Ugrás a kommentre

Űrhajók


Obi1

Neked melyik a kedvenc űrhajód?  

70 felhasználó szavazott

  1. 1. Neked melyik a kedvenc űrhajód?

    • Jedi vadászok
      8
    • Millenium Falcon
      19
    • Csillagrombolók
      24
    • X-Wing
      9
    • Y-Wing
      1
    • Tie-Fighter
      1
    • Nubienek
      4
    • N-1
      3


Ajánlott hozzászólás

Nekem a csillagrombolók a kedvenceim; a megjelenésük, a formájuk.

A birodalmi és a venatorok is monumentálisak. Érdekes, hogy a Venatorok a ROTS-ban pirosak, amíg a Köztársaságot szolgálják, de a Birodalom kikiáltása után már ugyanúgy szürkék mint egy ISD.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A lista koránt sem teljes.

Bezz nem is lehetne.

A Napvitorlás a kedvencem és Maul hajója is bejön.

 

Pár hete döbbenten állok a tény előtt, hogy a csivilli Nabui Padmé hajók is szépségesnek találtatnak általam.:lol:

 

A felsoroltak közül nosztalgiából X egyébként a Jetivadászok. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A lista koránt sem teljes.

 

Így van. Enyhén egyoldalú a lista...ennél sokkal több érdekes hajó van. Félmunka.

 

Pár hete döbbenten állok a tény előtt, hogy a csivilli Nabui Padmé hajók is szépségesnek találtatnak általam.:lol:

 

Gyönyörűek!!! Mindig is imádtam a nubieneket! A listába pedig nincsenek benne. :x :vfuckoff: :46:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hát, a listában megjelöltek közül én a Jedi vadászokat jelöltem meg, de ez is csak féligazság, mert azok közül csak a Delta-7 (AOTC) Interceptor a kedvencem, az Eta-2-eseket már nem csípem annyira, de azok is nagyon szépek.

Viszont sehol a nabooi flotta, pedig abban van a leggyönyörűbb hajó is, a Királyi Csillaghajó. Vagy hol vannak a lázadó csatahajók? A Szeparatista erők? Ez a szavazás így nagyon felemás...

De ha teljes lenne, akkor is nehéz lenne vállogatni, bár az első kettőben mindenképpen a Delta-7 és a királyi jacht szerepelne. Meg aztán, vadászgépeket nem jó mutatvány rombolókkal meg egyéb hadihajókkal összehasonlítani. Mert pl hadihajókból a Birodalmi Csillagrombolók a kedvenceim, viszont ehhez nem mérhető a Delta-7-eshez, ami nem mérhető a királyi jachthoz.

Szóval... felemás egy szavazás ez, a másba nagyon nagyon nagyon sok minden beletartozik.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Belehetett volna tenni minimum 300 hajót.Most találjam ki mindenkinek a kedvencét?Pár oldala lenne a szavazás akkor...Akkor vegyétek úgy hogy az a kérdés:"Neked ezek közül melyik űrhajó tetszik a legjobban?"

 

A Nubient beakartam tenni.De későn jöttem rá.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nálam a Slave I a nyerő.

Nabooi N-1-es vadászgépek is királyak, mire megtudtam merre is mennek. De ez igaz a lázadók kórházhajójára is, mármint, hogy elöször nem is tudja az ember merre megy, melyik is az eleje.

Nekem is a szokatlan formája és a még szokatlanabb színezete tetszett meg az N-1-ben. Emlékszem, még az első ep1-es képek közt láttam és azonnal megszerettem őket. Nagyon jó kis hajók, én imádom őket.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 3 héttel később...

Előbb szavaztam, mielőtt megnéztem volna a hozzászólásokat (konkrétan Obi1-ét, hogy vegyük úgy a kérdést, hogy ezek közül melyik tetszik legjobban), így a mást jelöltem meg.

Ezek közül talán a Jedi vadász. Vagy az X-Wing.

Egyébként meg a naboo-i vadászok, de nem tudom a konkrét nevüket. Gyönyörű kis hajók.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Na, itt kijön a birodalmi szemléletem... Abszolút első helyen áll nálam a birodalmi csillagromboló. Monumentális, lenyűgöző... Amióta először megláttam, azóta szeretnék magamnak egyet. :( A vadászgépek közül a kedvencem a TIE-Interceptor. Kecses, elegáns, halálos. Gyönyörű.

