sőt, a hangulat éppen ettől parás.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Azt nem tudom, hogy elhangzik-e, bár emlékeim szerint az elején Anakin az eligazítás alatt bemutatja őket. Viszont Echo és Fives páncélja elég egyedi ahhoz, hogy egyből felismerhetőek legyenek. :)

 

Plusz Echo a következő részben hal meg, és akkor Fives elkiáltja a nevét.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.