Ugrás a kommentre

4x19 - Massacre


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

Nekem csak az nem világos, hogyha azzal a tinccsel ilyen könnyen elintézhette volna, miért volt ez az egész "láthatatlan Ventress" merénylet és az "áruló Opress" hadművelet

Nagyon jó a kérdés...

 

....amire szerintem valami ilyesmi lehet a válasz:

De ebben a nőben van valami, ami nem őszinte. Leginkább akkor lehetett érezni, amikor sürgeti Ventresst, hogy hajtsa végre a gróf elleni tervét. Most pedig ott hagyta őt. Valamire készül, de nagyon.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nekem is bejött ez a rész, a tömörségével, hiszen ebben az évadban volt talán az egyik legjobban elhúzódó rész is, a fejvadászokkal...szóval kifejezetten jól esett egy olyan történet, ami rövid tömör és sok benne a harc. Én az ilyen blokkokat jobban szeretem. Az is megfogott, hogy egzotikus volt a helyszín, tetszett az erődős, mocsaras környezet.

A droidok meg csak ömlöttek és lassan, de biztosan szorították vissza a sunákat. Alapban szeretem a zombis filmeket, így jó volt látni, hogy az SW sem lehet tőlük mentes. Az pedig kifejezetten jó volt amikor Grievousra támadtak, ő pedig törte, ropptantotta, tekerte és facsarta őket, ahol érte.... :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Végképp leülepedve azt mondom, hogy ez a rész pontot rakott a boszorkányok történetére. Eltűntek a galaxisból (Ventress kivételével), méltó véget kaptak. A mágia és egyéb varázslatok egyre kevésbé zavarnak, hiszen egy galaxis hatalmas hely, így olyan helyek is lehetnek benne ahol mindez lehetséges. Sőt, az lenne a botorság ha másképp lenne. Ráadásul szentül megvagyok győződve róla, hogy az a hatalom amivel Talzin is rendelkezik, a bolygóból, konkrétan abból a zöld löttyből fakad, így nem lehet korlátlan. Persze számíthatunk még meglepetésre Talzintól, de itt most a boszorkák fejezete lezárult.

 

Egy szó mint száz, nyugodjanak békében. :D

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Végképp leülepedve azt mondom, hogy ez a rész pontot rakott a boszorkányok történetére. Eltűntek a galaxisból (Ventress kivételével), méltó véget kaptak. A mágia és egyéb varázslatok egyre kevésbé zavarnak, hiszen egy galaxis hatalmas hely, így olyan helyek is lehetnek benne ahol mindez lehetséges. Sőt, az lenne a botorság ha másképp lenne. Ráadásul szentül megvagyok győződve róla, hogy az a hatalom amivel Talzin is rendelkezik, a bolygóból, konkrétan abból a zöld löttyből fakad, így nem lehet korlátlan. Persze számíthatunk még meglepetésre Talzintól, de itt most a boszorkák fejezete lezárult.

 

Egy szó mint száz, nyugodjanak békében. :D

Azt a löttyöt eddig kizárólag gyógyításra és láthatatlanná válásra használták. :) Ne tévesszen meg. :) Egyedül a Nightsistersben láthattuk az élet vizét. Az éjnővérek mágiája mindig ilyen zöld színben manifesztálódott. Gyanítom hogy az élet vize is tulajdonképpen a mágiájukkal felruházott, gyógyhatású lötty. A barlangban, amikor beavatták Ventresst, ott is csak sima víz volt, pusztán az éjnővérek mágiája festette zöldre a környezetet. Ez a mágiából fakad, nem a vízből. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Végképp leülepedve azt mondom, hogy ez a rész pontot rakott a boszorkányok történetére. Eltűntek a galaxisból (Ventress kivételével), méltó véget kaptak. A mágia és egyéb varázslatok egyre kevésbé zavarnak, hiszen egy galaxis hatalmas hely, így olyan helyek is lehetnek benne ahol mindez lehetséges. Sőt, az lenne a botorság ha másképp lenne. Ráadásul szentül megvagyok győződve róla, hogy az a hatalom amivel Talzin is rendelkezik, a bolygóból, konkrétan abból a zöld löttyből fakad, így nem lehet korlátlan. Persze számíthatunk még meglepetésre Talzintól, de itt most a boszorkák fejezete lezárult.