De tetszik még a Venator osztályú romboló, Maul egyszemélyes hajója, a droidvezérlő, a Delta-7-es Jedi-vadász (az Eta nem jön be), az X-szárnyú, és még sorolhatnám... Viszont a Falcon és a Slave I nem tetszenek.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nekem nem is annyira az Executor jön be nagyon, hanem a "hagyományos" csillagrombolók, amik hemzsegnek az EP5-ben. (Nem az EP4-es, mert annak szerintem ronda a felépítménye.) Az Executor már kissé túl karcsú, de persze az is nagyon tetszik. Viszont az ISD-k egy fokkal még közelebb állnak a szívemhez. :(

 

Az Eta-vadász szerintem olyan, mintha egy tojásba beleállítottak volna egy háromszögletű, kivágott papírlapot. :D Valahogy nem tetszik. Van néhány olyan nézet, ahonnan szépnek találom, de összességében nem.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egy Jedi vadásszal lemennék én is a görög tengerpartra.

 

:(:D

 

Ami az EP 3-ban volt Jedi vadász annak mi a tipusa?

 

Eta-2

 

Köszi.Akkor amivel Obi-Wan a Kamino-ra repült az EP 2-ben az a Delta 7-es?Sorry a hülye kérdésekért de a prequel járműveinek a típusát nem vágom tisztán.Ahhoz még párszor meg kell nézni a filmeket.Sőt nincs meg se az EP1-es sem az EP2-es fantasztikus gépezetek.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egy Jedi vadásszal lemennék én is a görög tengerpartra.

 

:(:D

 

Ami az EP 3-ban volt Jedi vadász annak mi a tipusa?

 

Eta-2

 

Köszi.Akkor amivel Obi-Wan a Kamino-ra repült az EP 2-ben az a Delta 7-es?Sorry a hülye kérdésekért de a prequel járműveinek a típusát nem vágom tisztán.Ahhoz még párszor meg kell nézni a filmeket.Sőt nincs meg se az EP1-es sem az EP2-es fantasztikus gépezetek.

 

Nekem sincsenek.Az EpIet február óta szállítják a postán, ez EpII megse jelent MO-n.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Sorry a hülye kérdésekért de a prequel járműveinek a típusát nem vágom tisztán.Ahhoz még párszor meg kell nézni a filmeket.Sőt nincs meg se az EP1-es sem az EP2-es fantasztikus gépezetek.

 

Nekem más sincs meg. Annyit tudok a hajó tipusokról, amennyit itt olvasok. De nekem még a régi trilógia hajóival is bajaim vannak, nem csak a prequelekével. Egyedül az Executort ismerem fel biztosan a csillagrombolók közül, a többi csillagromboló tipusával nem igazán vagyok tisztában. Mármint hogy mi a különbség közöttük.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nekem más sincs meg. Annyit tudok a hajó tipusokról, amennyit itt olvasok. De nekem még a régi trilógia hajóival is bajaim vannak, nem csak a prequelekével. Egyedül az Executort ismerem fel biztosan a csillagrombolók közül, a többi csillagromboló tipusával nem igazán vagyok tisztában. Mármint hogy mi a különbség közöttük.

Az összes többi Birodalmi osztályú csillagromboló (ISD - Imperial Star Destroyer). Ezeket tovább bontották Birodalmi I-es és II-es osztályokra. Az I-es osztályúak az ep4-ben szerepelnek, kicsit más a felépítménye, mint a II-es típúsúaknak, amik az ep5-6-ban vannak (nem sok a látható különbség). Az ep3-ban lévők pedig Venator osztályú csillagrombolók. Az ep2-ben szereplő csillagrombolószerű hajók pedig az Acclamator osztályú csapatszállítók, de azok még csak nem is rombolók. És persze ott a Szuper osztályú csillagrombolók (SSD - Super Star Destroyer), mint amilyen az Executor - ebben az osztályban Vader zászlóshajója a legnagyobb, a többi SSD 12 000 m helyett "csak" 8000 m-es volt.

Filmeken kívül még van a Victory osztály, ezeknek a törzsén négy, oldalára döntött V-alakú téglaszárnyak és a torony tetején antennák vannak. Meg vannak az Interdictorok, amik törzséből domborulatok állnak ki (gravitációs generátorok), de ez nem is nagyon csillagromboló. ABirodalom bukása után épültek az olyan semmit nem érő monstrumok, mint a Sovereign és Eclipse osztályú rombolók, de ezek lenyűgöző méretükön kívűl (kétszer-háromszor is nagyobbak voltak az Executornál) csak felrobbanni voltak jók.

Csillagrombolókról előadásunknak ezennel vége. Holnapra a lecke a híres és tragikus sorsú kapitányok életének és munkásságának összegyűjtése :26:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.