Ugrás a kommentre

4x01 - Water War


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

Sajnos én sem láttam, de a letöltött verziót mindenképp megnézem majd. Gondolom, a főszereplők hangai maradtak, a mellékszereplőkére pedig kevesebb gondot fordítottak.

Igen, pont így. Illetve Padmé hangja változatlanul Csondor Kata. Palpatine-ra leszek kíváncsi. Meg Maul-ra is.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Igen, pont így. Illetve Padmé hangja változatlanul Csondor Kata. Palpatine-ra leszek kíváncsi. Meg Maul-ra is.

Különösen Ackbaréra vagyok kíváncsi. Nem tudom, neki sikerült-e összehozni esetleg a klasszikus trilógiában hallott hangot?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én csak az első pár percet láttam, de a szinkron hangok megfelelőek voltak. Ackbar kicsit rekedtes hangja tök jól illet a filmben hallhatóhoz. Fistot sajna nem hallottam. :) Tamson hangja viszont csalódás. Szerintem sokat levesz a karakter fenyegető mivoltából.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nos,én átszaladtam gyors a szomszédba és megnéztem szinkronosan :) Szerintem jó volt a szinkron,kivéve Rex egyetlen mondatát,Tamson-t és Fisto-t. Fisto mintha klónhangot kapott volna....

Pontosan, szerintem elég korrekt szinkron volt, nem volt benne semmi olyan eget rengetően rossz. Tényleg csak azok, amiket felsoroltál, Rex arra az egy mondatra a narrátor, azaz Várkonyi András szinkronhangját kapta meg. Talán Berzseni Zoltán is visszavonult volna? Riff Tamson szerintem még egész jó volt, ahhoz képest, amilyen lehetne. Kit Fisto pedig egy abszolút klón hangot, Varga Rókust kapta meg, nem mintha nem illene rá, csak az ő hangját eddig máshol szokhattuk meg. Valamilyen oknál fogva Dányi Krisztián sem ért rá, pedig jó lett volna őt is viszont hallani. Talán még az egyetlen problémám az volt, hogy Lee-Char hangja talán egy kicsit idősebbnek hangzik, mint amilyen a karakter valójában. Én inkább Markovics Tamást ajánlottam volna neki, de annyira nem volt zavaró.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Na én is megnéztem és asszem egyszer és mindenkorra végeztem a TCW magyar szinkronnal.

Molnár Ilona évadról-évadra egyre rosszabb Ahsokaként, pedig az első évadban még nagyon is tetszett a hangja és a játéka. Moser Károly is egyre gyengébben teljesít, lehet, hogy unja már Anakin szerpét.

Versényi és Kőszegi továbbra is nagyon jók Yoda illetve Windu szerepében. Ez legalább pozitívum.

Szinte biztos voltam benne, hogy Rex-nek nem a megszokott hangja lesz.

Hogy nem Miller Zoltán kölcsönözte Fisto-ét szintén nem ért meglepetésként. Luxus lett volna.

Lee-Char hangja egész jó, amíg nyugodt hangon kell beszélnie, de amint valamiféle érzelmet kellett volna a játékba vinnie, kétféle teljesítményt tudott nyújtani, a rossz ripacsot, és a zéró átéléses "legyünk már túl rajta és fizessetek" kategóriát. Tamson és Acbar hangjai végig az utóbbi kategória voltak, ráadásul iszonyúan nem illenek a karakterekhez. Padmé új szinkronhangja...Ha Lee-Charékat nulla átéléssel szinkronizálták, akkor ő abszolút zéróval! :angry:

A másik amin eldobtam az agyam, az az volt, amit Tamson hangja művelt a csatában. :cry:

 

Bocs ha túl negatív voltam, de ezt ki kellett adnom magamból. Többször nem fordul elő, mert mint mondtam, végeztem a magyar szinkronnal.

Szerkesztve: - Werebazs
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hogy nem Miller Zoltán kölcsönözte Fisto-ét szintén nem ért meglepetésként. Luxus lett volna.