 

Egy szó mint száz, nyugodjanak békében. :D

 

 

Így vagyok vele én is. Ez egy hatalmas Galaxis nyugodtan lehetnek olyan bolygók ahol boszorkányok vannak akik mágiákat használnak akár az Erő segítségével is. Akár olyan bolygó is lehet ahol vámpírok is vannak. Ez a jó az sw-ben, hogy korlátlan lehetőségek tárháza merül fel. A mágia simán belefér az sw-be, aki meg elutasítja tegye fel magának a kérdést hogy akkor az Erő mi? Hát az is egyfajta mágia.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Így vagyok vele én is. Ez egy hatalmas Galaxis nyugodtan lehetnek olyan bolygók ahol boszorkányok vannak akik mágiákat használnak akár az Erő segítségével is. Akár olyan bolygó is lehet ahol vámpírok is vannak. Ez a jó az sw-ben, hogy korlátlan lehetőségek tárháza merül fel. A mágia simán belefér az sw-be, aki meg elutasítja tegye fel magának a kérdést hogy akkor az Erő mi? Hát az is egyfajta mágia.

Pontosan. És az benne a jó, hogy ezek mind olyan zugai az univerzumnak amik eléggé eldugottak. Nem arról van szó, hogy minden második bolygón lebegő boszorkák villámoznak meg hasonlók. az nem is tetszene és gáz lenne. Nagyon ügyesen szövik bele az univerzumba ezeket a szálakat.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Pontosan. És az benne a jó, hogy ezek mind olyan zugai az univerzumnak amik eléggé eldugottak. Nem arról van szó, hogy minden második bolygón lebegő boszorkák villámoznak meg hasonlók. az nem is tetszene és gáz lenne. Nagyon ügyesen szövik bele az univerzumba ezeket a szálakat.

 

 

Szívemből szóltál.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 héttel később...

Mint egy rész a sok közül, végülis elment. Annak nagyon örültem, hogy kinyirták az éjnővéreket: egyik legkevésbé kedvelt EU-s karaktereim voltak (én a Maul-os képregényben találkoztam velük anno először és annak ellenére, hogy az egy kifejezetten érdekes sztori volt, a boszik koncepcióját látva magasra húztam a szemöldököm).

 

Érdekes látni egyébként, hogy az éjnővérek mennyire tudatlanok: gyakorlatilag Talzin anya meg a nála is öregebb nő van képben. A többiek kb. jó nyilazók és ennyi. Úgy gondolnám, hogy Talzin eleve számolt azzal, hogy ki fogják nyirni a rendet és van valami nagyobb terve ami még nem világos. Mivel eléggé jól informált szerintem számolnia kellett vele, hogy az éjnővéreknek nagyon kicsi az esélye bármilyen komolyabb sereg ellen. Dookut viszont úgy tűnt tényleg kiakarták nyirni. Nagyon kicsin múlt, hogy életben maradt.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Fel voltam rá készülve, mert olvastam, hogy lesznek ilyenek. Nyeltem egy nagyot és úgy voltam vele, hogy ám legyen. Tetszeni azért nem tetszettek, de úgy voltam vele, hogy egy rész erejéig elférnek. Grivi tényleg jól nyomta. Meglepődtem mikor felszúrta az öreg boszit :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Felszúrta.... :lol: Na de rossz az aki rosszra gondol. :D Dakát összeroppantotta asszem. Egyébként érdekes amit írsz Talzin szándékairól, vagyis, hogy tudta mi lesz a sorsa a rendnek. Fura volt, hogy ekkora erő birtokában ő nem harcolt a frontvonalon, hanem elbújt egy barlangba...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 3 héttel később...

Hűha hát ez egy mocskos jó rész volt. SW feeling az nuku, de ezt leszámítva remek volt. Kitágult szemekkel néztem végig. Talzin mama egy állat. Ahogy életre keltették a zombikat, és azok mentek a droidok ellen, wow. Nem semmi. Bár mondjuk volt egy kis SW feeling mégis, mert a vége, amikor Grivi átment terminátorba az full 66os parancs volt, amikor Anakin masírozik a templom felé, és tudjuk, hogy semmi sem állíthatja meg. Dookut nem nagyon sajnáltam, az éjnővéreket annál inkább viszont Grivire már ráfért egy badass jelenet. Ahogy a zombik ráugrottak...lol. :D Most Talzin meghalt vagy csak átalakult?

mindenesetre 9/10et megajánlok neki, pedig nem én sűrűn szoktam! :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 1 hónappal később...

Jó volt magyarul, a hangok maradtak hál' Istennek, bár Varga Klára néha mintha egy kicsit túljátszotta volna Ventresst. Emlékszem tavaly azt mondtam, hogy az Éj Leányai nem is hangzik olyan rosszul, most viszont már másképp gondolom. Annyira adja magát, hogy a nightsister-t éjnővérnek fordítsák, de nem. Na mindegy. Már féltem, hogy a Talzin kikel Dooku-ból jelenetet kivágják, de aztán rá kellett jönnöm, hogy csak rosszul emlékszem és később van az a jelenet.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nekem is tetszett!

Ventress és Talzin maradt az, aki az előző szerepeltetéseikben volt, és Daka is el lett találva, bár azzal a torzítással akár az én hangom is lehetett volna. :D

Szerkesztve: - csoli1138
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Még mindig nagyon jó epizód, Varga Klára szerintem nem volt más, mint azt megszokhattuk. Jó, hogy Ventress-nek és Talzinnak is ugyanaz a szinkron jutott, mint tavaly, bevallom, felkészültem az ellenkezőjére, főleg Talzinnál. Az "éj leányai"-hoz kár, hogy ennyire ragaszkodnak, egyáltalán nem magyarosabb, mint az Éjnővérek, viszont félrevezető.

Azért Dooku igazán megtanulhatná már kiejteni "asszáj ventressz" nevét. :lol:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Még mindig nagyon jó epizód, Varga Klára szerintem nem volt más, mint azt megszokhattuk.

 

Talán a beleélést hiányoltam? Már magam sem tudom. :oops::hehe: Mindenesetre volt benne valami furcsa.

 

Azért Dooku igazán megtanulhatná már kiejteni "asszáj ventressz" nevét. :lol:

 

Meg kellett néznem, hogy eredetiben hogy mondja, mert nem tudtam. :oops: Az rémlett, hogy az első évadban a Cloak of Darkness magyar verziójában Dooku "ászázs-t" mond, de az nekem nagyon bántotta a fülemet, de most rá kellett döbbennem, hogy ez a helyes.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Meg kellett néznem, hogy eredetiben hogy mondja, mert nem tudtam. :oops: Az rémlett, hogy az első évadban a Cloak of Darkness magyar verziójában Dooku "ászázs-t" mond, de az nekem nagyon bántotta a fülemet, de most rá kellett döbbennem, hogy ez a helyes.

 

És a vezetéknév kiejtése is Ventress lett a Ventriss' -ből.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 1 hónappal később...

World of WarCraft a Star Warsban. :D Nagyon tetszett a rész, mert mindig akartam egy harmadik Erőhasználó csoportot az SW világába. Erre szegényeket elég hamar le is rendezték. :) Viszont öröm látni az ilyen részeket, hogy végre gonosz vs. gonosz részt látunk és sehol nem voltak Jedik. :D

 

Pár negatívum :

 

Le kellett volna törni annak a voodoo babának a fejét... Mennyivel egyszerűbb lett volna, mint egy szadizni? :pfff:

 

A másik dolog a mágia. Ez olyan deus ex machina volt, mert ilyen erővel (helyesebben szó szerint Erővel) bármikor bárkit képes meggyilkolni. A világító szemű zombikat is a WoW-ból szedték, amikor a csontsárkányt feltámasztja az ottani jómunkásember. :D

 

Logikai sorrendbe a korábbi Ventress trilógiát ez elé kellett volna betenni 4x16-4x18-nak, mivel annyira úgy volt beállítva, hogy Dooku bosszút akar állni a merénylet után. Akkor mi a fenének menne el a Naboora szórakozni közben? Grieovus helyébe én simán ledobtam volna pár atombombát a bolygóra, aztán küldetés teljesítve.

 

Savage és Maul fajáról (zabrak?) sem szóltak a mészárláskor, pedig mintha arról lett volna szó, hogy ők is ezen a bolygón élnek.

Szerkesztve: - Platschu
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 hónappal később...

Logikai sorrendbe a korábbi Ventress trilógiát ez elé kellett volna betenni 4x16-4x18-nak, mivel annyira úgy volt beállítva, hogy Dooku bosszút akar állni a merénylet után. Akkor mi a fenének menne el a Naboora szórakozni közben?

 

Dooku arra várt, hogy Ventress visszatérjen a Dathomir-ra, és vele együtt irthassa ki az Éjnővéreket. Ventress-nek viszont volt annyi esze, hogy megpróbálja lerázni a kémjeit, mielőtt hazamegy. A háború pedig nem áll meg, csak azért, mert Dooku vár valamire. Naboo-ra kellett mennie, tehát elment Naboo-ra. Minek dekkolt volna Serreno-n, amikor a kémei úgyis értesítik ha Ventress visszament a Dathomir-ra? Pláne mivel esze ágában sem volt személyesen intézkedni az ügyben.

 

Grieovus helyébe én simán ledobtam volna pár atombombát a bolygóra, aztán küldetés teljesítve.

Ja, és lett volna öt perces az epizód :P

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 3 hónappal később...

Sam Witwer -nek volt egy érdekes szólása a Blu-Ray kiadás erről a szálról szóló kommentárjában. Sokan kérdezték a rész uitán, hogy vajon akkor most Talzin meghalt (itt is felmerült a dolog)? Szerinte talán helyesebb lenne úgy feltenni a kérdést, hogy élt-e valaha is? :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 hónappal később...

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.