 

A másik amin eldobtam az agyam, az az volt, amit Tamson hangja művelt a csatában. :cry:

Ja, hogy Miller Zoltán... :oops: Kevertem Dányi Krisztiánnal, hasonló a hangszínük. Egyébként Tamsonnál tényleg nem kellett volna azokat a nyögéseket belerakni a csata közepébe, nagyon nem illettek oda. >.<

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

+ nekem még annyi volt zavaró,hogy Moser Károly és Csondor Kata ilyen mélyebb hangon beszéltek... :/ A búvárruhában érthető volt,de a felszínen is... Nem élték bele magukat :(

Hát, ők is öregszenek. :) De a beleélés tényleg hiányzott, mondjuk ez már mondhatni általános dolog, ezért nem is akadtam fent rajta, legalább ők voltak azok és nem más. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én csak az első pár percet láttam, de a szinkron hangok megfelelőek voltak. Ackbar kicsit rekedtes hangja tök jól illet a filmben hallhatóhoz. Fistot sajna nem hallottam. :) Tamson hangja viszont csalódás. Szerintem sokat levesz a karakter fenyegető mivoltából.

 

Tamson hangja nagyon tetszett, még jobb, mint az eredeti. Orosz István nagyszerű választás lett.

+ nekem még annyi volt zavaró,hogy Moser Károly és Csondor Kata ilyen mélyebb hangon beszéltek... :/ A búvárruhában érthető volt,de a felszínen is... Nem élték bele magukat :(

 

Vagy nem volt elég idő rá. A mai szinkronok kapkodva és gyorsan készülnek. Azon se lepődnék meg, ha pár nap alatt szinkronizálták volna le az évadot.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Még annyi eszembe jutott, hogy Csodor Kata szerintem nagyon jó választás lett Padménak. Talán még egy fokkal jobb, mint Zsigmond Tamara.

Molnár Ilonával sosem volt bajom. Most is nagyszerű lett.

Anakin meg már nem is Anakin nálam Moser Károly nélkül.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én is megnéztem szinkronnal a részt, de hazudnék, ha azt írnám, tetszett. Alapvetően toleránsabb vagyok a szinkronnal, mint az átlag, de ez most nekem se jött be, az eredeti mérföldekkel jobb.

Az egységtelenség miatt nem lepődtem meg Fisto új hangján (ami mellesleg sokkal gyengébb lett, mint az 1. évados), de hogy Rex hangját (aki eddig végig Berzsenyi volt) szintén lecserélték... :pfff:

Ami röhej volt, az Tamson hangja, főleg, amikor "csatakiáltást" hallatott... :lol:

Ackbar és Lee-Char hangja aránylag jó volt, a visszatérők pedig hozták, amit eddig. Talán Csondor Kata múlta alul magát valamennyire.

 

Én azt érzem, hogy nem sok energiát fektetnek a szinkronos verzióba. Olyasmi csengése van a dolognak, hogy "Tudjuk le, legyen meg magyarul és kész...a 10 éves gyerekek úgyis örülnek, hogy végre új részeket látnak a CN-ön." A csatorna révén főleg ennek a korosztálynak készül a magyar verzió, ami látszik/hallatszik is.

 

Részemről az eredeti sokkal élvezetesebb, de érdekességképp azért majd leszedegetem/megnézem őket, ahogy kedvem lesz.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egyébként érdemes észrevenni, hogy a látvány és csata orientált részek esetében a szinkron kevésbé van hangsúlyban, azonban amikor nagyon beszélgetős részekről van szó, például a Supply Lines vagy a Sphere Of Influence, zseniálisat alkotnak. A Water War az előbbibe esik, de valljuk be, hallottunk már ennél sokkal rosszabbat a sorozat folyamán. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én azt érzem, hogy nem sok energiát fektetnek a szinkronos verzióba. Olyasmi csengése van a dolognak, hogy "Tudjuk le, legyen meg magyarul és kész...a 10 éves gyerekek úgyis örülnek, hogy végre új részeket látnak a CN-ön." A csatorna révén főleg ennek a korosztálynak készül a magyar verzió, ami látszik/hallatszik is.

Én is abszolút így érzem.

Lassan már annak is örülni kell, hogy a főszereplőknek állandó a hangja. :roll:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Amilyen vadállatok biztosra veszem. Talán a részben is volt rá utalás...

Lehet, akkor majd hamarosan megnézem újra ezeket az epizódokat. :) Újonnan nagyon megtetszettek a karkarodonok. És ahogy elnézem kétféle "etnikum" létezik közöttük. Vannak a Riff Tamson félék, akiknek jobban elkülönül a feje a testüktől és vannak azok a hegyesebb fejűek, akik Riff Tamson emberei voltak a Prisonersben és egy ilyen volt a Deceptionben. És az érdekes, hogy ezeknek a hegyes fejűeknek tüskéjük is van. Megnéznék egy pörölyfejű karkarodont. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 1 hónappal később...
  • 2 hónappal később...

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.